Aký najväčší bonus - preplatenie ste dostali od vašej poisťovne?

blazargandalf
28. mar 2024

Aký najväčší bonus / preplatenie ste dostali od vašej Zdravotnej poisťovne

Je zvykom že zdravotné poistenie na Slovensku sa predháňajú kto má väčšie benefitu pre svojich klientov....no na druhej strane vieme, že sa viac menej jedná o dobre prešpekulované požiadavky a podmienky.....preto sa vás chcem spýtať že akým bonusom alebo preplatenim zdravotného úkonu čas potešila alebo prekvapila vaša ZP.

ms_green
28. mar 2024

60 eur dentálna hygiena. Ale bolo to presne raz v živote. Inak mi za celý ten čas nepreplatili nič. Vždy sa niečo našlo, čo som "nedodržala". Vtipné bolo, keď som si dala druhý krát dentálnu hygienu v tom istom zariadení a už nepreplatili.

katkaseiner
28. mar 2024

u mna len zubar, tak isto aj u deti, do 50e, plus detom na okuliare preplacaju tusim to bolo okolo 80e

rude_baby
28. mar 2024

Aké prespekulovane požiadavky? Ved si treba prečítať (s porozumením) podmienky a držať sa ich... Pri nejasnosti volať call centrum 🤷‍♀️

aurelia2000
28. mar 2024

Liečba rakoviny. Blbosti ako zubár a okuliare si rada zaplatím sama.

masinka
28. mar 2024

Mame Penazenku zdravia, preplacaju ucty u zubara, kontroly u strojcekarky, prispeli detom na okuliare, aj na lieky na predpis, vlani sme vycerpali 500 E na ktore sme mali ako 5 clenna rodina narok. Podmienkou bolo mat vsetky preventivky, takze nic nesplnitelne, este ich aj pekne pripominaju .

nelca84
28. mar 2024

@blazargandalf kazdy rok vycerpam zubne benefity, vratane dentalnej hygieny a tiez lbc cytologiu zdarma. Ake prespekulovane podmienky mas na mysli? Ze treba mat preventivky? To je pre mna samozrejmost 🤷‍♀️

nikha2809
28. mar 2024

@aurelia2000 akurát som išla písať presne to isté.Zubar nás nezruinuje, zato liečba rakoviny v desaťtisícoch áno

mandzula
28. mar 2024

@nikha2809 ak vsak tu rakovinu nemame, velmi nas ako 4 clenov potesi aj tych 400 € na zuby, lieky ci okuliare.

nikha2809
28. mar 2024

@mandzula len tá rakovina môže prísť zo dňa na deň...ako mojej mamine a istá poisťovňa jej odmietla hradiť liečbu..to bol akurát začiatok septembra, od januára išla do inej, liečbu jej už hradili, žiaľ už potom bolo neskoro.Nevieme síce, či by zabrala keby ju dostane hneď, ale aj tak..jasné, sú to pekné peniaze a určite poteší keď sa vrátia, no ja už kašlem na to, po tejto skúsenosti

mandzula
28. mar 2024

@nikha2809 plus treba zdoraznit, ze prave ta podmienka absolvovania preventivok je super vec, ktora moze prave tej rakovine zabranit prepuknut naplno, a teda aj znizit naklady na jej naslednu liecbu.

nikha2809
28. mar 2024

@mandzula s tým súhlasím, to dobre vymysleli že ich treba mať, aby niečo preplatili.

mandzula
28. mar 2024

@nikha2809 to chapem, ze si nahnevana.
Mojmu otcovi na preventivke zistili rakovinu prostaty, uz je 7 rokov po operacii a je zatial v poriadku. Mame vcera diagnostikovali rakovinu koze, tiez vdaka preventivke, lebo sa lekarke nepozdavala drobna bodka na nose, takze som rada, ze ludia su tymi benefitmi motivovani viac o seba dbat a tym v konecnom dosledku setrit peniaze nas vsetkych, kedze mame system ZP, aky mame.

lienka.7
28. mar 2024

@blazargandalf žiadne. Namiesto úhrady 60€ za zuby ci iné o nicom výmysly mi ide skôr o to, aby som neplatila za operácie a onko liečbu. Ale niektorým ľuďom to neysvetlis 🤷‍♀️

lienka.7
28. mar 2024

@aurelia2000 100% súhlas 👍

nelca84
28. mar 2024

@aurelia2000 vsak liecba rakoviny ci inej diagnozy sa nevylucuje s cerpanim benefitov predsa 🤷‍♀️ ja cerpam benefity + mam diagnozu, pri ktorej uzivam liek, ktory stoji 870e mesacne, kazdorocne MRka a ine vysetrenia. Uzivam ho uz 5 rokov, tak si to porataj...

viky173
28. mar 2024

@nikha2809 prosim, ktora poistovna mala s uhradou za liecbu rakoviny problem? a ktora nie?

nikha2809
28. mar 2024

@viky173 Dôvera jej zamietla liečbu, VšZP schválila.A to sme boli roky v dôvere, este kým to ani dôvera nebola ale sideria.

nikitka444
28. mar 2024

@masinka mne nepreplatíli okuliare u oboch deťoch z dôvodu, že som bola u súkromneho očného. Žiaľ k štátnemu som sa ani nedostala.Dost na hlavu

viky173
28. mar 2024

@nikha2809 dakujem za informaciu

danieli
28. mar 2024

Podmienky maju prespekulovane, preplatia okuliare detom, ale dioptrie musia byt vyssie ako 4 a musi to byt zmluvny ocny a zmluvna optika…preplatia zubara, ale musi byt zmluvny a rovnako dentalna…roky rokuce mam skveleho zubara a zmluvny u nas nie je…teraz co? Preplatia doplatky na lieky, ale to je sem tam euro, ak je liek plne hradeny ten nepreplatia hoci je na predpis…takze ano nejakym zazrakom sme ziskali synovi prispevok na okuliare, ale zdaleka to nepokryva benefity, ktore slubuju a realne sa k nim ani ako zodpovedny pacient neviem dostat…uprimne mam z toho velmi negativny zavadzajuci pocit…

aurelia2000
28. mar 2024

@mandzula No utesuj sa preventivkami. Ten istý deň, ako mi lekárka oznámila vynikajúce výsledky preventívky a odoslala ma na urgentne CT, mi večer oznámili rakovinu v pokročilom štádiu. A ja osobne som na onkológii nestretla nikoho, komu by diagnostikovali rakovinu na preventívke. To by musel byť iný rozsah vyšetrení. Namiesto preplácania zubárov by sa aspoň sono brucha mohlo robiť. Aj tak polovica obyvateľov musí chodiť k nezmluvnym zubarom.

sabina230
28. mar 2024

@blazargandalf no my mame peňaženku zdravia, sme tam štyria tak mame k dispozícii 400€….. mne minuly týždeň vratili 100€ za okuliarový rám, mamči takisto. Len treba myslieť na to, že tie peniaze na konci roka prepadnú keď ich nevyčerpáš, takže určite ešte pôjdem na dentálnu hygienu atd….

mandzula
28. mar 2024

@aurelia2000 pozri, tvoja skusenost je taka, aka je, moja taka, ako si mozes precitat vyssie, vdaka preventivke mi este stale zije otec. Ja kazdeho nabadam, aby ich absolvoval, ty urob, ako uznas za vhodne.
Mimochodom, preco ta lekarka poslala na dalsie vysetrenie, ked si mala take vynikajuce vysledky?

blazargandalf
autor
28. mar 2024

@mandzula to by aj mňa zaujímalo prečo ju poslala keď mala dobré výsledky.

espeo
28. mar 2024

Ako sa to na Slovensku často stáva, bol výpadok liekov. Išla som do Kitsee. Za lieky, za ktoré otec platí 16 eur, som tam dala 60. Vytlačila som z portálu dôvery žiadosť o preplatenie, išla som na postu, zaplatila doporučený list. A na účet mi prišli necelé tri eurá. Takže to ma v poslednom čase prekvapili. Takýto bonus preplatenia liekov, zakúpených pri výpadku v sr, mimo SR

mandzula
28. mar 2024

@aurelia2000 plus este jedna vec, pravidelne v ramci preventivky chodim na mamografiu a sono prsnikov, minuly rok bolo vsetko ok, tento rok uz nie. Vcera som sa dozvedela, ze na mamografii objavili nieco, co nevedia identifikovat, mam ist este na sono. Snad to bude ok, no ak nie, mam sancu zacat vec riesit hned, no keby som sa na to vybodla, o rok by uz mohlo byt aj neskoro. Nikdy nebudem spochybnovat vyznam preventivok, a teda nicoho, co ludi motivuje absolvovat ich.

aurelia2000
28. mar 2024

@mandzula Mala som neznesiteľné bolesti, ich príčinu preventívna nedokázala odhaliť.

mandzula
28. mar 2024

@aurelia2000 ale preventivka je aj o tom, ze sa tomu lekarovi prides ukazat a ked su jeho moznosti vysetrenia vycerpane, nasmeruje ta, kam ist. Aj o tom je prevencia.

aurelia2000
28. mar 2024

@mandzula Všetko pekné, ale keby súčasťou preventívky bolo sono brucha, tak by to bolo užitočnejšie ako preplatenie zubnej hygieny. A nechápem, prečo sme všetci na onkologii mali zároveň aj trombozu. Tá sa dá odhaliť len CT s kontrastom. Tej trombozy sa tu všetci bojíte, ale vytesujete sa zo 100€ na zubára.

mandzula
28. mar 2024

@aurelia2000 akoze preco by sme sa nemali tesit zo zubara a vsetci sa bat trombozy? Uz miesas hrusky s jablkami. A pokojne bojuj za sono brucha na preventivke, ked mas taku potrebu a skusenost, oslov prislusne miesta.