Firemné benefity verzus benefity v poisťovni

27. okt 2020

Ahojte,

Moja firma ponuka preplatenie zdravotnych ukonov povedzme do 150 eur, napr zubar, masaze atd. Tento rok som vsak pre covid velmi obmedzila lekarov atd len na to najnutnejsie a nasledok je ze cely budget je nevycerpany, mam cas len do konca roka. Je mi luto ho nechat prepadnut. Bola som teraz u dentalnej hygienicky, ktoru poistovna preplaca.
Moja otazka je - maju sa ako o sebe navzajom dozvediet, ak som do poistovne preukazala ucet a rovnaky ucet by som predlozila firemnemu HR na preplatenie? Cez dane alebo co? Netusim, ako by taketo veci mohli byt prepojene... poistovna uz vyhodnotila poziadavku a peniaze mi prisli par dni po osetreni. Firme by som mohla predlozit ucet tiez teraz do konca mesiaca, aby sa dostal benefit do najblizsej vyplaty. Este mozno jedna zaujimavost, poistovna vyplaca benefit nezdaneny, tj v plnej vyske, kym od firmy sa zdani, cize dostanem tych 80%.
Mohol by z toho byt problem alebo by ste to v pohode si nechali preplatit?

sylvia_123
27. okt 2020

Nebude z toho problem. Predpokladam, ze tento prispevok vam zamestnavatel vyplaca na zaklade smernice o socialnom fonde. Nie je to kontrolovatelna transakcia.

autor
27. okt 2020

@sylvia_123 dakujem velmi za odpoved. Je to v balicku firemnych benefitov (sukromna firma) - ako napr sick days, darcekove poukazky a ohladne zdravia bolo na vyber bud Procare starostlivost, alebo ak o nu nie je zaujem, tak taketo preplacanie blockov, zubarka tam spada. Tak som sa len zamyslala, ci to nejako mzdove moze vediet, ze poistovni som uz predlozila danu uctenku za zubara v ramci ich vlastneho balika benefitov, aj ked nech si lamem hlavu, ako chcem, tiez mi z toho vychadza, ze by to malo byt v pohode a taketo veci sa nesleduju...

eeffka
27. okt 2020

napriklad tak ze obaja budu chciet original

autor
27. okt 2020

@eeffka k tomu nedojde lebo poistovna to uz schvalila, nahadzuje sa to online a pripad je z ich strany uzavrety, peniaze vyplatene. Firma takisto chce vsetko len online predlozit - je na to firemny system (aj peciatky od doktora, PNky, vsetko...)... takze neviem prist na to, ako by sa vlastne dozvedeli o prekryvani tych benefitov...

eeffka
27. okt 2020

tak potom nijako 🙂