Mala by sa mi zvyšovať bazálna teplota?

lucyndel
12. mar 2021

Ahojte prosím chcem sa opýtať, že či náhodou nemáte skúsenosť. Mám tri dni pozitivny ovulacny test. 10.3 vyšiel prvy. Bazalna teplota počas ovulácie sa drží dva dni 36,8 a dnes je 36,7. Nemala by sa zvyšovať teplota? Alebo to až po ovulaciu? Tiež sme mali s mužom sex v pondelok. Je možné aby spermie vydržali takú dlhú dobu? Ďakujem za vaše skúsenosti, ja som nejaká zmätená.

nafka0483
12. mar 2021

@lucyndel Ovulacia nastava az po poslednom pozitivnom teste. Bazalna teplota tiez stupa az po prebehnuti ovulacie, vplyvom zvysenej hladiny progesteronu.
Spermie od pondelka do dnes s najvacsou pravdepodobnostou nevydrzia, mozu prezit zhruba nejake 3 dni.

lucyndel
autor
12. mar 2021

@nafka0483 ďakujem, čiže je to ok potom, keď test vyjde pozitivny aj tri dni. Lebo nikde som sa o Tom nevedela dočítať

nafka0483
12. mar 2021

@lucyndel Ano, moze byt. A urcite bol pozitivny? Vzdy rovnako intezivne ciarky?

lucyndel
autor
12. mar 2021

@nafka0483 anoo prvé dve z tých troch sú v jeden deň, druhý je včerajší a ten samotný test na hnedom podklade je dnešný.

cocolino234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katren
12. mar 2021

@cocolino234 ale to je ovulacny test.....

sekerka18
13. mar 2021

@lucyndel ahoj. Ktorý si DC? Máš graf? Ako písala vyššie po pozitívnom až sa zvýši teplota a keďže ho máš stále tak možno zajtra. Sa mi zdá, že ten včerajší je najviac pozitívny. Skús dnes spraviť test a už keď bude bledsia čiarka tak môžeš čakať zvýšenie teploty 😊
Jaj a doplním, že spermie prežijú vpohode niekoľko dní. My sme mali v nedeľu sex a ovulka až v stredu. A otehotnela som. Držím palce 😊

lucyndel
autor
13. mar 2021

@sekerka18 no graf je takýto. Veru vyskúšam aj dnes test a uvidíme. Tak ak stále ovu neprebehla, tak od pondelka to už nič 😭 a dakujeeem

nafka0483
13. mar 2021

@lucyndel Podla grafu to je zatial riadne dlhy anovulacny cyklus.
Uvidis ci dalsie dni teplota stupne.

lucyndel
autor
13. mar 2021

@nafka0483 noo veď toto, ja ešte kojim totižto. Jj ďakujem. Odsledujem, dnes už bol ovu test negativny

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikolavalencia
19. aug 2021

Teplota tehotenstvo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre