Mám vyhodiť alkoholika?

9. dec 2023

Vyhodili by ste na ulicu cloveka,alkoholika,ktory nema kde ist a viete,ze by zostal na ulici,ale na druhej strane stale pije a nechce to zmenit...

janinah
9. dec 2023

Otca nie,frajera áno.

pribinak
9. dec 2023

Nemá kam ísť? Útulky a ubytovne pre bezdomovcov sú takmer v každom meste

zuzanka.zuzu
9. dec 2023

@janinah a manžela? a syna?

marianarem
9. dec 2023

Ja som mala svokra alkoholika, pracovali sme na jeho presunuti z nasho tesneho susedstva, aby nam nebol na ociach (uz sa to nestihlo). Ale na ulicu by sme ho nevyhodili.
Ale to nebyval priamo s nami. Neviem si ale predstavit, co by sme robili, keby sme ho mali doma a nemal by kam ist. To by sme v podstate museli obetovat nas vlastny zivot a aj nasho syna, ktory by bol.inac odkazany na zivot v patologickom prostredi. Svokor nebol typ alkoholika, ktory ked sa opije, tak zacne byt sarmantny pohodak (su aj taki). Bol to totalny opilec, chodil pocurany pripadne aj horsie, trepal a robil blbosti, vedel byt aj slovne agresivny, furt prenho chodila zachranka, s bezdomovcami sa uz tak ci tak kamosil. Liecenie odmietal, takze mozno by sme veru k vyhodeniu na ulicu aj pristupili, alebo by sme mu zaplatili najlacnejsiu ubytovnu.

domak2
9. dec 2023

Ako sa pri tom správa? Ako blízky ti je? Ak je to agresívny hulvat tak bez mihnutia oka. Ak sa opije a spi a nikomu nič nerobí tak v decembri isto nie.

syslik81
9. dec 2023

zalezi v akom rodinnom vztahu ste .. ci byt kde byva je vylucne tvoj alebo aj jeho ... ci je to rodina ci znamy .. ak len znamy pomohla by som zohnat kontakt na liecebnu a ubytovnu a poslala tam .. ak tak nespravi ma smolu

muchacici
10. dec 2023

Podľa toho v akom ste vzťahu, ale ak to nechce zmeniť, tak kam to speje....

janinah
10. dec 2023

@zuzanka.zuzu asi si nepochopila čo som chcela tým povedať...koho budem ako alkoholika zachraňovať a koho nie...

ibrunova
10. dec 2023

A kto ti to je?

stellarstar
10. dec 2023

Tebe by sa to páčilo keby ťa vyhodili? Nie nevyhodila a poslala na liečbu pomohla by som

tibor79
10. dec 2023

@pribinak ale tam sa nesmie piť

pribinak
10. dec 2023

@tibor79 veď to je pointa

luccija
10. dec 2023

Ako dlho pije, koľko má rokov?
@stellarstar podpise reverz a je doma

maranco
10. dec 2023

Z jeho pohľadu má fajn život. Môže si užívať svoju závislosť bez obmedzenia a má zázemie kde sa oňho postarajú. Nemá dôvod prečo niečo meniť. A vyhrážky a sľuby jedným uchom dnu a druhým von, hlavne že má svoju fľašku.

maranco
10. dec 2023

„Chlapcom neraz najviac pomohlo, že ich rodičia vyhodili na ulicu. V jednom prípade tak spravila mama, chlapec potom rok žil bez strechy nad hlavou. Dostal sa na úplné dno a až potom prišiel za mamou, že sa ide liečiť. Dnes abstinuje. To, že ho vyhodila z domu, považuje za najväčší akt lásky – vie, že mu tým zachránila život,“
https://www.aktuality.sk/clanok/0xk3mDO/vyskusa...

autor
10. dec 2023

@pribinak tam ale nemoze pit

autor
10. dec 2023

@domak2 opije sa a ide spat,nie je agresivny,je to otec mojej dcery,ale je tu len preto lebo nema kam ist,nie sme partneri

bloger
10. dec 2023

Teraz ked je taká zima a mráz tolerujú určité množstvo alkoholu. Pokiaľ nie je agresívny tak by ho tam vzali.

pribinak
10. dec 2023

Veď to je pointa, nechápeš? On pochopí že nikde mu pitie tolerovať nikto nebude a buď sa s tým rozhodne sám niečo robiť, ale ho čaká život na ulici

Nemysli si, že mu dohovoris a on prestane piť.

pribinak
10. dec 2023

Na tvojom mieste by som sa starala najmä o výživné.
A rozhodne by som ho nemala doma, alkoholik je nevhodný vzor
Pozri ako ho ty ospravedlňujes, veď nie je agresívny a nemá kam ísť

h2
10. dec 2023

Keď nie ste už partneri, tak by s tebou nemal bývať, ani keby nebol alkoholik, nie? Nevyhodila by som ho, dala by som mu termín, do ktorého sa musí vysťahovať.

stellarstar
10. dec 2023

@luccija síce tiež pravda

luccija
10. dec 2023

Pije denne?nemá rodičov či niekde kde býval predtým?vieš....keď si si istá, že s ním nechceš ďalej žiť tak iné Ti nezostáva veď ho tam nebudeš trpieť roky.pracuje?veď nech ide na ubytovňu, alebo nech sa lieči, keď to chce dať do poriadku a mať rodinu.Vsetko záleží čo chces ty, či ho živis, či pracuje,....teraz nie je agresívny časom sa začne pomocovat a budeš sa starať o chorého nezodpovedného chlapa čo by si mohla byť s niekým iným.Nehovoriac, že v tom vyrastá dieťa.

kacena4
10. dec 2023

daj mu podmienku vud sa bude liecit alebo ide... nastav mu cas co ja viem po vianociach bud liecenie akebo odchadza ma rodicov, súrodencov, kamarátov, útulne.... ma kam ist...

hendikep
10. dec 2023

na nejednej prednaske o alkoholizme som pocula - ze ci je to manzel, ci otec ci syn - musi padnut na dno … inak si spoluzavisla a pomahas mu zavislost udrziavat… bohuzial je to tak …. radia to profesionali aj ked si to sama ako mama nedokazem predstavit .. to iste plati o drogovo zavislych…

autor
10. dec 2023

@kacena4 ma rodinu ale nikto ho nevezme

autor
10. dec 2023

@luccija pije tak ze napri dva tyzdne taha potom tyzden abstinuje a takto dokola,lieci sa ambulantne a bol 3 mes v zaluzi a ziadna zmena

2006_1211
10. dec 2023

Podľa toho kto by to bol. Keby syn tak nie, keby muž tak hej

cacianka
10. dec 2023

Nehraj sa na matku terezu, zbav sa syndrómu spasiteľa, tvoje dieťa nepotrebuje takýto príklad a vzor v domácnosti. Skončí ešte horšie, lebo ju naučíš, že má trpieť alkoholika a dopadne ešte horšie ako ty.
Viem o čom píšem, poznám komunitu liečených zavislakov už takmer 19 rokov

h2
10. dec 2023

Nikto ho nevezme a prečo teda ty áno? Veď píšeš, že ani tvoj partner to nie je. Čo by ho rodina brala späť a vešala si ho na krk, keď ty sa postaráš? Keby naozaj nemohol byť u teba, zrazu by ho rodina späť prijala, neboj.