Som v 30. týždni a mám bruško menšie o 2 týždne

danka511
26. aug 2021

Ahojte, chcela by som sa spýtať, dnes som zacala 30tt a mala som veľký utz, všetko vyzera viacmenej v poriadku akurat brusko je o 2 týždne menšie, zatial ze to nie je problém ale som z toho akási nervózna. Stretla sa niektorá s tým? Dobehlo to neskôr bábätko? Ďakujem za odpovede 🙏

mikasz
26. aug 2021

@danka511 brusko babatka? Odchylky do 2t su uplne bezne, aj dr.mi minule vravela, ze niektore deticky sa rodia dlhe a chude. Teraz nastava individualny rast, takze to velmi nemas ako ovplyvnit. Co na to povedala dr? Mas ist na dalsiu kontrolu?

danka511
autor
26. aug 2021

@mikasz ano áno bruško bábätka, krutila nad ttm dr hlavou ale podla tabuliek je to este v norme tak o 2 týždne mam prist znova na sono,inak pkradna az o 4 týždne znova. Dufam ze na dalsom utz uz bude všetko okej.doteraz všetko pekne sedelo podla PM 🤷

sara07
26. aug 2021

@danka511 dôležíté su prietoky , pripadne chod k inej mudr
rieši sa to aj tak že chodiš alebo ležiš v nemocnici a dostavaš infuzie na vyživu a dieta pekne priberie aj doženie

danka511
autor
26. aug 2021

@sara07 prietoky si dobré, všetko inak vyzeralo okej 🤷

kubkovamama
26. aug 2021

@danka511 bruško bábätka zrejme😁 2.tyzdne su v norme,uzv na 100% nedokáže určiť rozmery ani váhu,všetko je to len orientačné.

danka511
autor
26. aug 2021

@kubkovamama ano bábätka,nejde mi to opraviť 🤦🤷. Dufam ze sa to nejako nezmení l horšiemu🙂. Dakujem

damianko252
26. aug 2021

@danka511 ja končím 31 tt. Pred dvoma dňami som bola tiež na usg a nám zase vyšlo bruško skoro o 2 týždne väčšie. Vraj je všetko v poriadku, tak sa snažím tomu veriť. A pozerám, že ste z NMnV, možno máme tu istú lekárku 🤔😉

danka511
autor
26. aug 2021

@damianko252 ano aj mne hovorila ze ešte je to okej,tal sa snazim aj ja tomu verit ale vzdy ma niecom zneisti a potom nad tym rozmyslam stale 🙂. Ja chodim k janegovej 🙂

damianko252
26. aug 2021

@danka511 aj ja chodím k nej🤦ale beriem to tak, že keby to bolo niečo čo je problém tak by ma určite poslala aj inde. Známa tiež prednedávnom po usg v 30 tt Ola poslaná do TN od Janegovej.

danka511
autor
26. aug 2021

@damianko252 koli comu ju poslala? Akoze ja uz som rozmyslala ze ju zmenim nie som s nou nejako spokojná.. a v tomto tehu úplne. Tak snad by nieco nezanedbala 🤷🤦🙏

damianko252
26. aug 2021

@danka511 bábätko malo o 3 týždne menšiu hlavičku

danka511
autor
26. aug 2021

@damianko252 a v TN všetko okej?

damianko252
26. aug 2021

@danka511 áno, ale nepáčil sa jej tam prístup, bola ešte u nejakého v PN ten, že ozaj dôkladne popozeral a v poriadku. Ani ja som není spokojná s jej prístupom, nemastna neslana. Náladové🤦 kedy máte termín?

danka511
autor
26. aug 2021

@damianko252 ja som pri prvom tehu s nou bola spokojna vzdy vsetko vysvetlila.ale teraz presne taka odmerana,a stale len zneisťuje teraz a ked sa spytam na nieco nic mi k tomu nejako nepovie. Termin mam 11.11. vy?

damianko252
26. aug 2021

@danka511 ja mám termín 29.10. 😉

danka511
autor
27. aug 2021

@damianko252 a kde planujete rodit?🙂

damianko252
27. aug 2021

@danka511 predošlé pôrody boli v TN ale teraz som na 90 percent rozhodnutá pre Myjavu. Vy?

weronika90
27. aug 2021

@danka511 dr bude kontrolovať ci rastie, priberá. Ak bude pekne napredovať nič sa nedeje. Myslím ze 2 týždne sú akurát prípustné. Mne pri dcére zistili v 31.tt tuším 3 týždne. Stým ze som bola častejšie kontrolovaná. A lekár ma upozornil ze keby sa to zhoršuje, vtedy posielajú do nemocnice. Do pôrodu som sa napchavala všetkým možným z čoho by viac mohla priberať a mat živiny 😃 Nakoniec sa narodila ešte väčšia než prvá dcéra. Mala som male bruško, a podľa pôrodných bolesti bola malá napchata v krížoch. Čiže asi aj to skreslovalo sono.

danka511
autor
27. aug 2021

@damianko252 ja som bola aj pri prvom na MY a aj teraz planujem🙂

danka511
autor
27. aug 2021

@weronika90 dakujem veľmi pekne ☺️.. ja tiez nemám nwjako veľké bruško na to ze som druhorodicka 😂.. tiez je cely v bokoch a v krizoch. Dufam ze na dalsom utz bude uz všetko sediet ako ma 🙏.. a cim si sa napchavala?🙂 Zeby som sa aj ja 🤭☺️

weronika90
28. aug 2021

@danka511 Aj ja som bola druhotodicka vtedy 😃 a už po termíne na kontrole v nemocnici mi lekár najskôr neveril ze som v takom týždni už 😆 Potom až keď prezrel záznamy uznal ze to tak je podľa prvých kontrol.
A už si nepamätám presne co všetko som si dávala. Viem ze nutri drink v prášku pre tehotné každý deň. A ananás často, aj iné ovocie. Ale ananás viedol. Vraj z neho sú nejaké vitamíny pre bábätko, nepamätám si už presne. Ale viem ze keď som si ho nedala tak toľko v ten týždeň nepribrala. A snazila som sa pravidelne jest aj keď som nemala moc chuť. Aspoň niečo do seba trosku dostať. Len ja som mala aj nejaké mesiace predtym problémy s trávením a nič mi nezistili. Jeden mesiac som aj schudla. Čiže mohlo to u mňa aj to trosku spraviť.
Hlavne sa netreba stresovať, drobček bude v poriadku. Ja som mala prvý deň stres keď som sa to dozvedela. Bola som u inej dr a ta aj zle odmerala malú, a vystrašila ma dosť. V ten deň sa mala pretocila koncom panvovym a teda dlho tak ešte bola. Na druhý deň ma môj doktor upokojil,ze nič hrozné sa nedeje,len ju budú viac kontrolovať aby vedel v prípade potreby hneď riešiť problémy.

veronika0310
8. sep 2021

@danka511 mala som to iste v 30tt, na poslednej kontrole doktorka zase merala a povedala že maličké to dobehlo takze nestresuj 😉

danka511
autor
8. sep 2021

@veronika0310 dakujem veľmi pekne,zajtra mam kontrolne sono tak som aj v napätí aj zvedavá

veronika0310
8. sep 2021

@danka511 neboj, všetko dobre dopadne 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre