Predpokladaný termín pôrodu a realita

katesocka
12. nov 2018

Zaujímalo by ma, tie, ktoré ste mali odsledovanú ovuláciu, čiže viete, kedy ste otehotneli a podľa toho ste si vedeli vypočítať termín pôrodu, aj ste skutočne porodili cca v ten deň? Alebo ste rodili aj skôr/neskôr aj o týždeň prípadne viac?

lucinka1988
12. nov 2018

@katesocka rodila som presne v ten den🙂, ovulaciu som mala až na 21.den cyklu, vedela som to presne podľa bazalneho teplomeru, lenže lekár mi rátal termín porodu podľa poslednej ms a ovulácie v strede cyklu, nikto ma nepočúvala, keď som vravela, že viem termín otehotnenia, čiže podľa lekarov som mala mat termín o 6 dni skôr, teda som podľa nich prenášala, ja som ale od začiatku vedela, kedy porodim ☺️Ešte sa mi to aj 3dni pred porodom snívalo, že to bude naozaj vtedy. Takze u mna na den presne...

pininka
13. nov 2018

@lucinka1988 aj u mňa to tak bolo. Preto sa druhý syn narodil podľa nich o dva týždne skôr, podľa mňa o tri týždne a mal aj problémy ktoré presne bývajú v 37tt.

babulina
13. nov 2018

v nasom pripade bolo jasne kedy doslo k oplodneniu, takze termin mal byt vypocitany dokonale presne. ale princezna si dala nacas, nakoniec porod vyvolali 8dni po termine, lebo uz nechceli cakat dalej.

elly23
13. nov 2018

Ja som vedela presne kedy som otehotnela, aplikácia ukázala 2.1. Dr vypočítala 20.12, na utz vyšlo 28.12. A malý sa narodil 29.12. do úvahy brali utz mam nepravidelný cyklus aj po pôrode

elly23
13. nov 2018

@lucinka1988 to isteee, Dr tiez hudla svoje....tiez som na deň presne vedela aj teplotu som merala aj ovu testy

katesocka
autor
13. nov 2018

@lucinka1988 @pininka @babulina @elly23 Ja viem takisto presne aj podľa teploty aj podľa folikulometrie kedy som mala ovuláciu, 13 DC, čiže termín mám zatiaľ na 12.1. ale podľa ovu by mal byť teoreticky 11.1. čo samozrejme nie je veľký rozdiel, len som zvedavá, či to fakt vychádza tak, že aj porodím vtedy 🙂

katesocka
autor
13. nov 2018

@lucinka1988 @pininka @babulina @elly23 V okolí mi každý hovorí že však uvidíš, porodíš ešte v decembri a ja im hovorím že nie nie, to by bolo príliš skoro 😀

soldi
13. nov 2018

@katesocka termin porodu je len orientacny. Aj ked vychadza presne, tak maloktore dieta sa narodi v ten den. Vacsina deti sa narodi dva tyzdne hore dole okolo tohto datumu

katesocka
autor
13. nov 2018

@soldi Tu hore kočkám zatiaľ takmer každej vyšlo presne 🙂 Ale samozrejme, na deň presne to určite nevyrátame a bude záležať aj od bábätka kedy sa vypýta na svet. Len som bola zvedavá, ako to mali ostatné dievčatá 🙂

lucinka1988
13. nov 2018

@katesocka drž sa svojej intuície, jasne že môžu nastať prípady, kedy sa porod z akéhokoľvek dôvodu posunie, rovnako, ako su prípady, že to vyjde na den presne ☺️Ja som mala počas tehu 2zive sny, prvý, že budem mat chlapčeka a v sne som videla ako bude vyzerať, mám chlapceka a vyzerá presne ako v sne ☺️Druhý sa mi sníval 2dni pred porodom, že kedy porodim-tak sa aj stalo,aj keď ja som to vedela aj bez sna-ako som písala vyššie. Toto je trochu od témy, ale len pre zaujímavosť som napisala svoju skusenost 😃

katesocka
autor
13. nov 2018

@lucinka1988 No ja myslím že porodím toho 11.1. 🙂 A práve 2 dni sa mi snívalo že som porodila, som zvedavá či bude malý ako v sne 🙂 Ale hlavne si pamätám že mal 3190 gramov, tak ak ešte aj v tomto to bude rovnako tak bude sranda 😀

soldi
13. nov 2018

@katesocka ak ja dobre citam, tak len jedna jedina napisala, ze sa dieta narodilo presne na termin 🙂

pininka pise ze 3 tyzdne pred TP
babulina pise ze 8 dni po TP a to este vyvolavackou
elly23 podla jej vypoctov mala TP 2.1. a rodila 29.12.

ja som merala BT, cize vzdy som presne vedela TP a vsetky deti sa narodili o 16 dni skor.

lucinka1988
13. nov 2018

@katesocka ja si inak myslím, že v tomto dosť zohráva úlohu aj psychika(možno sa mýlim, je to len môj názor), lebo od okamihu, ako som zistila, že som tehotna, a vypočítala som si termín porodu (tých 286 dni tusim), tak som žila v tom, že porodim 20.teho...a tak aj bolo- inak tento termín mi vypočítal aj doktor na NT ultrazvuku v 12.tyzdni-tie výpočty sú vraj najpresnejšie, ale jasne, že čo žena to iný prípad, tých scenárov porodu je toľko, koľko je rodiacich žien, takze ťažko to určiť..

katesocka
autor
13. nov 2018

@soldi Ešteže viem čítať s porozumením 🙈😂 Oukej máš pravdu, nemám čítať hneď po zobudení lebo ani neviem čo čítam 😀

katesocka
autor
13. nov 2018

@lucinka1988 Tak ja mám podľa menzesu aj podľa ultrazvuku stále termín 12.1. len ja mám taký pocit že to bude o deň skôr 🙂

myjusiatko
13. nov 2018

@katesocka ja prvu 40+1 a druhu 40+4. U oboch som mala urcenu ovulaciu pomocou STM.

myjusiatko
13. nov 2018

@lucinka1988 je lepsie rovno dr povedat korigovane datum menstruacie podla ovulacie presne pre toto.

lucinka1988
13. nov 2018

@myjusiatko to je pravda, ja som povedala, kedy bola posledná ms plus to, že ovulacia nebola V strede cyklu ale az 21.den-nikoho to ale nezaujímalo, keď budeme ste niekedy tehotna, budem múdrejšia

myjusiatko
13. nov 2018

@lucinka1988 mne to tiez nenapadlo. Ale nastastie moj dr si to potom prepocital sam a aj tak dal do knizky. Ale takych je malo. :/

katesocka
autor
13. nov 2018

@myjusiatko Čiže takmer na deň presne 🙂 Veľmi som zvedavá ako to bude u mňa 🙂

soldi
13. nov 2018

@katesocka ja som toto s tym datumom mala pri druhorodenom. ale az ku koncu. bola som nastavena, ze bud porodim 12.6. alebo 16.6.
nakoniec to bolo 12.6.
🙂

katesocka
autor
13. nov 2018

@soldi No som zvedavá či sa s mojím typom trafím, alebo to bude inokedy 🙂

esterba
13. nov 2018

@katesocka ak chceš relevantnejšie odpovede, mala by si sa pýtať iba žien, ktoré mali styk vrámci relevantného cyklu iba raz, iba tie vedia na 100%, že skôr otehotnieť nemohli a aj v ich prípade treba počítať s oplodnením + 0-7 dní. A u teba to je rovnako 🙂

katesocka
autor
13. nov 2018

@esterba Teraz sa spýtam možno hlúposť, ale môže žena otehotnieť skôr ako má ovuláciu? Samozrejme, je možné že styk mali napr. aj 4 dni pred ovuláciou, ale vajíčko sa uvoľní až vtedy, čiže vtedy sa až oplodní, nie? Záleží teda na tom, že z ktorého dňa spermie sú tie "víťazné"? Neviem či sa pýtam zrozumiteľné a či to nie je úplná hlúposť, ale vždy ma toto zaujímalo 🙂 Inak u mňa to je jednoduchšie, keďže sme v období ovulácie mali styk deň pred, v deň ovulácie a deň po 🙂

myjusiatko
13. nov 2018

@esterba ovulacia sa spolahlivo zisti pomocou stm a je jedno, kedy bol styk. Dolezity je datum ovulacie - vtedy sa uvolni vajicko a cca 12hod su spermie schopne ho oplodnit. Takze datum styku je irelevantny.

myjusiatko
13. nov 2018

@katesocka ako pises, den oplodnenia je den ovulacie.

katesocka
autor
13. nov 2018

@myjusiatko Tak som to dobre pochopila 🙂

janedoe
13. nov 2018

@katesocka mne sa snivalo, ze nam znami oznamuju, ze cakaju babo. V tom sne som si nasledne robila test a malo byt medzi nami 10 tyzdnov. Mali sme mat obe dievcatka a to moje sa malo narodit 10.10. Sen som neriesila dovtedy, kym nam naozaj neoznamili, ze cakaju babo (to bolo asi 3 dni na to). Ja som si len tak zo srandy urobila tehu test a hadaj co? Bol pozitiny. Ale.... je medzi nami 11 tyzdnov a jedine ona ma dievcatko 😁 A nas drobec sa narodil 12.10. Ale tak to podstatne sa splnilo 😊 Mam babo.

No a termin podla ovulky som mala toho 10.10., podla MS 13.10. a drobec sa narodil 12.10. o siedmej rano 😊

katesocka
autor
13. nov 2018

@janedoe Jeeeeej toto je aké dobré 🙂 ❤ Mne čo sa teraz snívalo o našom, tak si nie som presne istá, či v tom sne bol náš Gabko alebo to bolo sestriných bábo (sestra nie je tehotná, ale tak ktovie, možno v najbližšej dobe bude 🙂 )

esterba
13. nov 2018

@katesocka samozrejme, že pred ovulaciou nie, ale testovanie ovulácie nie je spoľahlivé, preto doktori takéto odôvodnenie termínu väčšinou ignorujú. Istotu máš len v tom, že si neotehotnela pred stykom, to by si musela byt svätá.. Po styku treba rátať s tým, že tam môže byť pár dní plus práve kvôli prípadnej neskoršej ovulácii (neskoršej vo vzťahu k styku).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre