Necht na nohe

0kristina0
20. aug 2018

Ahojte,
Skusim sa s Vami poradit tu kedze kozna mi nevie pomoct.
Necht na palci na nohe mam uz asi dva roky v takom stave, ze cez celu sirku je prasknuty a od toho prasknuteho je zlty a mam ho strasne zhrubnuty. Nedokazem si ho ostrihat noznickami. Navyse strasne pomaly rastie a ked uz aj vyrastie a ja si myslim ze mi vyrasta zdravy necht tak zase sa ukaze ze necht je znova prasknuty a tento kolobeh uz trva asi druhy rok. No co je este horsie zacalo mi to robit aj na druhej nohe na palci. Dr mi brala krv, vsetko bolo ok, predpisala mi taky priesvitny lak a nejake tabletky. Nic z toho vobec nepomaha, mykoza to nie je, ostatne nechty mam zdrave. Pridala by som aj foto ale nechcem nikoho poburovat.. ak ste sa s tym uz stretli budem rada ak mi poradite ako to vyliecit. Som z toho dost nestastna lebo to nevyzera pekne. Vo stvrtok idem na dalsiu kontrolu a od poslednej sa nic nezmenilo. Uz neverim ze mi kozna bude vediet pomoct.

janullka
20. aug 2018

skuste navstivit SC Medical v Ziline alebo kontaktovat ich cez fcb. urcite vam pomozu

toskanka
20. aug 2018

@0kristina0 a brali Ti aj vzorku z nechta? Lebo tá je veľmi dôležitá pri posúdení, či sa jedná o mykózu, alebo nie.

0kristina0
autor
20. aug 2018

@toskanka praveze nebrala, budem musiet zmenit koznu

toskanka
20. aug 2018

@0kristina0 posli foto, podla mna je to nechtova plesen. Roky som sa trapila s niecim podobnym.

maddie1711
20. aug 2018

Mužovi takto rastie prasknutý necht už asi 15r. Žlté okolo toho nemá ani nijaké iné zmeny, len tá vrchná časť mu vždy praskne už pri rastie. Dr mu na
To nepovedala dokopy nič

0kristina0
autor
20. aug 2018

@maddie1711 joj, to si ma nepotesila. No mne sa to vobec nepaci a v lete je to hroza ked mam nosit zabky, ani lakom prekryte to nevyzera pekne

novana
20. aug 2018

@0kristina0, pleseň, liečba dllllhodobá. Aj rok. Treba zobrať vzorku a nasadiť antymikotika, zvonka potierať a pri horších stavoch aj tabletky.

0silvia0
20. aug 2018

@0kristina0 ak mas plesen na nechte, je mozne ze mas plesne alebo candidu aj vo vnutri tela. Chcelo by sa to zaoberat celkovym zdravotnym stavom, nielen nechtom.
Mala som to aj ja na jednom nechte, ale konecne mi to odrastlo, dufam, ze sa mi to znova neobjavi.

0kristina0
autor
20. aug 2018

@novana beriem prokanazol
@0silvia0 krv som mala ok

0silvia0
20. aug 2018

@0kristina0 a co ti vlastne z krvi zistovali?

0silvia0
20. aug 2018

@0kristina0 zistovali ti pritomnost plesni alebo candidy z krvi?

toskanka
20. aug 2018

@novana Toto presne som absolvovala. Kožná mi najskôr zobrala vzorku z nechta, poslali to do labaku na kultivaciu, aby vedeli, čo to presne je. Brala som tabletky Terbinafin Mylan po dobu 3 mesiacov, potom roztok Batrafen a do roka mi vyrastli pekne zdrave nechty. Uz nikdy sa mi to nevratilo. Klop klop

alobalka
20. aug 2018

@0kristina0 pravdepodobne je to pleseň, aj protrakonazol ti preto na to dala. Krv brala pravdepodobne kvôli pecenovym testom, keďže lieky, ktoré beries poškodzujú pečeň.
Liečba je dlhodobá, podľa popisu stavu mesiace. .Doporucuje sa pilnikovat necht, aby bol čo najtensi a potom lokálne naň niečo dávať. Buď od kožnej, alebo cajovnikovy olej, canespor, octove roztoky.
Ďalšia možnosť je jeho úplne odstranenie. Kuk Canespor sada na nechty alebo mudra huba. Len neviem, či potom nehrozí zarastanie vyrastujuceho nechtu. Ešte je tu možnosť laseru alebo medicinalna pedikura. To by nemuselo byť zlé.

xeonela
20. aug 2018

@0kristina0 Skus zajst aj ku chirurgovi, ci nebude lepsie ked ti ho strhnu alebo nieco take. Mna s takymito problemami poslala kozna hned za chirurgom, nech on rozhodne co bude najlepsie. Tak isto aj so zarastajucim nechtom. 🙂

0kristina0
autor
20. aug 2018

@alobalka ano, teraz si spominam ze krv mi brala kvoli pecenovym testom

novana
20. aug 2018

@xeonela, aj kamarátku poslala kožná za chirurgom, a ten jej povedal, že v dnešnej dobe sa už kvôli plesni nechty nestrhávajú a kázal zmeniť kožnú.

landsmanka
20. aug 2018

@novana je veľa prípravkov s ktorými sa človek zbaví plesne, podľa mňa je to tiež zbytočné strhávať, to by som dala ako posledné riešenie, keď by som bola už veľmi zúfalá a nevedela sa toho zbaviť

novana
20. aug 2018

@toskanka, jeeej! 🙂 Rada Ťa po dllhej dobe vidím. 🙂

toskanka
21. aug 2018

@novana Neverim, ze si ma pamatas 🙂

novana
21. aug 2018

@toskanka, mám už síce nárok byť trochu sklerotická, ale v tom, čo sa Teba týka, mi pamäť nezlyháva. 🙂 Spomínala si, že dáš vedieť... 😉 Neviem, či si si to rozmyslela alebo som len prehliadla.

toskanka
21. aug 2018

@novana ospravedlnujem za zakladatelke za spam, lebo netusi, o com nam ide 🙂 No poviem ti, dam vediet, ked budem vediet ... Moj pripad riesia dve pobocky Úradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou uz presne rok. Moj pripad je vraj velmi narocny ....

whatever1
25. aug 2018

Ja som mala nieco podobne na ruke a aj nohe. Na ruke mi tak vyrastal po uraze,zhrubnuty a zozltnuty pozdlz po jednom boku uplne to zmizlo to po cca 4rokoch a na nohe neviem z coho som to mala ale tiez sa sam spamatal po cca 2rokoch. Mozno pomohlo poriadne zastrihavanie fakt neviem. 😮

estera1234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz