Oregáno, kapucínka a Betaglukán

akinom0077
11. nov 2021

Ktore s uvedených vyzivovych doplnkov odporucate na zaklade skusenosti s uzivanim, dlhodobo, hladam nieco co je prirodne antibiotikum a antymikotiku, antivirotiku, splnaju to uvedene doplnky...oregano mam odskusane velmi dobre len uz to uzivam 2 roky denno denne s mensimi pauzami, neviem ci to je vhodne, avsak za tie 2 r som vobec nebola chora a mykozy mam 1x rocne (predtym cca kazde 2 mesiace)

dzejsik
11. nov 2021

@akinom0077 betaglukan mame overeny my, kapucinku kamaratka .. ale denno denne neviem, v letnej sezone ideme na lokalnom ovoci/zelenine a od doplnkou pauza

akinom0077
autor
11. nov 2021

@akinom0077 a vseobecne sa vhytali na mna streptokoky a styfylokoky dokonca chlamydia vdaka nezodpovednej kolegyni co nas nakazoval v office opakovane, takze mi to oregano pomohlo ale zvazujem zmenu ...za uvedene, kazda skusenost ma potesi.Piste:)

dzejsik
11. nov 2021

@akinom0077 tak ta kamaratka zacala s kapucinkou presne ked sa nevedela zbavit streptokoka (+plus vtedy aj nosovu sprchu pripojila) a velmi rychlo potom zmizol

akinom0077
autor
11. nov 2021

@dzejsik vo forme tinktury alebo kapsul?

akinom0077
autor
11. nov 2021

@dzejsik tak zelenina a ovocie su u mna samozrejmost🙂 samozrejme nejake pauzy davam napr po mesiaci si dam tyzden pauzu. A znova. Len tym oreganom sa drzim ok po kazdej stranke, len fakt by to chcelo asi zmenu za nieco overene

dzejsik
11. nov 2021

@akinom0077 tinkturu

rawmamka
11. nov 2021

@akinom0077 Vedela by si odporučiť konkrétny prípravok z oregána ?
My užívame betaglukány od firmy Natures https://natures.sk/?gclid=EAIaIQobChMIhIb-0feP9... , užívame 500 mg kapsule. Teraz som objednala pre deti od tejto spoločnosti Baciltrafil, pretože je to synergický mix toho, čo v tomto pandemickom období podľa mňa treba dopĺňať + každé ráno im kvapkám vit.D3 (3000 IU). Dopĺňame iba od jesene do jari, keď je záťaž na imunitu väčšia a prirodzené zdroje menšie. Samozrejme - zdravo sa stravujeme, otužujeme sa, veľa sa hýbeme, ..... takže myslím, žeby to malo postačovať.

akinom0077
autor
11. nov 2021

@rawmamka jasne dam link. Na zaciatku som vyskusala rozne, no nevidela som ucinok, a niektore kapsuel "vysychali" takze uz pouzivam vylucne len jeden a to: https://lipovit.sk/oregano/64-gelove-kapsule-ra...
Co sa tyka stravy a pohybu a zivotospravy to ja mam priam ukazkove. 🙂

rawmamka
11. nov 2021

@akinom0077 Ďakujem, určite vyskúšame 🙂.

kiwinetta
11. nov 2021

ja mám veľmi dobré skúsenosti s kapucínkou Syn chodil plávať a všeličo tam bolo bolo...

rawmamka
12. nov 2021

@kiwinetta Ahoj, môžeš, prosím ťa, poslať link na konkrétny produkt z kapucínky, ktorý synovi pomohol ? Vopred vďaka.

kiwinetta
12. nov 2021

@rawmamka nejde skopírovať obrázok a linky sú príliš dlhé. Stačí dať do googel kapucínka väčšia su to kapsule alebo tekutá forma. Tekuté su vhodné pre menšie deti. Kapsule sú údajne od 12 rokov ale aj som dávala kapsule aj v 10 rokoch

rawmamka
12. nov 2021

@kiwinetta Myslíš tieto od Salvia Paradise https://www.prezdravie.sk/zdravie/kapucinka-vac... alebo tieto od Greenlike https://greenlike.sk/produkt/kapucinka-vacsia-9... ? Ak sú linky pre teba pridlhé aj na otvorenie 😉 , tak stačí ak napíšeš, či prvé (Salvia Paradise), druhé (Greenlike) alebo iné 😀. Vopred ďakujem 😘.

kiwinetta
13. nov 2021

@rawmamka ano napriklad ja som dkusala lrn to co mi v lekarni. Neviem ci je nieco lepsie alebo hotsie. Skuste. Kazdopadne nam to velmi pomohlo. 😊👍

ajsha123
13. nov 2021

Ja si kapucínkovy sirup a elixir vyrabam. Snažila som sa vypestovať rastlinku, no tento rok skocky zožrali. Tak som zasadila druhý krat, zakryla zaclonou... Nieco narástlo. V snekovom odšťavovači som ju odstavila, vsetko, hluby, listy. Čistú šťavu plus kyselina askorbová plus trstinovy cukor (alebo) med... Super zdravy, silny, účinný sirup.
Z oregana pijeme caj, ale kapsule (olej) som neskúšala

rawmamka
13. nov 2021

@kiwinetta Ok, ďakujem 😉 a prajem pekný víkend 🙂.

rawmamka
13. nov 2021

@ajsha123 Vďaka za skvelý tip 😘, na budúci rok vyskúšam aj ja.

dejna_
13. nov 2021

@akinom0077 mne pomohla tinktúra z kapucínky sa zbaviť opakovaných zápalov močových ciest