Je oregáno v pizzi nebezpečné?

pacica
28. apr 2012

vsade citam ze oregano je nebezpecne v tehotenstve uzivat,ktora z vas ho napr.v pizzi skonzumovala?

solinkarka
28. apr 2012

este som o tom nepocula ale poviem ti ze ja som jedla pizze na kila a sme tu a zdravy...podla mna jedz to co tebe chuti a neriad sa somarinami 😉

irriss
28. apr 2012

..o tom jsem nevedela 😉 ..oregano pouzivam uz 20 let a bylo soucasti mych hned nekolika tehotenstvi - nejen na pizze...

Temer kazde jidlo obohacuju oreganem, ... 😉

Tchyne ho pestuje ve velkem na Sicilii a pri kazdem odjezdu nas nabali,..
zeby prave proto, ze vi o jeho zazracnych (jedovatych ucincich?

anaxamon
28. apr 2012

@pacica ako citam tvoje otazky, priliz sa kontrolujes...proste nejedz plesnive syry, morske potvory, surove ryby a maso a chilli a zbytok ozaj neries, uzivaj si tehotenstvo.... 😉

aduskatt
28. apr 2012

oregáno (Origanum vulgare) - blokuje účinok progesterónu a môže tak spôsobiť potrat v raných fázach tehotenstva
ale predpokladam, ze na kila ho nezjes🙂 takze klud a nohy v teple

lucinocka
28. apr 2012

neviem ci je skodlive ale ja som teda kvalitne kazdu pizzu zatial vyblula / a to som bola paradny zavislak / takze ocividne sa nieco na nej krpcekovi nepaci🙂

katren
28. apr 2012

necitaj co mozes a co nie.....daj si to, na co mas chut, ale v norme, samozrejme....
ja teraz ficim na plesnivom syre Hermeline....nema sa, ale co???keby som nejedla vsetko, co sa nesmie, tak som hladna.....ved toho nejes na kila denne, tak klud 😉

minewka
28. apr 2012

mnohé z vecí (a patrí tam aj oregáno) - sú nebezpečné, ak ich zješ vo veľkom množstve (vo veľkom sa myslí, že vezmeš 1kg sušeného oregána, lyžičku, a večer čo večer ho budeš jesť)

Celkom určite ako kornie na pizzu, ešte k tomu po tepelnej úprave, ti nič nespraví. 😉 😉 😉

zuzkalenka
15. jún 2012

podľa mňa keď si raz za čas dáš pizzu a bude tak kus oregána nič sa ti nestane (pri tom množstve čo dávajú na pizzu si to tvoje telo ani nevšimne) tak že nie je sa čoho báť 😉

vinifred
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka1981
15. jún 2012

Ja viem o oregane len tolko, ze je dobry na mykozy a plesne, to mi staci 🙂 O negativach v tehotenstve som nepocula. A na chilli som sa pytala hned na prvej poradni, ja som cele tehu jedla ostrokyslu a stiplave jedla, nevravim ze kazdy den, ale mala je v poriadku. Dr. mi to nezakazal a ako sa mala narodila, minimalne 2 roky som na stiplave chut nemala.

gubcikova
15. jún 2012

ked som bola tehotná pizzu som jedla na kilá malá je zdravá

ivv
15. jún 2012

a to uz co za otazka?? 😕 😕 😅 😅
baby.. fakt tu plati, prilis vela informacii skodi.. 😝
a plati este jedno a viac.. ze vsetko s mierou 😉

maranat
15. jún 2012

najviac pizze za svoj zivot som pojedla v tehotenstve a nic sa mi nestalo 🙂 a malej uz vobec nie 😎

bihan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lola77
15. jún 2012

Ako som tehotná, tak raz týždenne mám chuť práve na pizzu a zatiaľ sa mi kvôli oreganu nič nestalo 😀 Veď ho neješ na kilá 😀

kokorunecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikolka2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martini
15. jún 2012

pizza s oreganom je ok. ale oregáno s pizzou radšej nejjedz😉

jankako
15. jún 2012

prečo sa z nej posmievate?jednoducho ju chúdatko chytila panika,ked sa to dočítala..nie každý berieme tehotenstvo ako šport,ako sa hovorí...aj ja som jedla pizzu.to by si musela skonzumovať megadávky,stále každý deň.a všetkého vela škodí.

anjelik2509
15. jún 2012

a čo by na ňom ako malo byť škodlivé? To by sme dnes nemohli jesť už vôôôbec nič 😕 ...netráp sa zbytočnosťami, jedz čo ti chutí 😉 ja som v tehotenstve jedla pizzu skoro stále, mala som strašne na ňu chuť a nič sa mi nestalo a ani malej, tá miluje pizzu aj teraz...Takže tak 🙂

tehotnica1669
15. jún 2012

ja sa tiez kontorlujem cele tehotenstvo...teda aspon prvy a druhy trimester som sa poriadne kontrolovala...ale je toho tolko ze skutocne by som asi nic nejedla lebo vzdy som sa dozvedela nieco nove co sa nesmie a o tom oregane som ani nevedela...a pizzu konzumujem casto 🙂 comu som sa vyhybala bolo najma stiplave a to preto lebo som si raz dala a zacalo mi byt srasne horuco a divny pocit tak uz som neriskovala a nepapapm huby ale ked sa v nejakej polievke par hubiek vykskytne tak si dam, ananas nepapam, surove maso a ryby...aj ked rybky som si sem tam aj ano...a aloe vera...to je jedine na co som si davala viacej pozor inak si myslim ze mozes papkat vsetko s mierou 😉 🙂

mahalo
15. jún 2012

Oregano sa neodporuca konzumovat prehnane pocas tehotenstva kvoli tomu, ze moze podporovat stahy maternice...naopak je vhodne pred samotnym porodom..ale neboj sa..to by si ho musela skonzumovat velmi vela a velmi casto..ja osobne pouzivam oregano pocas tehotenstva - aj teda mimo tehotenstva 😉 do kazdeho jedla..do salatov si ho davam az az...oregano pijem ako caj - moc dobry - tzv. pamajoran - dobry relaxant na spanok, ci pri roznych zapaloch. Ked si ho das na pizzi, alebo nim ochutis jedlo..nemas problem, neboj 😉

prasiatko30
15. jún 2012

Odporucujem menej citat o skodlivinach a viacej si uzivat tehotenstvo - vsetkeho s mierou a hlavne nerobit z toho vedu jest kvalitne a zdrave jedlo a hotovo

sabiatko
15. jún 2012

ja som si vzdy hodila oregano, ked som robila domacu pizzu, nic mi to nespravilo. mam pocit, ze sa to uz strasne prehana so vsetkym, co je zakazane. pokial budes jest vsetko so striedmostou, nic sa nestane.

estterka
15. jún 2012

ide o ine oregano ako jes na svojej pizze..treba citat pozorne,ked uz citas.
ide o nieco taketo a v tejto forme-vyzivoveho doplnku a dost silneho.
http://www.vitalita.cz/candimis-candimin

digysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pingu1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
frola
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabuska36
15. jún 2012

nemusíš sa všetkeho bať kludne jedz a nekontroluj sa tak...keď budeš kojiť dieťatko vtedy budeš riešiť jedla.......drž sa

bobocka
15. jún 2012

http://www.fertility.sk/sk_SK/tehotenstvo/strav... to pre tie,ktore si z toho srandu robia 🙄
@pacica ono tieto upozornenia pre tehotne su fajn,no to neznamena,ze to tehotna absolutne vobec nesmie.keby si mala uplne vsetko sledovat,tak cele tehu stravis citanim zlozenia potravin a do ust pomaly nic dat nemozes.oregano moze narobit sarapatu hlavne v prvom trimestri,vtedy kazda dobre vieme,musime byt obzvlast opatrne,ten nie vzdy dobre konci.ale osobne si myslimz,e to by ho tehulka musel jest ozaj vela.ja som v tehu pizzu jedla a v zaklade oregano bolo,dietatko mam zdrave.no nejedla som ju denne.raz za tri -styri tyzdne.je dobre byt opatrna a prezierava,zistovat si co sa smie a co nie,no zas netreba panikarit nad vsetkym.je dobre ale,ze si tieto veci zistujes.si svedomita tehulka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre