Je niečo vo vzduchu?

karinka1415
19. apr 2024

Ahojte, nie ste aj vy poprechladaní? Ja neviem, či je nieco vo vzduchu, ale citim sa akoby som mala teplotu a na digitalnom nenamerám nič a pod pazuchu (na princip ortuťoveho) tak 37,2. Je mi väčšia zima, niekedy mi vyschnu pery a tiež v ústach, som viac smädna. Ráno náznak pobolievania hrdla, ale to vazne uplne minimalne. Začalo to, ako sa ochladilo, a ja som sa asi slabo obliekala, kedže zimne veci som už zazimovala :D. Dosť ma aj vyfukalo na vychádzkach s drobcom.
Máte nejaku skúsenosť aj vy tento týždeň?
Covid to nie je, od nedele co sme boli len na rychly nákup sme neboli nikde medzi ludmi v uzavretom priestore 🙂

tianna
19. apr 2024

@karinka1415 áno je.. muž od soboty z ničoho nič hrdlo, najmladší syn hnačkuje, najstarši má bolesti chrbta, ja tu ledva žijem ako ma hrdlo bolí a vlastne všetko. Tiež to najprv vyzeralo že pohoda ale po pár dňoch apokalypsa.. 🙄

karinka1415
autor
19. apr 2024

@tianna mne dnes vyzera ze je lepšie, nemám tak moc ten pocit teploty. Ale dala som ráno aj horuci vaňu na spotenie, tak možno aj to pomohlo. Do hrdla striekam jox preventívne. Máte Covid? Či nejaku virózu?

tatko13
19. apr 2024

Nic ráno -3 a ja iba v mikine cez deň v krátkom tričku a dlhé nohavice ale ak vám je zima treba sa obliecť aj deťom to hovorím..

januska12323
19. apr 2024

Stále je niečo vo vzduchu.

domiklik
19. apr 2024

@karinka1415 vždy je niečo vo vzduchi

0silvia0
19. apr 2024

@karinka1415 treba sa obliekat podla pocasia, nie podla rocneho obdobia. Ja som vytiahla teplejsiu bundu, ved nebudem chodit nalahko, ked mi je zima. Podla mna logicke.
A neviem co ma byt vo vzduchu, akoze virusy a choroby? Vo vasom pripade to je nevhodne a neprimerane obliekanie. Mohla si si usetrit prechladnutie.

akvi
19. apr 2024

Okolo mňa tiež všetci chorí a podľa mňa preto, lebo podcenili oblečenie. Ja som bola nútená vytiahnuť vetrovku, ktorú som už odložila, moji doma dobreze nie v kraťasoch a tak teraz vyzerajú. Suseda sa čuduje, prečo má zapal mocaka, no prečo asi, lebo sa mi smiala, že som vytiahla tú vetrovku, ona behala v svetriku. Naozaj netreba pozerať na to, že je apríl, ale na to, že u nás celý týždeň ráno 2-3 stupne a celý deň fučí studený vietor.

karinka1415
autor
19. apr 2024

@0silvia0 dufala som, ze ked sa snazim trocha otuzovat (studene sprchy), tak ze viac znesiem a predsa len pri hodinovej chôdzi sa aj telo same zahreje pohybom, ale to bude asi ten vietor. Hlavne ze ciapku som si dala a bundu tenku🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

karinka1415
autor
19. apr 2024

@akvi to je pravda, ten vietor je zradný. A o to viac este ked som bola na poli, kde fúka raz tak.

sevrin
19. apr 2024

Nič nie je vo vzduchu, to len geroji, čo si nestihli všimnúť, že vonku už nie je 28° ako pred pár dňami, dostalo sopel.

majamat
19. apr 2024

nie je to jedno?
bud si nachladnuta, alebo mas infekciu.
oddychuj, nasad vitaminy, pi vela tekutin a uvidis co bude dalej.

babkaland
19. apr 2024

majamat vieš o tom že si velmi pekná? Áno je nejaká háveď tam. Tak reumovo sa cítim.

majamat
19. apr 2024

@babkaland och, dakujem, ale foto dost skresluje a teda nie vzdy sa tak licim. jednud obu soms a tomu venovala viac a robila som aj fotky. a tie mavam aj v profile

stanulienkat
19. apr 2024

Mna vzdy fascinuje tato priblbla otazka, ci je nieco vo vzduchu.😂😂 Co by asi bolo? Okrem Chemtrails samozrejme. Fakt sa moze niekto cudovat nad chorobou, ked sa ochladilo o 15 stupnov???🤣

majamat
19. apr 2024

@stanulienkat veru a aj keby sa neochladi, ved ludia chori byvaju. niekedy viac, inokedy menej a aj ked chori nie su, to nezamena, ez nemozu nachladnut.

moja dcera teraz bola chora,a le len sople. pracujem v CSS a tam z tyhc dochodcov chory nie je nikto. a teda to su ludia s vyssim rizikom

alison11
19. apr 2024

U nás alergie sú čiže vo vzduchu sú pele čím silnejší vietor tým ďalej zanesie u nás napríklad deti majú na repku olejnú alergiu a sopľujú,kašľú,dráždi im hrdlo....U mňa to bude o mesiac dva Topoľ ☹.A možno ste vyčerpaná a telo takto reaguje,že zoslabne imunita a ochoreli ste...

kikusenka1
19. apr 2024

U nás je chorý muž aj obe deti. V sobotu sme boli ma oslave a tam bac. Všetky deti soplave tak už aj moje a aby toho nebolo málo tak aj muž čiže 3 deti choré z toho najstaršie umiera 😀

babkaland
19. apr 2024

Tým "niečo vo vzduchu" je tak všeobecne myslené že počasie, choroby, také obdobie keď ľudí bolia svaly, kosti, malátni sú, atď. Niečo sa deje lebo to je katastrófa jak nanič sa cítíme.

evaachesa
19. apr 2024

Prišla veľká zima a ľuďom sa nechce opäť vyťahovať teplé veci, lebo veď už ich vyprali a odložili. 🤷 U nás dnes strašná zima, no poniektoré deti v škôlke mikina, vesta, šiltovka. 🥶Potom sa budú čudovať že sú deti choré. 🤷
Ja som opäť vytiahla teplé veci a všetko bolo ok. U nás vo vzduchu všetko ok. 🙂

evaachesa
20. apr 2024

@akvi presne toto nechápem ani ja ... Tak keď je raz zima, vytiahnem to oblečenie aj keď som ho už vyprala a odložila. Hlavne keď sa jedná o deti tak ma to vie šokovať. Jedna mamička tak priniesla dieťa oblečené na ľahko že veď isto nepôjdu von do tej zimy, že ona už teplé veci odložila. 🤷🤦🏻‍♀️

kikusenka1
20. apr 2024

@evaachesa ja veru ešte teplé veci nemám odložené. Za to ze je jeden týždeň teplo to neznamená ze uz bude polroka vkuse...