Práca ako kuchárka počas tehotenstva

17. aug 2021

Ahojte ste tu také čo pracovali bud v školskej jedálni alebo v podobných zariadeniach. Ako ste riešili keď ste ostali tehotne? Neviem si predstaviť tie obrovské hrnce a pod. nosiť. A celkovo 12 hodinové smeny a človek lieta.

zafir01
17. aug 2021

Vydržala som teraz v štvrtom tehu do 13 týždňa. Pracovala som ako pomocná kuchárka pri šéfkuchárovi v hotely. Ďalej som už cítila, že to nedávam fyzicky, najmä nie keď som prišla domov a dona ešte ďalšie dve deti a starostlivosť o domácnosť

evica17
17. aug 2021

Ja si neviem predstavit hlavne zo zacuatku ak budes mat nevolnosti tak tie vypary pri vareni . Inak ostatne by mi az tak nevadilo, kedze ame makali na dome ked som bola tehotna a tam som.kadeco robila, ale v 7 mesiaci a neskor to uz bolo tazke, hlavne som bola rada ze sama seba zvladam a nie makat este.

zafir01
17. aug 2021

@evica17 ja som často odbiehala na WC zvracať.. Krájanie mäsa... Ochutnavat jedla tiež treba. Tie ťažké hrnce mi tiež až tak nevadili, ale v spojení s horúcim letom a pustenymi horakmi, bolo v kuchyni snáď 40 stupňov a to už mdloby na mňa. A tie 12stky tiež najmä keď to bolo piatok sobota nedeľa. V tie vyťažené dní

x_mery_x
17. aug 2021

Ja som cukrarka, zvihala som.kotle, plechy, 15kg fondan, cokolady a potiahla som este tyzden ako som.isla na matersku, tiez 12kty niekedy 15ky tri dni za sebou niekedy styri :D

nafka0483
18. aug 2021

Podla zakonnika prace:
- mas pravo ziadat zamestnavatela o upravu pracovnych podmienok - casu a naplne prace
- takze daj si pisomnu ziadost aby (ak to dovolia prevdzkove dovody) si robila len 8 hodinove smeny a aby si robila iba prace, ktore mozes - nedvihat a neprenasat tazke hrnce a pod.
- zamestnavatel je povinny ti v tomto vyhoviet a podmienky upravit
- ak z prevadzkovych dovodov nie je mozne podmienky takto upravit, tak ostavas doma na prekazke na strane zamestnavatela a bezi ti plny plat - to nie je, ze nemusi to dovolit, to musi urobit - bud upravi podmienky, alebo ta necha doma s plnym platom
- ak ma taku moznost, tak ti moze povedat aj to, ze tu budes v kuchyni sediet a pocitat dcelu smenu pribory - uvadzam absurdny priklad, ale moze ti dat robit proste akukolvek inu pracu aku ma, alebo aku vymysli, ktora je v tehotenstve ok

- nie, PNka nie je riesenie - ta sa dava zo dravotnych dovodov, nie kvoli pracovnym podmienkam
- navyse pri PNke prichadzas o prijem, tak preco by si sa mala ukratit o plat, na ktory mas narok
- navyse pri PNke si obmedzena liecebnym rezimom a vychadzkami, tak preco by si sa mala ukratit o "slobodu", ked na nu mas narok

autor
18. aug 2021

@nafka0483 ďakujem

ankare
18. aug 2021

Sanuj sa, ako sa dá,nič nie je dolezitejsie než bábätko. Držím palce!