Vyššia bazálna teplota a menštruácia

dominika999
2. feb 2015

Ahojte. Mam otazocku, kto by nahodou mal skusenost a vedel by poradit. Uz 6. cyklus si meriam bazalnu teplotu a vzdy ma relativne ok priebeh. V predovulacnu fazu mavam teplotu od 36,3-36,5 a v poovulacnej faze sa to hybe od 36,7 do 37,00. Prvykrat sa mi vsak stalo, ze som dostala MS a uz druhy den mam bazalnu teplotu 36,8 a teda mi neklesla ako po minule cykly. Viete mi poradit co to moze znamenat? Snazime sa o babatko, ale ked prisla MS, tak neverim, ze to moze znamenat nieco pozitivne. Dakujem pekne.

zdena12345
2. feb 2015

@dominika999 to ci sa zadarilo sa dozvies z tehotenskeho testu- v case ms by mal byt 100%.
moze byt ze mas zvysenu teplotu z ineho dovodu- zdravotneho, teraz je to tu sama chripka, prechladnutie...

trgypadl
2. feb 2015

@dominika999 kde si merias BT a akym teplomerom?

dominika999
autor
2. feb 2015

v ustach a digitalnym teplomerom

trgypadl
2. feb 2015

@dominika999 vzdy v rovnaku hodinu??skor nez vstanes z postele???

dominika999
autor
2. feb 2015

@trgypadl Ano, teplomer mam pri posteli...a vzdy je to o 7:00 pred tym, nez idem do prace, alebo cez vikendy mam nastaveny budik...

butterfly333
2. feb 2015

@dominika999 ale BT by sa mala merat v pošve lebo v ustach je ina teplota. Ja som aj v den ms mala 37,0 nič to neznamenalo. Berieš nejake lieky napr duphaston?

trgypadl
2. feb 2015

@dominika999 vies moj nazor na digitalne teplomery je taky, ze su nepresne.kolkokrat po sebe zmeraju uplne inu tepplotu, najlepsia je klasika ortutovy, a merat v posve

dominika999
autor
2. feb 2015

Okolo merania BT som si toho precitala vcelku dost a zasada je, ze ju merat na tom istom mieste v rovnaky cas a teda aj v ustach. Tam je teplota nizsia. ale pokial sa sleduje vsetky cykly na jednom mieste a v rovnakom case, odchylky sa daju zaznamenat a doteraz to fungovalo. Aj ked je pravda, ze digitalny teplomer moze byt nepresny (ja meriam niekolkokrat a zapisem hodnotu, ktora sa zopakuje)...uvidim, mozno sa to nasledujuce dni uz upravi...len som chcela vediet, ci to moze o niecom vypovedat, ked to v mojom pripade nebolo bezne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre