Mám problém s alkoholom

denisa291991
12. jan 2024

Ahojte. Som mlada baba slobodna a pijem velmi vela … zacalo to 2021 v lete aj predtym sme pili v partii Este ked sme do skoly chodili cez vikend Nie pravidelne alebo na diskoteke ale od roku 2021 strasne pijem hovorilo mi okolie ze mam zjavne problem a mam sa ist liecit samozrejme som sa smiala ze to je v pohode nepijem vela isla som robit v Januari 2022 do kuchyne do zahranicia som si povedala ze sa spamatam nechcem pit kazdy den na mol a ze budem robit….a nebudem pit No dopadlo to tak ze tam pili vsetci chalani pilo sa po robote bud sme sedeli v krcme alebo na dome sa pilo do rana vkuse tvrdy alkohol a piva vyhodili nas z kazdej roboty v zahranicii kvoli tomu a mne dost stale nebolo teraz som na slovensku byvam sama a znova to prehanam posledne mesiace som pila 5 dni vkuse ani som nejedla a dva dni som mala pauzu v utorok to iste rumy piva 4 a becherovky v stredu flasu domacej slivovice 52% liter pijem to ako vodu vobec necitim ze mam dost alebo ze to je silny alkohol kazdy den som stiahala cez leto flasu tvrdeho a ked nie tvrde tak 2 flase vina jedno mi bolo co pijem ale uz mam toho dost mozno mam aj zlu pecen nechcem ist na testy kupim si sparglu a ta je na ocistu pecene je tu niekto to az takto moc pil a dostal sa z toho alebo vedel obmedzit alkohol a mal tu niekto poskodenu pecen žlta som zatial neni

zmrzlinka2021
12. jan 2024

@denisa291991 riešiš to u svojej psychiatričky?

lalenka33
12. jan 2024

Z čoho platíš ten alkohol, keď očividne nikde nerobíš? Z čoho platíš nájom?

dominikamacakova
12. jan 2024

Pane bože. Myslíš si, že ťa špargľa z toho dostane? Keď dostaneš žltačku je koniec. Umieranie na cirhózu pečene je strašné. Choď sa prihlásiť okamžite na liečenie kým si ešte pri zmysloch a uvedomuješ si, že máš problém.

denisa291991
autor
12. jan 2024

@lalenka33 ako sorry preco ta to zaujima ja sa pytam na nieco ine asi si Este nezarabala dost penazi na to aby si rok nemusela nic robit

denisa291991
autor
12. jan 2024

@zmrzlinka2021 nemam ziadnu psychiatricku ani nebudem mat. Nepila som teraz od vianoc do utorka ani ma nenapadlo ze musim mat flasu. Surne teraz v utorok. Som dostala napad ze si kupim flasu a v stredu mi doniesol kamarat domace

denisa291991
autor
12. jan 2024

@dominikamacakova nepojdem na liecenie chcem s tym seknut obmedzit to a pit iba raz za cas chata oslava 2-3 x do roka a ano špargla pomaha pri regeneracii pecene aj na mocove cesty a ocistu criev 10 dni treba jest zavaranu sparglu aj vodu z nej vypit kazdy den jeden pohar

eternity24
12. jan 2024

@denisa291991 kúpim si špargľu 😂 a od Vianoc si nepila AŽ doteraz? Ved je 12. Januára 😀 Tak keď ako sama píšeš, že ti k psychiatrovi netreba, tak zbehni niekde po tu špargľu a daj vedieť ako to dopadlo.

patus_2
12. jan 2024

@denisa291991 kúp si pestrec, pi veľa vody a abstinuj. Sekni s tým a vyhybaj sa aj partií, kde zmyslom fungovania je iba popíjanie na mol. Ak ti to samej nepôjde, vyhľadaj pomoc. Je dôležité, že si si to uvedomila a že chceš zmenu.

vanilkovazmrzka
12. jan 2024

To je velmi dlha veta

dominikamacakova
12. jan 2024

@denisa291991 piť iba raz za čas je sen každého alkoholika. Držím palce...

rillwen
12. jan 2024

Keď máš už teraz cieľ zredukovať pitie na 2-3x ročne na oslavách či chatách tak sa z toho nikdy nedostaneš. Tvoj cieľ musí byť 0, nič, ani kvapku, celý život. Ty sa potrebuješ stať totálnou abstinentkou, inak ťa po každom jednom poháriku bude čakať relaps. A výčitky.

denisa291991
autor
12. jan 2024

@rillwen malo kto to dokaze a nastavi sa tak ze to obmedzi zas nebudeme si tu klamat ze do 60 siatky sa nikdy piva nedotknem uz. Ja to idem vyskusat Bez pomoci. Ze si uz flase kupovat nebudem coskoro idem do zahranicia a chcem zacat fungovat normalne. Uz toto ma prekvapilo od vianoc do utorka ani pomyslenie ze potrebujem surne flasu

rillwen
12. jan 2024

@denisa291991 nuž, veľa šťastia, ale ja myslím že sa ti to nepodarí. Za 2 roky si možno spomenieš že by bolo lepšie vymazať alkohol zo života bez výnimiek.

Prežiť do 60 bez piva alebo akéhokoľvek alkoholu vôbec nie je žiadny problém. Ja som živým príkladom človeka ktorý nikdy v živote nebol opitý a v podstate sa dá povedať že za svojich 37 rokov som vypil možno 2-3 litre alkoholu.
A tu som, živý a asi aj zdravší než ty. Nechýba mi to, nevidím v tom žiadny problém. Snáď mi to tak vydrží nielen do tých 60.

denisa291991
autor
12. jan 2024

@rillwen ja som sa pevne rozhodla ze mi to nestoji za to stale byt na mol. Ani auto uz nemam. Lebo stale som pila tak som nemohla soferovat do auta by som nesadla pod vplivom takze planujem ocita pecene to bude prvy krok vitaminy zacnem cvicit jak som sportovala a cvicila kedysi a rano sa chcem triezva zobuzdat a Nie sa nicit a liat do gagora palene. Neviem naco som sa vobec tak rozpila nehorazne horsie jak chlap kazdy den flasa tvrdeho na lacno. Takze teraz ma potesilo ze som si 2 tyzdne nevypila a ani mi neprisiel na rozum alkohol ziadne traslaky a stavy. Takze urcite to pojde aj dalej ….. ked clovek chce dokaze vsetko sam

brloh
13. jan 2024

Urcite vela robi povaha/sebadisciplina cloveka. Moj otec fajcil roky a jedneho dna si povedal dost a prestal. Pre niekoho nepredstavitelne. Ja mam teoriu ze clovek ma obdobia kedy to ide lahsie bez alkoholu/cigarety a treba to obdobie vyuzit na budovanie sebadovery. Ty mas to obdobie mozno teraz, od vianoc si nepila a to uz bude o chvilu mesiac. Len tak dalej. Hlavne sa neodmenuj jednym poharikom, pretoze diabol sa skryva v detailoch. Zbytocne sa neprovokuj a ak to na teba pride, skus tu pozornost hned smerovat inam, hobby, sport, zaluby. Vytesni alko zo svojej mysle. Drzim palce.

denisa291991
autor
13. jan 2024

@brloh Dik najhorsie na Tom bolo to ze to boli litre alkoholu za tyzden za jeden den mi nestacila flasa fernetu vobec som necitila ze pijem ani tvrde som nezapijala ani nikdy nevracala do toho vina Rum hocico vodky 5 x za tyzden. Sa cudujem ze Este zijem druhy by sa otravil a neni to na mne ani vidiet ze som pila vkuse 3 roky no urcite sa dobre z toho necitim clovek je unaveny nema energiu a nechutenstvo do jedla. Takze to idem zmenit a seknut s tym vsetko sa da len malokto dodrzi slovo clovek to robi pre seba. By si mal kazdy uvedomit…

egonsk
13. jan 2024

@denisa291991 Najdi si chlapa, ktory sa stane tvojim zmyslom zivota a pre ktoreho sa budes chciet udrzat v zdravi. Zial najhorsi pohlad je na opitu zensku, takze bude to hodne tazke takeho najst, ale nie uplne nemozne. Mozno by ta z toho vytrhlo uplna zmena v zivote, zmena priatelov - kolektivu okolo seba. Len popravde mizive percento take nieco dokaze bez dlhodobejsej odbornej pomoci, t.j. aj lekarov.

rozumny_krasavec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mikadooo
13. jan 2024

@denisa291991 Myslím si, že poškodenú pečeň ešte nemáš. Vieš prestať piť sama od seba? Alebo nie? Ak nie, si závislá, závislosť sa rieši u psychológa/psychiatra/terapeuta, preto ťa tam baby posielajú. Špargľa ti pri takých množstvách alkoholu žiaľ nepomôže vyhnúť sa cirhóze pečene. Prestať piť, to ti jediné pomôže. Ale bez odbornej pomoci je to sakra ťažké (aj s odbornou pomocou to nie je med lízať, ale je to oveľa ľahšie, ako keď si alkoholik povie sám, "prestanem").

0martina0
13. jan 2024

tak ty už nedokážeš obmedziť alkohol,musiš úlne prestať,pomôže ti nadstavená liečba ambulantne,čo si myslím že v tvojom prípade nemáš šancu,jednoznačne protialkoholicka ústavna liečba,si alkoholička a maš asi len dve možnosti,buť odbornú pomoc alebo sa z toho nedostaneš

tanyan
13. jan 2024

Poznám v okolí niekoľko prípadov - buď prestali úplne alebo sú naďalej alkoholici. Pri minulosti ako je tvoja je akýkoľvek kontakt s alkoholom riziko, že chytíš "šnúru," z ktorej sa už nezobudíš...

denisa291991
autor
13. jan 2024

@mikadooo ja som pisala ze pit nebudem na ocistu pecene a detoxu sa konzumuje 10 dni spargla do toho vitaminy riadna strava Ano viem prestat sama pit mam to odskusane a nepijem ani dnes nuz kazdy na to nema s tym seknut Bez pomoci a pecen myslim ze uz chytenu mam ked tyzdene som vypila 5-6 L tvrdeho vacsinou vzdy som nejedla 2-3 dni preto ju chcem ocistit detoxom a zabudnut na to ze sa toto dialo

denisa291991
autor
13. jan 2024

@0martina0 😅😅😅😅😅ja som uz alkohol obmedzila a ani som si nespomenula ze potrebujem rano alebo vecer flasu tak prosim ta nepredbiehaj co a ako bude nepoznas moju povahu a co viem vsetko prekonat ked uz je toho vela ale dakujem za nazor Ja som skor chcela vediet kto si to zazil a zatal sa a prestal ci nas je tu viac takych. A Nie ten kto nikdy nepil. Predbieha co ako dopadne

0martina0
13. jan 2024

@denisa291991 tebe nestači obmedziť,ty musiš úplne prestať,nespomenieš si na alkohol možno teraz,ale dlho ti to nevidrží a znova budeš mať otrebu piť,píšem ti z vlasnej skúsenosti,tiež som si myslela že mám alkohol pod kontrolou,a opak bol pravdou,pomohla mi až ústavna protialkoholická liečba

thekacicaa
13. jan 2024

Proste uz nekupuj ziadny alkohol, nedrz doma alkohol a nechod uz do krcmy. Odstrihni tych ludi. Sed doma na riti, pusti si film, citaj knihy, nakup si nejake paradne vonave sypane caje a to pi. Vydrz tak aspon mesiac a to najhorsie mas za sebou. Potom to uz len udrzuj. Pri alkoholizme je najtazsi prvy tyzden a prvy vikend. Ked to prezijes, potom bude uz len lepsie.

tiezjedna
13. jan 2024

@denisa291991 ani nevieš ako rada by som takéto otvorené priznanie a snahu riešiť počula od jedného rodinného príslušníka🙏 Takže primárne je super, že vieš, že máš problém a tiež to, že ho chceš riešiť, pretože si uvedomuješ dôsledky. Asi je dobré aj to, že si neklameš do kapsy, že už si nikdy nikdy nič nedáš. Odborníci by asi nesúhlasili a tvrdili, že nič medzi alkoholikom a abstinentom neexistuje. Ja som si istá, že existuje👍 A akékoľvek vedomé obmedzenie alkoholu je obrovský krok. Takže ja ti držím palce. Poradiť neviem, ale veľmi ti držím palce a verím, že to dokážeš🌷

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
egonsk
13. jan 2024

@zahrajzlato mozes tie flasky posuvat dalej. Len je dilezite ich nedat tomu od koho si ich dostal 🙂 A vtipne je, ak sa ti ta flaska dostane o par rokov naspet od inej osoby.... 🙂

tiezjedna
13. jan 2024

@egonsk ty si fakt pamätáš komu si dal akú fľašu pred rokmi? To musia byť asi veľmi vzácne kúsky😉

macatt
13. jan 2024

Tak ja si pamätám také obdobia s kolegyňami, 3xtyzdenne rozbíjačka fernetom, stále sa niečo oslavovalo, zvyšok týždňa som prepila s kamarátkou atd, potom na to dovolenka all inclusive kde som sa nalievala alkoholom od rána do vecera, dokázala som takto piť rok🤗
Videla som v tom slobodu, krásny život v opici, kde bol koľkokrát zázrak len vstať a ísť do práce, to sme sa tľapkali s kolegyňami, že komu sa vstavalo najhoršie🙄a potom som si len uvedomila, že si celý rok nepamätám a všetko išlo mimo mňa a vždy sa našiel niekto kto ma videl a moc smiešne mi nebolo keď som o sebe počúvala, že nemôžem si niečo pamätať, lebo veď som bola opitá.. aj teraz vidím, že ,,všetci,, z môjho okolia pijú a ja som si našla rôzne iné záľuby a nechápem tých ľudí čo dokážu 8 hodín sedieť niekde a popíjať..
Asi úplne najdôležitejšie je to, že si to uvedomuješ, ten tvrdý alkohol ozaj v takom množstve by dalo dole aj koňa čo si vypila😀
Ja som sa ako alkoholik necítila nikdy a teraz mám zásadu že pohár, dva prosecca si dám raz za týždeň a iba cez víkend, niekedy si nedám vôbec a mám sa rada pod kontrolou a najmä si chcem všetko pamätať 😀