Ako vypočítať predpokladaný termín pôrodu?

stevvvka
13. júl 2014

Ahojte baby, potrebujem radu. mohol sa deň ovulácie chorobou posunúť o dva týždne??na 90 percent som tehotná, a chcela by som vedieť, v ktorom týždni asi som, aby som vedela, kedy mám ísť k lekárovi - aby som tam nešla príliš skoro alebo neskoro. Posledná mrcha bola 27.5. a ďalšia mala prísť 29.6. , takže k dnešnému dňu mi mešká nejaké dva týždne. bola som však chorá, a mám pocit, že ovulácia sa mi dosť posunula . BT som si namerala 29.6. (v deň predpokladanej menštruácie) 36,4 - čo je moja predovulačná teplota, takže podľa toho sa chorobu moja ovulka posunula(o dva dni neskôr už bola teplota 37,1).............. 5.7. som si robila test - negatívny, a až 11.7. mi ukázal druhú čiarku - aj keď slabú, skoro ju nevidno. takže aj podľa testu som otehotnela neskôr. viem, že možno mám málo hormónu hcg, ale dva týždne po meškaní by druhá čiarka asi nebola taká slabá, či??dúfam, že som sa vyjadrila zrozumiteľne 🙂

katren
13. júl 2014

@stevvvka tehotenstvo.academy.sk , tam si napis infosky a vypluje ti udaje 😉

stevvvka
autor
13. júl 2014

no tam to vypisuje podla poslednej mrchy, ale ja mam dojem, ze prechladnutim sa to posunulo.... 😒

lulu369
13. júl 2014

@stevvvka ahoj, na tej stránke čo písala @katren, no tam mi termín vypočíta na základe kedy si mala poslednú menštruáciu...Podľa toho čo píšeš by si mala byť približne v 6 tt. Ja som bola pri doktorovi keď som otehotnela s dcérkou v 9 tt a už bolo vidno aj srdiečko. Keď som otehotnela so synčekom bola som v 5 tt, doktor mi tehotenstvo potvrdil, no objednal ma o 2 týždne neskôr aby skontroloval či je všetko v poriadku a potom mi aj určil termín. No teraz mi som si myslela, že som v nejakom 6 tt (podľa poslednej mrchy to tak vychádzalo), no drobček ma prekvapil a bol o 4 týždne väčší, takže termín pôrodu mám určený podľa sona
To kedy pôjdeš k doktorovi je na tebe. Aj tak väčšina doktorov určuje termín pôrodu podľa poslednej menštruácie. A ak bude bábo menšie alebo väčšie podľa sona, termín sa vždy má upresniť...

stevvvka
autor
13. júl 2014

dakujem 🙂

katkalubkova
13. júl 2014

podla mna budes mat termin porodu okolo 5.3.
ovulacia sa Ti moze pohnut aj ked si neni chora ( podla mna ), nikto v skutocnosti nezisti, kedy doslo k presnemu spojeniu vajicka so spermiou, to vie jedine zena, ak maju pomer zriedkavejsie a ak sa usiluju o mimino, ani ona to nemoze vediet na 100%.
Ale doktorka sa bude drzat poslednej menstruacie, pripadne sona.
Ani test nie je kazdy rovnaky.
A mimino je uz v 9tom mesiaci uplne vyvinute, takze tyzden hore-dole 🙂
Podla Tvojej podlesnej menstruacie ak Ti zacala 27.5., by som nabehla k lekarke, lekarovi, pripadne urobila este jeden test

katkalubkova
13. júl 2014

@lulu369 myslim, ze srdiecko je vidno aj skor ako v 9tom tyzdni, myslim, ze uz v 7mom bije 🙂 😵

lulu369
14. júl 2014

@katkalubkova áno srdiečko začína byť vidno okolo 7 - 8 tt. No ja som pri dcérke išla až v 9 tt, test som si spravila až v 7tt aj to len preto, že ma už nebavilo z každej strany počúvať, že som tehu (ja som bola presvedčená, že nie som, myslela som si že mi len zasa štrajkuje cyklus 😀 )

stevvvka
autor
14. júl 2014

dnes sa dostavilo male spinenie, co by sedelo na moju teoriu, ze ovulacia sa posunula na den predpokladanej mrchy. test bol vsak negativny. sice nie z ranneho mocu, ale preco bol test 11.7. pozitivny?bolo mi na vracanie, co mi bezne nebyva, ale ziskavam pocit, ze nie som tehotna vobec.

katkalubkova
14. júl 2014

@stevvvka test je najlepsie si robit rano, aj ked je na teste napisane celodenny, uplne idealne je ked nepojdes v noci mocit. Pred spanim sa napi, ale nie moc a sup skor do postele.
Podla posled. menst. by si uz rano, ale mala mat test spolahlivy..... 😎

stevvvka
autor
14. júl 2014

@katkalubkova kukam znova na ten test a je tam slaba druha ciarka....rata sa to aj po hodine??? ked som mala rano BT nizsiu, 36.5, tak som myslela ze pridu kramy a stresujem....

katkalubkova
16. júl 2014

@stevvvka ja som si nemerala BT, riadila by som sa rannym mocom, kup si radsej drahsi test, alebo zajdi ku gynekol.
myslim, ze vysledok TT je do 10minut, ja som to mala vzdy tak do minutky, mozno aj menej, drzim palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre