Aký vírus lieta momentálne vzduchom?

jersey87
17. jún 2023

Ahojte. Neviete aký vírus momentálne letí vzduchom? Syn je od minulého štvrtku s teplotami. Vybehla mu Max na 38,0. Najskôr sme si mysleli, že nejaká črevná chrípka alebo čo, lebo mal aj hnačku. Lenže hnačka je už dávno preč. Potom v sobotu už teplotu nemal, len bol unavený. Avšak v nedeľu mu znova teplota vyskočila na 38. Dali sme nurofen a teplota sa mu vrátila až o 24 hodín, nejakých 37,5... A odvtedy má teplotu každý deň okolo 37,5 a čo je najzvlaštnejšie, že mu počas dňa kolíše. Hodinu má tých 37,5 a potom mu klesne na 37,2, alebo aj 36,7 a potom zas stúpne na 37,6. Aspoň čo som odsledovala. Unavený nejako extra nie je. Minule mal na čele 36,5, lietal ako blázon a keď som mu zmerala pod pazuchou, mal 38... Ani dr netuší, čo to to môže byť. V pondelok ideme na komplet odbery... Ale ak náhodou ste sa s tým stretli, budem vďačná za každú info.

panelacikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veselo_neveselo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liljana
17. jún 2023

Nasa ma mozno nieco podobne. 12r. 3-4 tyzdne teploty 37,1. Dr. nevie, cpr nic neukazalo, treba ist na odber krvi,... A ked nevie, co to je, nemoze ani nic predpisat. Ze az po vysetreni krvi mame skusit antivirotikum, aby to neskreslilo vysledky.

nevenka
17. jún 2023

@panelacikova vsak bola u dr.,...
My sme mali take, ze pred 2 tyzdnami cca 2,5 rocny jeden den 38,7 este vecer mal teplotu, dala som 2x Nurofen, dalsi den nic, len bol unaveny a umrncany asi 3 dni, ani sopel. O tyzden na to prisiel 9,5 rocby zo skoly, ze mu je blbo, aj na grc, prehnalo ho, teplota 38,5, dala som Nurofen, do rana teploty nic, jeho aj bolelo hrdlo. Manzel je chrchlavy uz tyzden, ja som to dostala predvcerom, bez teploty, sopel, bolave hrdlo, pokaslievam, jeden den taka unava a bolest klbov, svalov. Ja som si robila aj covid test, negativny. Tiez ma prehnalo asi 3x jeden den, davam si probiotika. A ten 2,5 rocny ma znova sopel, 7,5 rocna uz po sopli, tak bola tak paralelne soplikova s muzom, ale bez teploty. No my sme 6-ti doma tak sa to furt toci...
Toto moze byt nejaka taka vlekla viroza, ak ma slabsiu imunitu, neviem 🤔. Ved chodte na odbery a budete mudrejsi.

nikolca
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
17. jún 2023

@veselo_neveselo
@nevenka skôr som to pochopila tak, že odkonzultované cez telefón. pretože ak má dieťa kolísavé teploty viac ako 5 dní (čo v tomto prípade bolo niekedy v utorok), tak každý normálny lekár predsa volá na odbery....
@nikolca hlúpa si buď ty, alebo pediater dotyčnej autorky. kolísavé teploty mnohokrát charakterizujú nejaký zápal...

panelacikova
17. jún 2023

@jersey87 a nie, nemám skúsenosti, žeby dcére kolísala teplota viac než 5 dní a lekárka by si ju okamžite nezavolala aspoň na odber CRP. pokiaľ sa to nemá odkiaľ u vás točiť podobne, ako sa to točí u
@nevenka tak už dávno ste mali mať aspoň zápalový faktor urobený...

alenamihal
17. jún 2023

Syn uz horuckuje 4.den a tiez ako na hojdacke...38.9 C pospi si a teplota nikde...pride vecer a bum zase teplota..v noci ma 38.5 .ja mu momentalne nedavam nic ani brufen ani paralen,nech telo trocha pobojuje..stazuje sa na bolest kolien a hlavy...pospi na hodku a vstane bez bolesti.bez horucky...trochu kasle,takze ak neprejdu horucky po vikende smer doktorka...

sella38
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jersey87
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jersey87
autor
17. jún 2023

@liljana áno, ani crp u nás nič...

sella38
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jersey87
autor
17. jún 2023

@nevenka nášho nebolí ani hrdlo, ani hlava... Len vtedy tá hnačka. S jedením má problém priebežne aj keď je zdravý. Takže toto nie je indikátor... Len keď mu teplota stúpne, je trochu viac unavený.

stanulienkat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
17. jún 2023

@stanulienkat a ešte muchy, komáre a iná háveď.

panelacikova
17. jún 2023

@jersey87 a ešte pevne verím, že ste doktorkou boli poslaní na pcr test... pretože z vírusov je charakteristický dlhodobý kolísavý stav práve pri covide...

sella38
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jersey87
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenkatt
17. jún 2023

@jersey87 veľa detí má adenovirus momentálne.

jersey87
autor
17. jún 2023

@sella38 naša keď mala mononukleózu, tak mala zapálené hrdlo, vyzeralo to ako angína... Dúfam, že toto sa nás týkať nebude... 🙏

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jersey87
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jersey87
autor
17. jún 2023

@alenkatt idem googlit...

jersey87
autor
17. jún 2023

@sella38 no dúfam, že nie. Najlepšie na to je, že už aj dcéra začína mať teplotu, ale len 37,1... Ale ona už mononukleózu mala... Tak dúfam, že to bude niečo iné...

andrea1809
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1809
Odpoveď bola odstránená
Zobraz