Prvá prehliadka v 9. týždni a strach ohľadom mimomaternicového

18. mar 2024

Dobrý deň. Chcela by som sa vás opýtať, momentálne som v 6tt a viem že ku gynekológovi sa skôr ani neoplatí . Lenže keď som sa pýtala svojho, tak mi pani sestrička povedala, že mám prísť, keď budem v 9tt. To bude vlastne aj prvá prehliadka od pozitívneho testu a potvrdenie, že som tehu. Mne to ale príde neskoro 🙈. Strašne sa bojím aby to nebolo mmt a stále musím na to myslieť, radšej na to prísť skôr ako neskôr. Bolesti mám klasicky ako na ms také nárazové. Sem tam pichnutie. Myslíte, že by ma pozrel aj skôr? Chodím k Dr. Furovi.

sejbipi
18. mar 2024

Mňa sestrička objednala prvýkrát na 6-7tt. Skúste jej zavolať, že máte bolesti, či môžete prísť skôr. Ale ja som sa tam dnes nedovolala vôbec…

ailiba
18. mar 2024

Ak je vsetko v poriadku, tak to tak staci... Ak mas pochybnosti, zavolaj radsej lekarovi. Obavy su normalne. Iste bude vsetko v poriadku.

autor
18. mar 2024

@sejbipi ja som sa tam pred týždňom dovovala až po 3 dňoch. Ale veru skúsim, ešte si odsledujem ako mám bolesti a skúsim, nič za to nedám. Ďakujem

autor
18. mar 2024

@ailiba viem že stačí takto neskôr ale asi skúsim zavolať . Ďakujem

sejbipi
18. mar 2024

Skús počkať ešte deň/ dva a uvidíš. Ale ja som pravidelne mala ms bolesti asi do 15tt. Aj pri prvom aj pri druhom a všetko je v poriadku…. S tým dovolaním sa tam je to boj, ja idem skúšať zas zajtra😅

elis248
18. mar 2024

Mňa tiež sestrička objednávala na prvú prehliadku až v cca 8tt. No povedala, že keby boli fakt bolesti, krvácanie,... tak že mám prísť skôr. Myslím, že je to tak u väčšiny doktorov.

nikaeli
18. mar 2024

Mám za sebou MMT, na ďalšie tehotenstvo som šla v 6tt (skončilo žiaľ MA) a na ďalšie opäť v 6tt. Sestričke som povedala, že sa chcem objednať na vyšetrenie. Bodka. Lekár mi ani raz nepovedal krivé slovo.

butterflyeffect
18. mar 2024

Ak mas pochybnosti tak chod skor, ja som v 9 tt s MMT len tak tak ze velmi zle nepochodila. 3 lekari vratane primara mi povedali ze 1 den neskor a nebolo by nielen baba ale ani mna…

ailiba
18. mar 2024

Urcite, ak mas byt kludna. Ale skus sa potom trosku uvolnit, aby si toto neprezivala cele tehotenstvo... Bolo by to skoda. Gratulujem k tehotenstvu ❤️

autor
19. mar 2024

@sejbipi
@elis248
@nikaeli
@butterflyeffect
@ailiba
Ďakujem, do rána som ochorela. Takže budúci týždeň isto volám, či to neuškodilo. Síce mám doma už 2 ročného, takže človek nemá ani kedy nad niečim premýšľať, ale tento začiatok je vždy stredový.

autor
19. mar 2024

@nikaeli to ma veľmi mrzí.

autor
19. mar 2024

@butterflyeffect mrzí ma, čím si si prešla. Ešte šťastie, že si išla v ten deň.

nikaeli
19. mar 2024

držím prsty, nech ste v poriadku 🫂

ailiba
19. mar 2024

Neboj sa, urcite to zvladnes a vsetko bude v poriadku.

pato88
21. mar 2024

Ja som bola pri oboch tehu v siestom tyzdni. Mna osobne irituju tie reci, ze skor ako v 8-9 sa neoplati ist a aj take, ze naco sa tam trepeme, ked pro uvidi doktor som tu na koniku uz citala…minimalne ti vie povedat ze je vsetko tam, kde ma, mne tiez vedel odmerat a povedat, ci je to OK, tiez ma poslal na testy krvne a minimalne sa zistilo na co mam a nemam protilatky, krvny obraz, stitna zlaza a vsetko atd sa riesilo hned od siesteho tyzdna.

nikaeli
21. mar 2024

no ako si dopadla? ja som dnes upratovala skriňu a našla som starú správu práve z MMT - zákrok bol vykonaný v 7tt a to som už týždeň predtým bola u dr.,že mám bolesti a pozit.test - čiže niekedy na prelome 5/6.tt ma pozrel 1x a bral krv na hcg.

autor
21. mar 2024

@nikaeli a mala si vtedy silne bolesti?? Ja som chorá, takze sa mi ešte nepodarilo ísť . Ale v pondelok, ked mi bude lepšie budem volať.

nikaeli
21. mar 2024

Boli iné, ako keď mám menzes, či ovulku - také bodavé - napr. keď som kýchla, strieklo ma tak prudko, že ma až skrčilo a chvíľu trvalo, kým som predýchala 😞 ale vraj to takto niekto pociťuje pri uhniezďovaní 🤷‍♀️ nechcem ťa zbytočne vystrašiť 🤍

butterflyeffect
21. mar 2024

Ja napriklad ked som mala MMT nemala som ziadne bolesti… ak mas akekolvek pochybnosti chod k lekarovi, ak ta nebude chciet vysetrit tak vecer na pohotovst… alebo rovno zmenit lekara

autor
23. mar 2024

@nikaeli dnes som zbehla na pohotovosť lebo som mala mierne spinenie, tak preistotu. Podľa sona som v 5tt a predpísali mi Progestanelle a kľudový režim. Ešte že 2ročny je pokojné dieťa. Hadam to dobre dopadne 🙂 .

nikaeli
23. mar 2024

držím prsty 🫂

7kikuska7
25. mar 2024

Ja som bola 1x 7+0 bolo vidno len gestacny,o dva týždne tiež bola to anembryomola, pritom som nemala žiadne ťažkosti a normálne príznaky....
Preto som potom už pri ďalšom pozitívnom teste išla až v 9 tyzdni a bol krásne plod so srdiečkom, už by som skôr nešla. Pokiaľ nemáš ťažkosti nevidím dôvod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre