Nočná práca v tehotenstve

moja086
8. júl 2014

ahojte maminky , chcela by som sa vas spytat: pracujem v praci 3 smeny na zvaracich robotoch v automobilke(fyzicky namahava praca, napinam sa v praci .....)a som tehotna, bola som uz 2x u lekara na prehliadke vsetko je v poriadku ale lekar mi nedal ziadne potvrdenie do prace ze som tehotna aj ked som si to pytala. kedy sa dava taketo potvrdenie pre zamestnavatela , prosim poradte, ved neviem co mam robit, vsetci okolo mi hovoria, ze tehotne nemozu robit na tri smeny, tak neviem dakuejm velmi pekne
a este taka poznamka jedna kolegyna je tehotna a ta dostala od lekarapo prvej prehliadke takuto spravu pre zamestnavatela a okamzite bola preradena(robime tu istu pracu )

titkovamiriam
8. júl 2014

odpovedala si si v poslednej vete-dostaneš papier od lekara a zamestnavatel ťa preradí na inú prácu 🙂

moja086
autor
8. júl 2014

ano ale ja som uz bola 2x na prehlaidke a aj som si pytala do prace potvrdenie, ale od mi ho nedal ???? kedy sa take potvrdenie vystavuje ??? ☹ bojim sa aby sa neico nestalo

7zahrad
8. júl 2014

@moja086 Vykaslala by som sa na takeho lekara. Sla by som ako samoplatkyna k inemu dr a vypytala si od neho potvrdenie o tehotenstve.

titkovamiriam
8. júl 2014

@moja086 tak to velmi divne,lebo ja som pracovala na dvoch miestach kde sa robilo na tri smeny a tam hned ženy sťahovali z nočných smien. asi by som zmenila lekara .

moja086
autor
8. júl 2014

len ja som z myjavy a iny vyber tu nie je .........teraz sice marodujem, lebo som mala chripku, ale uz som ok, a zajtra idem na kontrolu k svojej obvodnej a ona ma iste vypise ......

moja086
autor
8. júl 2014

@titkovamiriam a potom neviem co riesi, sak nech mi da potvrdenie , ked sa nedaj boze neico stane som zvedava co potom urobi, dilino

brady1
8. júl 2014

@moja086 a prečo ti ho nedal, to ti ani neodpovedal a vnimal ta vobec?

titkovamiriam
8. júl 2014

@moja086 veď to...,neviem ti inak poradiť,asi bez potvrdenia ťa nepreložia..,zašla by som k nemu že ťa praca na tri smeny vyčerpáva a že potrebuješ potvrdenie na preradenie

moja086
autor
8. júl 2014

@brady1 urcitema vnimal lebo mi poevdal, ze to mi da az v desiatom tyzdni :(

moja086
autor
8. júl 2014

@titkovamiriam asi mate baby pravdu zajtra za nim zajdem, ze potrebujem potvrdenie, lebo ze to nezvladam, iank je fakt, ze mi zacalo byvat zle, tak uvidim,co mi povie a soms tale unavena a ospala 🙂

titkovamiriam
8. júl 2014

@moja086 daj vedieť ako si dopadla...

4stanka4
8. júl 2014

Kolegyňa tiež robila nočné a preradili ju k nám na čisto rannú smenu. Treba dať zamestnávateľovi papier o potvrdení tehotenstva a musí ťa preradiť. Keby si zostala stále na nočnej a tebe by sa nedajbože niečo stalo tak je z toho riadny prúser, takže čim skôr pôjdeš k Dr. po papier tým lepšie 🙂

moja086
autor
8. júl 2014

jasne zajtra sa samozrejme ozvem 🙂 dakujem zatial

brady1
8. júl 2014

@moja086
@moja086 a nemyslel knižku? asi ta zle pochopil, povedz mu že robiš na tri smeny, že potrebuješ papier len pre zamestnavatela,lebo aj ja som dostala knižku že som tehotna tak nejak, lebo to je oficialny doklad že si tehotna, ale pre zamestnavatela sa dava len sprava kde napiše xy je v tom a tom tyzdni gravidna.pečiatka podpis

moja086
autor
8. júl 2014

@brady1 mozno, ano jendoznacne si zajtra pojdem vypytat potvrdenie, o tehotenstve a ked mi ho neda vypytam si kartu a najdem si ineho gynekologa , lebo potom uz neviem

eeffka
8. júl 2014

@moja086 ved ti povedal ze ti to da v 10tom tyzdni... dovtedy nechcem byt svina ale mozes este aj nebyt tehotna, az v 10.tyzdni sa vystavuje tehu knizka.
ja nerozumiem jednemu obe moje tehotenstva som sla k lekarovi po 10tom tyzdni, tu babe meska 3hod a uz ake ulavy z prace...

brady1
8. júl 2014

@moja086 lebo napr. moj sa ma hned pytal kde robim čo robim, ci robim na smeny, to by sa mal pytat automaticky.

latvia
8. júl 2014

@moja086 a tehotenska knizka nepostaci?

dollynkaa
8. júl 2014

Mozes robit na smeny ale nie nocne. Ja som bola krupierka praca v noci a hned jak som povedala gynde ze robim nocne dala papiere pre zamestnavatela.bola som vtedy v 2mesiaci

moja086
autor
8. júl 2014

@eeffka ja sa tu nebavim o tehotenskej knizke,ale o tom, zerobim na tri zmeny muzsku robotu, chapes ?

moja086
autor
8. júl 2014

@latvia ale ja nemam este vystavenu knizku, lebo nie som v 10tt, ale iba 7 takze tak

moja086
autor
8. júl 2014

@eeffka zlatinko a nemeskali mi kramy 3 hodiny ale posledne som mala pred skoro dvomi mesiacmi , tak asi pre to

eeffka
8. júl 2014

@moja086 zlatinko si nechaj pre manžela a porozmyslaj nad slovom irónia... Niektoré reakcie su naozaj dost nepochopiteľné...

moja086
autor
8. júl 2014

@eeffka som rada ze si na to prisla, ze som to napisala ironicky, nie som zvedava na to, aby si ma poucala, ale vobec som sa nepytalaa na tehotensku knizku,ako si si ty myslela, chcela som len radu, lebo neviem ako to funguje , ja som od gynekologa nepytala knizku,a le iba nejaky papier pre zamestnavatela

moja086
autor
14. júl 2014

ahojte tak slubila som vam odpoved , no dnes som bola na kontrole tak som 8tt+0 a stale potvrdenie pre zamestnavatela nemam (nemyslim tehu knizku) este musim pockat dva tyzdne a potom mi napise lekar obmedzenia do prace,a tak nabuduci tyzden mam nocnu, tak som to vymyslela, tak ze si vyberiam tyzen volna 😀 dobre som to vymyslela 🙂 a uz dostanem obmedzenia :D a je to
a som poucena, ked ti nevyhoveju, pomoz si sam 🙂

broskilinka
14. júl 2014

@moja086 lekarovi povedz ako nevladzes, vsetko ta boli, si unavena, je ti na vracanie... trosku to prezen... a urcite ti to vystavi.... asi to bolo prilis skoro.... 🙂

moja086
autor
14. júl 2014

@broskilinka no hej som 8tt+0 tak tento tyzden mam poobednu, to vydrzim a nabuduci, ked mam nocnu takk to si vycerpam nahradne volno,a lebo dovolenku a potom uz budem 10+0 tak povedal ze uz mi da knizku a obmedzenia, tak uz to vydrzim, ale mozno ani nebudem klamat, leo teraz som bola na pn a zajtra idem po dlhej dobe do prace tak uvidim, mozno to fakt nebudem zvladat 🙂

broskilinka
15. júl 2014

@moja086 hlavne davaj na seba pozor... si teraz velmi zranitelna 🙂

moja086
autor
15. júl 2014

@broskilinka si poklad, uz som dohodnuta s veducou,, budem celu smenu sediet a iba taku pasku spajat rucne, este ze su taki ludia ako moja smenova veduca 🙂 dakujem ozvem sa zajtra ako som sa citila 🙂

moja086
autor
16. júl 2014

no ohojte, pracu som vydrzala, bola docela lahka,a le sa mi neskutocne chcelo spat inak robotka lahka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre