PN hneď po rodičovskej. Môžu ma vyhodiť?

maca2020
6. sep 2023

Ahojte maličkú mi dnes vrátili zo škôlky je chorá ..a teraz v pondelok musím ísť na pn .. dostanem alebo nevýhodia má z práce keď hneď ako mám nastúpiť po rodičovskej dovolenke do práce mám pn...maličkú nemám kde nechať nemá mi kto pomôcť keď som na ňu sama

laura164
6. sep 2023

Pôjdeš na OCR od pediatricky. Máš na to nárok, v práci to buď pochopia alebo nie

januska12323
6. sep 2023

Si chorá aj ty? Na choré dieťa máš OCR nie PN
Môžu ťa vyhodiť v súlade so zákonníkom práce čo samotné poberanie OCR nie je.

maca2020
autor
6. sep 2023

@januska12323 aj ja som chorá malička asi chytila sople odomna ..to len tie sople ..ja aspoň na budúci týždeň že by som do tej stredy ju nechala doma ja aj chorá do roboty pôjdem len ona no ..preto nechcem očr lebo počas očr ju nemôžem dať skorej do škôlky ale keď pôjdem na PN tak ju môžem dať skorej ...mam na dobu neurčitú tak si myslí. Že by ma nevyhodili či

becca234
6. sep 2023

@maca2020 choď na OČR, keby sa malej pohorší tak isto s ňou pôjdeš k jej lekárke…keď si na PN nemôžeš nikam chodiť, iba na kontrolu k tvojej obvodnej

januska12323
6. sep 2023

Nie kvôli tomu ťa ani nemôžu vyhodiť. Ak sa to ale bude často opakovať môže sa s teba stať nežiaduca osoba. Všetko závisí od zamestnávateľa a charakteru tvojej práce, či ťa má kto zastúpiť alebo stihneš dorobiť čo treba a tak.

maca2020
autor
6. sep 2023

@becca234 ale ja nebudem nikde chodiť...len proste pn je premna lepšía kvôli tomu že môžem maličkú dať skorej není to také vážne viete aké sú učiteľky v škôlke že aj pre sopel pošlú domov

iv007
6. sep 2023

@maca2020 OCR mas standardne lepsie platenu a od 1.dna ju plati SP a nie zamestnavatel, takze by s volila tu variantu aby v robote nepindali

zuzanaete
6. sep 2023

@maca2020 Zalezi od skolky. U nas kvoli soplu neposielaju domov. Domov poslu dieta, ktore je zjavne chore - nezapaja sa do aktivit, lezi na gauci …

domka222
6. sep 2023

@maca2020 nebudeš nikam chodiť? Ani s malou do škôlky?

evelyn246246
6. sep 2023

.. no uprimne ..mozu, hned ked sa vratis .. v dnesnej dobe je realita taka, ze vtedy je dobre ked zamestnanec pracuje "nonstop" a idealne nie za velky plat ..ale ak nemas s kym nechat dieta, inu moznost ani nemas .. hadam budu tolerovat ..

viky173
6. sep 2023

@evelyn246246 Ty keby si zamestnavatel, tak by si sa tesila, keby mas zamestnanca kazdy druhy tyzden doma a nema Ti kto robit?

evelyn246246
6. sep 2023

@viky173 funguje to tak, ze aj na jednej aj na druhej strane je malo poctivych ..logicky , ze nie, no ako vravim obe strany ...tak to funguje , taki ludia su tu na SR ...cest vynimkam ..

siska53
6. sep 2023

@maca2020 Jak, ze skorej? Ved ci pn ci na ocr mozes byt aj len par dni.. nechapem... A ocr je veru lepsie platena a pri nej mozes ist napr.si aj nakup ist spravit, ak si pn ty, tak nie, lebo ti moze prist kontrola.
A ci ta mozu/nemozu vyhodit, zavisi od zamestnavatela.. rozumny, ktory ta pozna z obdobia predtym, ktory vie, ze matka vie podat vykon v praci, tak ta vyhadzovat nebude a par dni pocka..

lilinka88
6. sep 2023

Ako že ju môžeš dať skôr do školky? Veď keď budeš chcieť dať dieťa do škôlky, zavoláš dr,ukončiš očr a vybavené

daniela1911
6. sep 2023

Chod na OČR, to je rovno 55% z VZ, ale hlavne, platí Sociálna poisťovňa.
PN sú prvé tri dni 25%, potom 55% ale prvých 10 dni platí zamestnaveteľ. Tak, keď už nebudeš v práci, nech to aspoň neplatí. Áno, nárok máš aj na PN, ale ak si sama - minimalizuj možnosť vyhadzovu.
Zamestnávateľovi sa ozvi, nehraj mŕtvu rybu. Radim ti ale, nájsť si aj nejakú inú možnosť do budúcna, ak by dcéra bola často chorá.

A čo sa týka soplu, je sopel a sopel, vie si vysmrkať? Či jej to tieklo po brade a utierala sa do rukáva?

nikaeli
6. sep 2023

ja len k tým sopľom a tvojej poznámke 'viete aké sú učiteľky' - tebe by sa páčilo, keby bola tvoja dcérka zdravá a iné detičky by soplili? ty sama sa teraz bojíš ísť na PN, či ťa nevyhodia.. keďže spomínaš rodičák, zrejme je tvoja dcérka malinkou škôlkarkou - vie si vyfúkať nos? či vytiera sople všade naokolo? keď pošleme choré dieťa domov, chránime tým ostatné deti a aj pedagógov, ktorí sa o vaše deti starajú.. prosím buďme k sebe ohľaduplní 💙 všetci máme rodiny, deti, všetci chceme byť zdraví, všetci potrebujeme chodiť do práce. Nie len ty 😉