Poisťovňa Dôvera

ada_alica
12. júl 2023

Dievčatá mám otázku, máme zdravotnú poisťovňu Dôvera v aplikácii sa píše ,že podmienkou na preplatenie ukonu je absolvovanie preventívnej prehliadky v 2022 alebo najneskôr v deň ošetrenia v roku 2023 . Otázka znie ,preplatili vám 30 eur alebo nie, lebo dnes mi na recepcii u zubára pani povedala,že som zbytočne nahrávala bloček...tak ma zaujíma ako to funguje v praxi. Ďakujem 🙂

barus26
12. júl 2023

@ada_alica vždy preplatili. Ale záleží aj aký úkon sa robí, tuším nepreplácaju všetko

babovka2321
12. júl 2023

@ada_alica no ale mas teda tu preventivnu prehliadku alebo nie?

ada_alica
autor
12. júl 2023

@babovka2321 za rok 2022 nie až v 2023 v ten deň ako robili ošetrenie

valer88
12. júl 2023

@ada_alica vždy preplatili. Mame takého fajn zubára že vždy naklika na bloček to čo je v kategórii preplácania. A pripadne väčšiu sumu rozdelí na viacej bločky. Ale áno treba mat prehliadky ale vždy preplatili. 🙂

slavomira236
12. júl 2023

@ada_alica pokial viemusisat prehliadku v 22 roku a z roku 23 plati na ukony ktore sa robia v 24 roku.

mikadooo
12. júl 2023

@ada_alica ahoj, áno, preplatili, úplne v pohode. Myslím, že na bloku musí byť qr kód. Mne keď to zubár povedal, tak mi vysvetľoval, že keď náhodou by som ten blok stratila, tak už zbytočne pôjdem k nemu pýtať kópiu, to už mi poisťovňa neuzná. Ďalšia vec, blok nemôže byť starší ako cca 5 dní, čiže som sa naučila, že hneď v ten večer to tam nahrám. Nuž a samozrejme v minulom roku musí byť tá preventívna prehliadka, trochu problém vzniká, ak preventívka bola u iného dr ako u zazmluvneného, to som na to ešte neprišla, či sa to dá cez appku (dcéra má preventívnu prehliadku u súkromnej zubárky a dentálnu hygienu mi poisťovňa nepreplatila, lebo si to pýta záznam z preventívky, ale zo zoznamu sa dajú vybrať len zazmluvnení zubári, čiže tú súkromnú tam neviem nahrať, tým pádom mám smolu.

nicole003
12. júl 2023

@mikadooo sukromnych viete nahrat priamo v e-pobocke cez internet, nie cez aplikaciu.

mikadooo
12. júl 2023

@nicole003 ďakujem, skúsim nabudúce.