Môžu človeka vyhodiť zo dňa na deň?

28. mar 2024

Vyhodili ma v praci dnes ako som skončila, lebo že nesplňujem čo požaduju… pracu som robila 8mesiacov a za malý plat. Môžu človeka vyhodiť len tak zo dňa na deň?

melanta
28. mar 2024

Dostala si výpoveď alebo si podpísala dohodu? Aký papier máš ? Pozri sa a napíš. Výpoveď ti dať nemohli iba tak. Z jedného dňa na druhý môžeš skončiť ak ti skončila doba určitá, ak si v skúšobnej dobe alebo ak si opakovane porušila pracovnú disciplínu alebo jednorazovo hrubo porušila pracovnú disciplínu. Ak si podpísala dohodu k ukončení, tak bohužiaľ, nemala si tak urobiť.

viestta
28. mar 2024

Bezdovodne nie, len za hrube porusenie pracovnej discipliny, aj to musi byt zdokladovane. Mozes sa branit sudne proti neplatnej vypovedi. Ale ak si podpisala dohodu o ukoncni PP, tak mas smolu, nic s tym nenarobis

mima1608
28. mar 2024

Môžu, na paragraf, poprípade ako dohodu o skončení pracovného pomeru, §60. Ja som na ten § odišla zo starej roboty zo dňa na deň.
A počas tých 8m ti aj nejako dali vedieť že sú s tebou nespokojní?

melanta
28. mar 2024

@mima1608 na aký paragraf? Keď už radíš, skús konkrétne. Zákonník práce má približne 200 paragrafov.

mima1608
28. mar 2024

@melanta tak som sa zle vyjadrila, pardon. Myslela som, samozrejme, hrubé porušenie pracovnej disciplíny.

liz_lemon
28. mar 2024

@mima1608 hrube porusenie v ZP nenajdes, najdes zavazne a menej zavazne porusenie

melanta
28. mar 2024

Autorka, pozri papier z práce a napíš, aký dokument presne si dostala.

maryetta
28. mar 2024

Nevyhodila ta ministerka kultury? Ona vie dat aj hodinovu vypoved.

taynee
28. mar 2024

Zo dna na den moze skoncit PP ak : a) ti skoncila doba urcita §71 ZP b) si zavazne porusila pracovnu disciplinu §68 ZP b) sa tak dohodnete so zamestnavatelom §60 ZP. Mimo skusobnej doby, ale v tej si nebola. Pracovala si riadne na TPP s dobou neurcitou? Pozri sa do dokumentu o skonceni, aky tam mas uvedeny paragraf a napis. Vyjadrime sa k tomu.

bloger
28. mar 2024

Bohužiaľ môžu asi si nemala zmluvu na stálo predpokladám.

natalienka12
28. mar 2024

Mala si vobec zmluvu? Alebo robila “na cierno” ?

autor
28. mar 2024

@mima1608 nedali vediet nič takže to bolo prekvapenie

autor
28. mar 2024

@melanta tak tlacili na mna s dohodou, že dostanem aj odstupne ked podpišem

natalienka12
28. mar 2024

A podpisala si?

autor
28. mar 2024

@natalienka12 Tpp na neurcito

autor
28. mar 2024

@natalienka12 nemala som moc na vyber, verim ze by mi urobilo peklo potom keby nepodpisem, a takto mi aspon ponukli odstupne

natalienka12
28. mar 2024

Tak potom ta nikto nevyhodil predsa. Podpisala si dohodu.

taynee
28. mar 2024

Tak potom si relativne dobre obstala, ked ti dali odstupne. Kopec ludi podpise dohodu bez kompenzacie. Dohoda je obojstranny pravny akt a slobodny prejav vole.

egonsk
28. mar 2024

najprv podpises dohodu vypovednu a potom sa tu opytas, ci sa to moze 🙄 To je ako keby chlap najprv zasunul ud do panny a potom sa opytal, ci tym mohol zrusit jej panensku blanu 😁

natalienka12
28. mar 2024

@egonsk dobre prirovnanie 😝

martinkatinka
28. mar 2024

Po 8 mesiacoch dostanes odstupne? No ved to si este dobre obisla...

rozculena
28. mar 2024

chýba mi tu smajlík *hlavoubúchajúcidosteny*

mogaa
29. mar 2024

nemôžu, teda v prípade, ak by si nepodpísala dohodu....tým že si ju podpísala si vo skončením PP súhlasila.....nuž, nôž na krku ti nikto nedržal, podpísala si to dobrovolne

sashabb
29. mar 2024

A to odstupné máš v danej dohode napísané? lebo ponúknuť a reálne ti ho dať sú dve rôzne veci.

nelca0510
29. mar 2024

Podpísala si dohodu. Takže tá nevyhodili,dohodli ste sa.

autor
29. mar 2024

@mogaa bo a keby to nepodpišem tak čo? aj tak by ma vyhodili

autor
29. mar 2024

@nelca0510 tak ale keby ju nepodpisem tak co by bolo ine? … iba by mi zle porobili, takto som ako tak vyšla dobre aj ked to právne vyhadzov nieje

rozculena
29. mar 2024

tak načo sa pýtaš...

autor
31. mar 2024

@nelca0510
@mogaa mozem sa spytat ci neviete, preco ma tak velmi tlacili do dohody? Ak je rozdiel v tom keby ju nepodpisem a keby ano, co maju z toho ze som podpisala?

mogaa
31. mar 2024

no ak je PP na dobu neurčitú, tak človeka nemôžu prepustiť, teda len v ojedinelých prípadoch a to buď porušenie pracovnej disciplíny(musia predchádzať vytýkacie listy) alebo zrušenie pracovného miesta či prevádzky - vtedy dávajú aj odstupné.....alebo teda prípad dohody, ale tá znamená že s rozviazaním PP súhlasia obe strany....