Bazálna teplota - vysvetlenie meraní

kkatrink
22. jan 2018

Ahojte.
Veľa som citala o bazalnej teplote a chcem to vyskusat, vsetky informacie su mi jasne, len nejak sa stale neviem vymotat z tych teplot, niekde pisu ze ovulacia je pri nizsej teplote, niekde ze ovulacia je ked sa teplota zvysi a uz mam v tom chaos.
Je tu nejaka zienka, ktora si merala bazalnu teplotu, ma prakticke skusenosti a vedela by mi strucne a jasne vysvetlit meranie ?
Mam uz aj aplilacie, kde si budem evidovat teploty a z toho budem mat graf.

Vopres vsetkym dakujem pekne.

montemotherone
22. jan 2018

Pozri si diskusie Grafy bazalnej teploty... Alebo stránku Fertility.sk 😉 Je to otázka dlhodobejšieho sledovania svojho cyklu, takže jeden cyklus ti ešte nič nepovie. Musíš sa naučiť ho dobre poznať, poznať tendencie svojho tela (reakcie na záťaž, na chorobu...) Zvyčajne sa vychádza z predpokladu, že ovulácia nastáva deň pred zvýšením teploty. Je dobre to sledovať ako celok, aby si mala istotu (či už sa chceš vyhnúť otehotneniu, alebo zvýšiť jeho šancu 🙂 Sledovanie teploty nestačí. Pozri Billings, Billingsova metóda, sympto-termálna metóda... 😉

katharines
22. jan 2018

Hned v 1. Prispevku v tejto diskusii je to pekne vysvetlene
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/kedy-su-plodne-dni-a-kolko-trvaju/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre