Je bezpečné piť tvrdý alkohol, keď ešte dojčím?

Zodpovedané
5. sep 2022

Dobrý deň,

3x za deň dojčím 1,5-ročnú slečnu. Počas dňa je to skôr na ukľudnenie kvôli zubom a večer na lepší spánok.

Blíži sa nám jedna oslava a premýšľam nad tým, že či si môžem dopriať aj tvrdý alkohol. Inak nepijem vôbec ani víno a ani pivo. Dcérka sa mi v noci budí 1x na dojčenie.

Je bezpečné piť tvrdý alkohol, keď ešte dojčím?

Prechádza alkohol do materského mlieka?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je to jeden malý pohárik slivovice, potom to asi problém nie je. Väčšie množstvo tvrdého alkoholu neodporúčam.

Do materského mlieka a do krvi sa dostane veľmi rýchlo zhruba rovnaké množstvo alkoholu. Záleží na rýchlosti vášho metabolizmu, vašej hmotnosti a ďalších faktoroch.

Gratulujem ku krásnemu dlhodobému dojčeniu.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová