Bazálna teplota prve 3 týždne po ovulácii

mudreocko
28. sep 2015

Ahojte cerstve tehulky. Najprv Vam blahozelam k vytuzenemu tehotanstvu. 😉 Mam otazku. Ako sa Vam zvysovala bazalna teplota od ovulacie...az co ja viem prvy mesiac... Ja mam normalnu 36,4-36,5 stupnov. Dva dni pred ovlulaciou mi stuplna na 36,6 hned na druhy den mi klesla na 35 stupnov, vtedy som dostala ovulaciu (citila som to, aj hlien bol ako vajecny bielok a mala som bolesti ako stale pri ovulke). Po ovulacii sa mi zvysila hned na 36,7, na dalsi den na 36,8 to trvalo 5 dni, potom na 36,9 a dnes zase trocha kleslo na 36,8...moze to byt takto v tehotenstve? Meriam si to prvy mesiac, takze neviem aku teplotu mam po ovulacii ked som nebola tehotna.
Dakujem za radu.

babydesire
29. sep 2015

@mudreocko Ja som z merani bt pri ovulacii nebola moc mudra,stale mi vselijako skakala takze nic z toho.zato v tehu (merala som prvy trimester) sa mi teplota pohybovala 36,8 - 37,1 zvycajne som mala 36,8 alebo 36,9. Podla toho co pises,mozes byt aj tehu 🙂

sibalka21
29. sep 2015

@mudreocko a ty si tehu? Lebo bazalka by sa mala drzat hore, pokial ti nrklesne na tvoju normalnu teplotu

mudreocko
autor
29. sep 2015

@sibalka21 ved to, ze neviem, preto sa pytam 😉 mozno som tak to vyzera 🙂 dufam. Zatial sa drzi hore, ale neviem ci je dostatocne vysoko.

babydesire
29. sep 2015

@mudreocko nemusi byt extremne vysoka aj ja som kazde rano s malou dusickou sledovala sklicko teplomeru nez som zistila ze som vtom ze preco neni nad 37 len par krat pocas tehu som mala 37 alebo 37,1... Podstatne je ze ju mam tak ako @sibalka21 pise stale nad mojou normalnou teplotou,,pockaj ci ti vynecha menzes a ak ano urob test

mudreocko
autor
1. okt 2015

Och dnes som merala a mam 36,6 ☹ dufam, ze nepride menstruacia ☹ joooj tak to vyzeralo slubne, krasne vysoku som mala. Este vcera som mala 36,9 . Ale moze to byt aj tym ze som tuto noc mala strasnu zimu v dome? v Noci bolo cca 18 stupnov a teplomer bol celu noc na nocnom stoliku a mozno sa nestihol vo mne zohriat, sice ho mavam pred zapnutim dnu asi 2 minuty stale, ale 18 stupnov je malo. 😨 Dnes uz pride manzel a zapne konecne kotol, na mna je to moc komplikovane.

katy31
1. okt 2015

@mudreocko www.fertilityfriend.com, zaregistruj sa a zapisuj teplotky, tam Ti krásne ukáže, kedy máš ovulku a navyše, cyklus za cyklom môžeš sledovať, ako sa to vyvíja... ja som mala pri tehu teplotu nad 37, skákala mi v rozpätí 37 a 37,3.... držím palce....

mudreocko
autor
1. okt 2015

ked to je v anglictine ☹ eexistuje nieco podobne v slovencine alebo cescine?

katy31
1. okt 2015

@mudreocko to nie je problém.... to zvládneš aj bez angliny.... každý deň si len nahodíš teplotky.... zapíšeš hlienik, čas... je to jednoduchá tabuľka....

mudreocko
autor
1. okt 2015

spozorovala som dalsiu vec. Normalne podla toho co som sa docitala, tak pred menstruaciou by malo byt obdobie sucha. A ja som teraz spozorovala velke mokro, taky husty vytok, priezracny az tmavo zlty... tak teraz neviem, zajtra ocakavam menstruaciu. Myslite ze este mozem byt tehu? 😖

mudreocko
autor
1. okt 2015

@katy31 ked som otvorila ten link, tak je tam, vela tych ,,start now,, neviem ktore mam otvorit

katy31
1. okt 2015

@mudreocko ťažko povedať a prečo si neurobíš test? Inak, výtok môžeš mať z hocičoho, kvasinky, baktérie, alebo len tak, prirodzene... alebo to môžu byť spermijky po styku... ja tuším nikdy nemávam obdobie sucha pred MS a ak, tak len v ten deň, keď ju dostanem...

cvakatko
1. okt 2015

@mudreocko tesne pred vynechanim ms mozes mat vytok, ja mam vlhko uz asi 6 dni a predvcerom som mala pozitivny digitalny test co ukazal 1-2 tyzdne od oplodnenia 🙂
celkovo v tehotenstve je viac takeho hlienu 🙂 pokial neboli nestipe a nepachne je to ok 🙂

katy31
1. okt 2015

@mudreocko ale ak Ti dnes klesla na 36,6, tak asi príde mrcha... :( ak by zajtra stúpla hore, môže ísť o zahniezdenie... 😉

mudreocko
autor
1. okt 2015

@katy31 test som si robila vcera a nic, ale poobede hm.

mudreocko
autor
1. okt 2015

@katy31 na zahniezdenie je uz asi neskoro, ovulaciu som mala pred 13 dnami. Jooj tak to vyzeralo slubne ☹ uvidim zajtra rano teplotku.

mudreocko
autor
1. okt 2015

@cvakatko noooo nepachne ani nestipe ma nic, takze infekcia to asi neni, nezvyknem mat ani. A krcok mam uz vyssie, ale nikdy neviem ci je otvoreny alebo zatvoreny.

katy31
1. okt 2015

@mudreocko tak ak bol včera test na 13 DPO biely, máš pokles teploty, tak tento mesiac z toho nič nebude.. nezúfaj... na ďalší sa podarí... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre