Ochorenie nechtov

janka300
21. nov 2012

Vie mi niekto poradiť dobrého kožného lekára? Už tri roky bojujem " s chorými nechtami". Bola som u viacerých lekárov, odoberali mi vzorky a nič nezistili. Necht mi najprv na palci zožltol a nerastie, je zhrubnutý. Najprv to bolo iba na palci, teraz sa mi to robí na dalších nechtoch. Neviem, čo s tým dalej. Máte niekto skúsenost s týmto ochorením? Budem vdačná za každú radu. Užívala som na to niekolko foriem mastičiek, vodičiek a nič, ziadna zmena. Dakujem

lentuska
21. nov 2012

@janka300
Ahoj, no ja by som dedukovala,ze to je plesnove ochorenie....ak ti nevedia poradit lekari, co takto vyskusat mitochondrialnu medicinu a biorezonancne vysetrenie? Ti diagnostikuju az na bunkovej urovni.....mne tiez velmi pomohli s ochorenim, s kt. doktori nic nerobili.....je to velmi presne vysetrenie a nie je to ani drahe, iba 15€. Tam ti na zaklade zistenych skutocnosti vedia vypracovat aj presne zameranu liecbu a postup liecby.....skus si tam zajst, uvidis ,nebudes banovat, my chodime uz iba tam,ked je problem a sme spokojni cela rodina. Maju reklamu aj tu na MK: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/aurolea/. tam sa mozes objednat na taketo vysetrenie.

anos18
21. nov 2012

Ahoj, skus si nechty potierat obycajnym octom. Opilníkuj a vatickou namocenou do octu potieraj rano a vecer kazdy den. Mne to pomohlo na plieseň. Chce to síce trpezlivosť, ale výsledok sa dostaví. Lieky, ktoré sú na plesňové ochorenia príliš zaťažujú pečeň. Toto je čistá príroda.

janka300
autor
21. nov 2012

Dakujem za reakcie, len ja si myslím, ci to môze byt plesen, kedze necht na druhom palci mi uplne zčernel, je pravda, ze som cvičila a trochu ma tlačila teniska, ci to môze byt aj z toho. Ale ten žltý zhrubnutý necht mam stále. Vyskusam ten ocot, dakujem

sissy27
21. nov 2012

@janka300 podľa opisu to vyzerá na plesňové ochorenie - pochopila som, že sa jedná o palce na nohách, tak skús vyhľadať medicínsku pedikúru, tam riešia aj takéto veci...

janka300
autor
21. nov 2012

Mala som to najprv dlhe roky na palci, teraz mi to preslo na ostatné dva nechty, lenze mne ten necht akoby odumrel, stalo sa mi to dva krat a necht isiel lahko strhnut, lenze teraz to mam rozšírene, som zufala, lebo mi nikto nevie s tym pomôct☹

sendy182
21. nov 2012

@janka300 https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/ochorenie-nechtov/ ja som bola minule u kožnej z iným problémom a len tak mimochodom som jej povedala že mi troška zhrubol necht na prste a hneď nasadila antimykotický krém...........fakt dobrý a necht sa mi vyhladil hneď som si ponatierala všetky 😀 😀 😀 😀 ...no viem že máš už vážnejší problém a liečba je dlhodobá ....no verím že nájdeš už len správneho odborníka............... 🙂

lovela1
21. nov 2012

@janka300 súhlasím s
@anos18 raz bola téma plesní na nechtoch rozoberaná aj v Dámskom magazíne na STV,ale hovorilo sa tam o jablčnom octe a výsledky sa dostavia približne po 2 mesiacoch

anos18
21. nov 2012

@lovela1 možno môže byť aj jablčný, s tým skúsenosti nemám, ja som používala obyčajný ocot (poradila mi to pedikérka). Naozaj to zaberá, len to dlho trvá. Ale radšej mám tieto babské účinné recepty, ako sa ládovať stále nejakou chémiou.

lentuska
21. nov 2012

@janka300
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/aurolea/ skus si zavolat sem. Toto je medicina co diagnostikuje problemy na bunkovej urovni.....tam ti poradia isto.

milota164
31. mar 2014

mne pomohla sada na nechty od Canesporu, je v nej mast , vymackavatko, skrabka ktorou sa oskrabuje chory necht a naplaste ktorymi sa na noc necht zalepi.staci natierat raz denne . treba dat pozor aby sa to nedostalo na kozu ale len na ten necht. Mast v sade ma ine zlozenie ako Canespor krem a rozleptava pokozku preto je tam to vymackavatko.

lencika
30. apr 2014

ahojte aj ja mam dobru skusenost s kombinaciou na nechty od canesporu ale je to naozaj na male rozsirenie jeden dva nechty v noci natries a mas naozaj dobre hlavne v lete

ellasofia
14. júl 2015

ahojte,
prípravok Mykored forte je výborný na mykózu.
Bližie info na www.pedikurasupova.sk