Je chrípka v tehotenstve nebezpečná pre plod?

mirka1478
24. feb 2020

Ahojte.celkom by ma zaujimalo do akeho tyzdna tehotenstva je nebezpecna chripka pre plod.mam z toho strach kedze vsade je chripka a chodim dost po nemocnici.

strapec
24. feb 2020

@mirka1478 Inak z toho som na nervy aj ja, od 36tt som každý týždeň 1-3 dni v nemocnici,stále nejaké vyšetrenia, všade čakať, všade chorí ľudia 🤷‍♀️

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strapec
24. feb 2020

@cokolada_876 ty čo zase strašiš 😀 nádcha sa ti môže normálne stať, máš oslabenú imunitu, ženy mávajú aj chrípky aj anginy, lekár to sleduje a nasadzuje adekvatnu liečbu

martinajurkechova
24. feb 2020

Ja som tiež počas prvého tehotenstva dostala takú silnejšiu chrípku. Keďže som už bola po treťom trimestri doktorka mi nasadila penicilín. Malému sa nič nestalo.

1mina
25. feb 2020

Vraj prve 3 mesiace je nebezpecna...ja som ochorela nejak po 20tom tyzdni robim s pacientami a takaaa som.bola.chora ze 2 tyzdne som doma bola ani hlas som nemala...gynekologicka povedala ze nevadi ze nevezoecne je prve 3 mesiace

majamat
25. feb 2020

sestra bola dost chpra po sivatkoch. neviem co konkretne mala. ATB tusim nebrala a preliecilo sa to same,c ize asi to bola aj viroza. a pred tyzdnom sa jejnarodil krasny a zdravy drobcek. no kazdopadne zeny v tehu byvaju tiez chore. tehu trva 9m a pocas tohoto obdobia kazda z nas zachyti fazu su rozsirene nejalke virozy ( vratane chripky ). aj ked kazda neochotie, ale mnohe ano.

amarilka26
25. feb 2020

Treba pouzivat rusku. U nas nie su ludia nauceni na ne, no vo svete je to normalna vec. Ked som bola tehotna tak som ju mala stale po ruke. V kancelarii bol stale niekto chory a kedze ju dotycna nikdy nechcela pouzit, tak som ju nosila ja. Rovnako ked som chodila po lekaroch. No a pouzivam ich aj teraz, ked som chora aby som nenakazila drobca.

mirka1478
autor
25. feb 2020

@1mina diky.si ma ukludnila.citala som od jednej pani ze ochorela od dcery a poskodilo to plod takze musela ist na prerusenie tehotenstva.

katulka1141
25. feb 2020

@mirka1478 ja som bola chora hned na zaciatku. Bez teplot nejaka viroza. Kaslala som dobry tyzden. Tieklo mi z nosa. Az som skoncila na krcnom a mala nejakeho bacila v nose. Dali mi antibioticke kvapky do nosa. Strasne som sa bala ist na ultrazvuk ci bude vsetko ok. Nastastie bolo. Mne tam dr vravel a tie zeny co piju a droguju maju vacsinou zdrave dieta. Pokial navstivis lekara riziko je minimalne

1mina
25. feb 2020

@mirka1478 ono stat sa moze vzdy ale to aj bez ochorenia... tak treba len mysliet pozitivne 🙂 mona gynekologicka vobec neriesila a to som.bola chora ako pes 2 tyzdne, citala som raz.ze jedna baba sla na speci ultrazvuk pretoze ochorela prve 3 mesiace ale babo bolo v.pohode, a aj kamoska ma teraz male babo a ta ked nevedela ze je tehotna bola chora aj jedla atb a v pohode vsetko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre