Nočná práca v tehotenstve

monique26
30. júl 2012

Ahojte. Som v 13tt a pracujem vo vlasovej kozmetike na 3 smeny. Je tu niektorá z vas, ktora ma podobnu pracu alebo aspon na tie 3 smeny?
Chcela by som vediet, do kedy ste pracovali. Dakujem 🙂

munu
30. júl 2012

@monique26 ahoj 🙂 ja som pracovala denne a nocne a na matersku som odisla mesiac a pol pred terminom, lebo som nejako citila na sebe, ze maly sa narodi skor, pichavalo ma v krcku uz dlhsie a take kadejake podozrive veci.. a maly sa narodil 3 tyzdne pred terminom..

zmrzlinkams
30. júl 2012

@monique26 počula som že tehotne by nočne nemali robiť treba si to preveriť lebo keby došla kontrol do roboty tak mohol byť z toho problem asi tam musiš ty osobne suhlasiť ale nie som si ista ako to funguje a kedže robiš vo vlasovej kozmetike tak s porad s dr. či tam možeš robiť lebo niektoré pripravky škodia alebo možu škodiť tehotnej mamičke
ináč ak sa citiš dobre ty sama musiš citiť ako vladzeš tak kludne možeš robiť a 6 tyž. ped terminom sa može isť na MD pokial neurč dr. inak ale to sa najprv vypiše na PN a PN kove možu isť až 8 tyž. pred terminom na MD. aspon ja to takto viem - možno ti poradia niečo ine kočky 🙂 gratulujem k bublinke 🙂

monique26
autor
30. júl 2012

@munu
@zmrzlinkams Ďakujem vam velmi pekne, za rady.

myrtille
30. júl 2012

@monique26 ja som asi tiez tehu a taham nočne vecsinou nočne, a vela ludi m ivravi ze zo zakona je to tak ze tehotne nocne robit nemaju 😔

zuzikkaa
30. júl 2012

@monique26 presne tak,,tehotne nesmu robit nocne

barbade
4. aug 2012

Nie, tehotne mamy mozu robit nocne, ale ak vyslovene poziadaju zamestnavatela aby ich z nocnych stiahol, tak im musi zo zakona vyhoviet. Nesmiet robit nocne sa vztahuje len na niektore specificke povolania s vyssim rizikom. Skor sa nocne tehotnym celkovo neodporucaju, ale je to na tom, ako sa ktora zena citi...

misselin
4. aug 2012

@barbade nocne smeny nemusis robit staci oznamit zamestnavatelovi ze si tehotna a on ta da iba na ranne smeny tak je to aspon u nas 🙂

barbade
4. aug 2012

misselin - ano, ja viem, mne ale nocne zatial nevadia, lebo to nie je uplne nocna, ze by som musela pracovat celu noc, ale koncim o druhej rano. Je to vcelku okej, pokial sa bude dat tak budem pracovat takto, lebo to mame na striedacku, nie stale 🙂
Jedine co uz nechcem mat je pracovna pohotovost, to uz ani nahodou 🤐

euka210
20. aug 2012

treba sa dohodnut so zamenstnavatelom, inak zo zakona tehotne v noci nemaju pracovat.

pipok
2. sep 2012

ahoj, ja robim len nočné, 12-, nie je to fyziky náročná práca. Budem robiť do konca 7. mesiaca , (som na jeho zaciatku) akurat mám niekedy také dni, že som vkuse unaveená a celý den sa mi zatvárajú oci, ale nie je to pravidlo 🙂

hnedka
8. nov 2012

Zo zakona je zena chranena,takze nocne nmoze robit.Zena by nemala robit po 22:00 hodine.

matikmatuska
9. máj 2015

Ahojte rada by som sa spytala. Tehotna este asi niesom len sa priebezne informujem co a ako. Pracujem v herni na TPP na dobu urcitu (do konca roka) kde ale nepracujem na ranne a nocne ale 17tky cize od 10,00 do 03,00. Praca sice nieje narocna ale ta noc je hroza. Je to zamestnanie kde by som sa urcite nechcela pretrcat s bruchom do napr. 7. mesiaca tehotenstva ale kym by to este nebolo vidno tak kludne. Myslite si, ze aj v takomto pripade sa mozem ohradit zakonom ze v noci nechcem pracovat ze ak je to mozne nech mi to upravi nech pracujem len cez den ?

gabulka04
29. jún 2016

Ja pracujem taktiez v herni ale robim denne aj nocne a skor mam pocit ze tento nepravidelny pracovny cas ma vplyv na moje otehotnenie snazime sa rok a stale nic kazdy mesiac nadeje... Rozmyslam ze po piatich rokoch tuto pracu zavesim na klinec by sa mi dal do poridku moj biorytmus

angel1979
27. júl 2016

Ma nejaky vplyv nocna praca na babo? Robim v zdravornictve no cacsinou sa da odpocinut od polnoci do 5h aj ked prerusovane, cca 5xnocne v mesiaci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre