Kedy sú plodné dni a koľko trvajú?

pipinka17
22. nov 2010

Ahojte snažilky, chcela by som sa spýtať: Tu na koníkovi som sa dočítala,že ak chcem dieťatko mám na to 3 dni v mesiaci - teda tieto dni sú "naj" - teda dni uvu. Podľa všetkého tieto dni sú takzv. plodné dni. Lenže na niektorých stránkach internetu sú rôzne výpočty plodných dní. Prečo mi tam pokaždé výjdu vždy viac ako tri dni, väčšinou okolo 6 - 10, čo sú toto za dni? Ďakujem za odpovede.

barchee
22. nov 2010

@pipinka17 ahoj 🙂 plodné sú vtedy, keď tvoje telo vytvára prostredie také, aby spermie v tebe prežili aspoň 3-4 dni a zároveň sa ti na vaječníku zväčšuje a raste folikul, v ktorom dozrieva vajíčko. Keď folikul prasne - to je samotná ovulácia - má niekoľko hodín na oplodnenie tými spermiami, ktoré už buď v sebe máš, ale ich najneskôr do 24 hodín manžel alebo priateľ dodá 😀 internetové výpočty ti vypíšu aj dni pred ovuláciou, aj dni po ovulácii, preto je tam väčšie rozpätie, ale vhodný čas na oplodnenie je len pár hodín z tých všetkých dní 😉 preto sa odporúča sexovať viac dní pred aj púo ovulácii, aby ste trafili "tú správnu" chvíľu, čo nemusí samozrejme výjsť na pvýkrát 😉 Plodné sa dajú odsledovať na tvojom tele - zvýšená chuť na sex, zdurené pohlavie a hlavne lepkavý priesvitný výtok, ktorý môžeš mať len pár hodín - teda počas amotnej ovulácie, ja som ho mávala taký hutný vždy len jeden deň, potom už menil konzistenciu. najprv bol mokrý, potom šmykľavý a potom lepkavý a ťahavý- ten je ovulačný a potom zase zmokrel a bolo po 😉 Alebo si môžeš merať bazálnu teplotu - teda vždy ráno si teplomerom odmeráš buď pod pazuchou - ale najlepšie v pošve - teplotu a zapíšeš si ju. Normálne bude cca 36,5-36,8 a včase ovulácie ti klesne aj na 36,2 - ale klesnúť aj nemusí, a potom zrazu vyskočí na 37,0 a tam sa drží až po príchod menštruácie, alebo sa drží na 37,0 aj potom, čo môže znamenať, že ms nepríde a si tehula 😉 lenže zistiť ovulku podľa merania teploty je možné až spätne, takže kedy máš ovuláciu vidíš až cca o dva mesiace, keď si porovnáš tabuľky meraní 😉 Alebo sú ešte ovulačné testy, ktoré namočíšľ do moču a ak máš tesne pred ovulkou, tak ti ukážu //, ale tie nie sú moc spoľahlivé. Najlepšie je sexovať hockedy sa vám zachce a schuťou, lebo ak sa na to príliš upneš, nepôjde to 😉 ak sa budete bez úspechu snažiť tak pol roka a nič, odporúčam navštíviť centrum asistovanej reprodukcie, kde vám spravia obom testy, ktoré buď vylúčia alebo potvrdia problém s otehotnením 😉Tak siiiilno držíím palce, nech sa čo najskôr bábätko usalaší v brušku 🙂

malamamka
9. feb 2012

HIHI super vysvetlené, konečne som pochopila... 😉

jonas17
9. feb 2012

ja svoju ovuláciu cítim každý mesiac.mám bolesti, ako pri menštruácií, ked nie horšie. trvá to pár hodín, alebo necelý deň..a tá chuť na sex v tom čase? ŽIADNA! ale tak u mňa asi aj ja preto, že som už za zenitom 😀 😀 😀 ale nie, vážne, moja gyndoška hovorí, že dobrý sex ovuláciu vyvolá...preto vraj môžeš otehotnieť aj mimo plodných dní, ktoré sú asi v polke cyklu.u mňa je to skoro na chlp 13-ty deň. preto , ked som si naplánovala dievča, tak aj vyšlo 😀 a preto niekto dokáže otehotnieť aj počas krámov, alebo pred nimi, či tesne po nich..tak rada znie, sexovať do úmoru, ak chceš otehotnieť 😀 😀

soldi
10. feb 2012

@pipinka17 ahoj, v prvom rade, ovulacia sa neda vypocitat. ani sa neda dopredu urcit den, kedy nastane. najistejsie mas, ked budes mat pohlavny styk kazdy druhy treti den.
@barchee dobre pise, ze ju mozes potvrdit bazalnou teplotou, ale sucasne pise zle, ze musi byt nad 37.
bazalnou teplotou je ovulacia potvrdena pokial po siestich nizkych teplotach nastanu minimalne 3 dni vyssej teploty o 2 a viac desatin stupna. na konkretnych hodnot teplot nezalezi, niekto ma po ovulacii 37,3, niekto 36,6. oboje je v norme. keby si chcela merat BT, je tu o tom tema.
ovulaciu mozes dopredu zistit ovulacnymi testami, ktore su pri spravnom pouzivani (zas naopak ako pise barchee) praveze spolahlive. daju sa dokonca nahradit tycinkami na cukor, ktore su lacnejsie.
a po ovulacii sa otehotniet neda(resp. da sa den po ovulacii, ale sanca je max.5%), len pred nou, zalezi na tom, ako dlho vydrzia spermie, niekedy preziju aj tyzden, i ked beznejsie je tych 3-5 dni.

to co pise @jonas17, tak to uz su teda uplne bludy. nie, sex ovulaciu nevyvola. nie, neda sa ovulovat dva krat v jednom cykle(resp. za velmi vynimocnych okolnosti). nie, plodne dni nie su v polke cyklu a nie, pohlavie sa neda naplanovat.

otehotniet pocas ms sa da pocas kratkych cyklov. pri idealnom cykle 28 dni moze byt ovulacia 14 dc, ale rovnako moze byt 12ty den cyklu, alebo 18ty. ked je cyklus dlhsi, tak ovulacia nebude v polovici ani nahodou.

svetllana
6. mar 2012

Jonas zase tolko netliachala. Intenzivny orgazmus moze skutocne vyvolat uvolnenie vajicka! 😉 Ovplyvnenie pohlavia blud je, kedze je verejne tajomstvo, ze pohlavie udava muz. Aj ked podla mna to Jonas myslela vseobecne na dieta a napisala dievca. Neviem. No a ovulacia prichadza naozaj v priemere v strede cyklu, za predpokladu, ze ma zena pravidelny 27-29 dnovy cyklus - ale to si koniec koncov napisala aj sama..takze si trochu protirecis :D Teda o jakych totalnych bludoch sa bavime? 😉

tisicka123
8. mar 2012

Ahojte, ja mám pravidelný 28dňový cyklus a ovuláciu mám vždy bud 17 abo 18 den, vtedy mám vždy ten ideálny výtok ktorý vyzerá ako vaječný bielok a teplotu vždy zvýšenu prvý den...chcela by som sa spýtať či mi teda neviete poradiť kedy by bolo pre mna ideálne si spraviť tehotenský test. Nechcem si ho robiť skôr...

kiklopka
30. jan 2014

ahojte som začiatočnička a kcela by som vediet kedy su plodne dni?mam memzes 8 akonči13 a ktory den si to mam vypočitat neviem ,,prosim o pomoc,vedel by mi niekto poradit a vypočitat mi to kedy?cca

bullinka
30. jan 2014

@kiklopka vôbec som nepochopila tých 8 a 13. Aký dlhý máš cyklus? Určiť plodne dni vôbec nie je jednoduché. Musíš poznať svoje telo, ako pracuje, mení sa počas cyklu.

lenz
31. jan 2014

baby stiahnite si aplikaciu do mobilu mestruacny kalendar taka ruzova ikonka s kvietkom a tam ti ukaze plodne dni ovulku a ty si tam zadavas zaciatok aj koniec menzesu a ono ti to vypocita vsetko podla cyklu mne to zatial vychadza supeer 😀

pepettka
3. feb 2014

Chcem sa opýtať ,dnes mi zacal taký priesvitny hlien asi je to ovu... Len priateľ príde domov až v piatok,ked sa budeme snažiť až v piatok mohla by som ostať tehu,či už to bude neskoro,veľmi pekné ďakujem za kazdy nazor

lussa505
3. feb 2014

pepettka ja mam podobrny problem tiez mi chodi priatel na tyzdnovky a vystihnut spravnu chvilu je hrozne.dufam vsak ze sa to aj takym snazilkam ako sme my podari a coskoro budeme tehu 🙂

sandy3
26. sep 2014

Ahojte,ja fungujem s cyclotestom uz niekolko rokov a je to super.Je to pristroj,ktory ukazuje plodne,neplodne a vysoko,plodne dni na zaklade bazalnej teploty.Je to uplne jednoduche,pohodlne a spolahlive.Tento maly stylovy pristrojcek spravi vsetky vypocty za vas.Dolezite je byt zodpovedna a vzdy si rano odmerat teplotu predtym ako vstanete.Poznam baby,ktore takto vytuzene otehotneli a tie,ako aj ja,sa chrania.Je to super.Odporucam cyclotest baby pre buduce mamicky(ja som si rovno kupila tento,aj ked este chcem pockat s babatkom) a cyclotest 2plus myslim,ze sa to vola pre prirodzenu antikoncepciu.

zuzannaaa
20. nov 2014

Baby prosim vas o radu.... Neviem si vypocitat plodne dni.. Moze mi to niekto Napisat v jednoduchosti

Menzes mi zacal 16.11 a skoncil 20.11 a zacali mi po 22dnoch.dakujem

evittam
20. nov 2014

@zuzannaaa Tak mne gynekolog povedal,ze plodne dni su väcsinou kazdy 10-16 den od zaciatku menstruacie. A vyslo nam to;-D

sia87
22. nov 2014

Chcem sa spytat baby. 11/11 som mala zacat s dalsim balenim HAK, nezacala som a vcera v noci som mala nechraneny sex. Mens skoncila deviateho novembra. Mohlo by z toho nieco byt? Alebo je to prilis skoro po vysadeni antikoncepcie si priat babo...

gabikamicka
1. dec 2014

Ahojte viete poradiť prosím ? Pomozete mi vypočítať si plodne dni kedy mam ak mi menštruácia prišla skôr ? Ako to je

moo
2. dec 2014

ahoj plodné dni hmm ano píše sa cca5dní ale oplodnenie je možné iba 12h... a tak ti odporučím kúpit GSovultest tam máš presne napísané kedy máš začať testovať záleží od dĺžky cyklu .a v testovacích dňoch ti ukáže ten praví na snažilkovanie ., pripadne ak budeš vedieť ďalší mesiac tak odporúčajú aj deň vopred . držím palčeky

katkaolejka
5. dec 2014

gabikamicka Keď prišla ms skôr, aj ovulka môže byť skôr, ja som tiež bojovala s nepravidelným cyklom (posledné dva mesiace sa mi našťastie ustálil) a riadim sa hlienom, musí sa ťahať, a používam ovultesty z lekárne, tie sa mi osvedčili, predtým som kupovala všelijaké lacňáky v drogériách a tie mi ovulku ukazovali úplne mimo. Držím palce, nech sa zadarí, aj my sa práve snažíme o druhé bábo 😀

evaevelinaa
5. dec 2014

barchee to super popisala, konecne tomu viac rozumiem.. len sa mi zda ze ja mavam toto vzdy asi dva dni po skonceni menstruacie, nie az na 10-ty alebo neskorsi den, mavam sice 24-dnovy cyklus ale aj tak sa mi zda ze mam tu ovulku nejako skoro ak je to to, ale myslim ze hej.. teraz mam uz po, cez vianoce spolu nebudeme a potom v januari to vychadza na skorpiona, takze asi az februar.. ach jaj ☹ 😀

jamimaja
14. mar 2015

ked sme mali sex den po ms 2.3 a dahme tomu ze ovulacia by mala prist 9teho.spermie vydrzia 3 az 5 dni. To znamena ze vydrzia cez tie neplodne dni a ked od toho 6 by boli dni plodne tak vydrzia este aj tie az do ovulacie? Ďakujem

pilinka1
14. mar 2015

ach..povedať v jednom komente kedy máš plodné alebo neplodné dni a navyše podľa kalendára...to jeresne dôvod prečo mnohé tvrdia, že prirodzené metódy nefungujú..pretože to podľa kalendára zodpovedne povedať nejde...každá žena je iná a každý cyklus je iný a na to kedy príde ovulácia vplýva x faktorov, ktoré menia hladiny hormónov, ktoré sú zodpovedné za ovuláciu. taktiež určovať ovuláciu na pol roka dopredu je veľmi nepresné. kto chcete vedieť, kedy máte ovuláciu odporúčam navštíviť nejaký kurz metódy prirodzeného plánovania rodičovstva..to funguje na metódach plodných a neplodných dní. že žena si vie určiť, či ten aktuálny deň je plodný, alebo nie. A potom je už len na páre, či sa snaží, alebo nesnaží. Ale to je všetko o sledovaní svojho tela a cyklu a vtedy môžem predpokladať, že vtedy a vtedy budem mať ovuláciu, ale stále je to len predpoklad..napríkladu mňa neplatí ovu na 14 deň cyklu..ale až 17.-21.deň.

melisssssa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betka28
17. máj 2015

Každý organizmus..., teda každá žena je iná, to znamená, že tvoja ovulácia môže trvať dlhšie ako 3 dní, alebo je možné, že tvoje plodné dni nie sú presne v strede sa tvojho cyklu. Z týchto dôvodov by som ti radšej odporúčala sledovať tvoj cyklus pomocou minipočítača cyclotest. Presne ti dodá informácie o tom, kedy máš plodný alebo neplodný deň. Jej používanie je jednoduché, treba iba merať bazálnu teplotu. Môžem iba odporúčať 🙂

bonka880
17. máj 2015

Ahojte 🙂 chcela by som sa vas opytat....s manzelom sa snazime o babatko ...skusali sme to po MS aj ked mi zacaly plodne dni no nejak som tie dni nemala....iba zacali a po skuske babatka to prestalo... uz su to 3 dni...troska ma obcas pobolieva v podbrusku....co sa deje??? Nemala ste to niektora??? 😕

dada1704
10. aug 2016

Caute som su to poprvy krat a chcela by som sa spytat,mam pravidelny cyclus uz niekolko rokov ale vzdy mi to vychadza az 33,34den.ako si mam vypocita plodne dni?s manzelom sa snazime o babatko nuz minuly mesiac nam to nevyslo😕

niki66
3. okt 2016

Ahoj, plodné dni zvyknú mať ženy okolo 12-16 dňa menštruačného cyklu. Menštruačný cyklus sa začína prvým dňom menštruácie. Najpresnejšie sa plodné dni dajú vypočítať na rôznych kalkulačkách, ako spomínali aj baby predo mnou 🙂 môžeš skúsiť aj túto-moja kamoška si na nej počítala plodné dni.
https://akootehotniet.com/ovulacna-kalkulacka-v...
Veľa šťastia pri snažení 🙂

daness
3. okt 2016

plodne mozes pocitatkolko chces... kazda ich ma inak. kalkulackam by som teda vobec neverila. co sa tyka plodnosti, niektora ma trvanie aj tri dni, ina iba hodinu-preto je casto problem s pocatim,aj ked ziaden iny problem dr. nenasiel-chorobny. plodne dni si najistejsie urcis podla pozorovania fyz. zmien tvojho tela. ja si ich sledujem podla hlienu-ak mas sucho, si neplodna-krcok je zavrety. ak mas hlien.krcok sa zacina spriechodnovat a vylucuje hlien, zaroven prepusta dnu. ak je hlien uuplne tahavy, vodnaty,priesvitny- vrchol plodnych dni, ovulacia. plodne dni,teda ovulacia moze prist aj pocas menzesu.vtedy hlien nezbadas..no krvacas, preto sa neodporuca spoliehat sa na vypocty a pod-jendoducho povedane, ak z teba nieco ,,vyteka,,(hlien-plodne, krv-menzes) cesty su priechodne a je moznost oplodnenia v pripade prebiehajucej ovu. moje tri deticky (jedno MA) sme pocali takymto sposobom-ked sme vyckavali, boli sme len pocas suchych dni. ak sme chceli babo-dali sme to na hlien-presne sme vedeli a aj sme vtedy naozaj vsetky tri deticky pocali

daness
3. okt 2016

aa este som zabudla, niekotre zeny si sledovanie doplnaju napr. meranim bazalnej teploty.. ale to uz aj neovladam. pripadne pomocou ovu. testov z lekarne

ayesheya
3. máj 2017

Ok

sopka10
8. máj 2017

@lenz Mala som tu aplikaciu davnejsie, ale ukazovala nieco uplne ine ako ovulacny test, rozdiel bol 4 - 5 dni. radsej som ju vymazala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre