Benefity zdravotných poisťovní

16. apr 2024

Ahojte, budem asi za blbu, ale ja to fakt neviem🤷‍♀️ Co ma štát resp vlada s tym, ci nejaká sukromna zdravotna poistovna musi prestat vyplacat benefity..to nefunguje tak, ze sukromnik si moze odmenovat klientov po svojom?

jaaankaaaa
16. apr 2024

Ahoj, ten súkromník dostáva peniaze od štátu tiež, je to totiž povinné zdravotné poistenie

autor
16. apr 2024

@jaaankaaaa cize stat mu moze povedat, budem ti davat peniaze, ale ty nemozes platit poistencom benefity? 🙈

jaaankaaaa
16. apr 2024

Áno, štát by to povedať nemohol len v prípade, pokiaľ by išlo o nejaké dobrovoľné súkromné poistenie

viestta
16. apr 2024

Ano stat moze regulovat cinnost ZP pretoze spravuju verejne financie, ktore im plati stat za svojich poistencov a spravuju financie, ktore si platia poistenci na zaklade zakona o ZP

mili2016
16. apr 2024

Ako vidím nie som jediná čo je naštvaná s toho že zrušili zubný benefit. Začína to benefitmi čo ešte táto hnusná vláda zruší? Hlavne že si oni zvyšujú platy. Nechápem kto mohol toto voliť.

alenamihal
16. apr 2024

No mna totalne naserinkalo s tym ...debilkovia..vela ludi prestane chodit do zubara preto..
to bolo super urobene...nie ze si clovek plati skoro 100 eur za zdratovku ale kua este plat aj toto....brrrrrrrr

viestta
16. apr 2024

@alenamihal co k zubarovi, ten system ich "vyhnal" aj na preventivky ku vseobecnemu, na gyndu aj urologiu.

slavomira236
16. apr 2024

@alenamihal ty si predtym do zubara nechodila? Lebo ja ano. Ako aj mna to nahnevalo. Ale raz 2krat rocne na zubara dam tak ako aj predtym.

timea301196
16. apr 2024

@slavomira236 presne. Mne to ani nepreplatili... :|

slavomira236
16. apr 2024

Tal dali na hypoteky zrusili zuby. A zuby preto za najviac sa to uplatnovalo. Mohli nechat radsej tie zuby. Hypoteku nema kazdy

viestta
16. apr 2024

@timea301196 mne preplacali dentalku, viac som nepotrebovala

timea301196
16. apr 2024

@viestta tak ja chodím do zubára do Poľska. Tak možno preto. :D

autor
16. apr 2024

to je teda dost smutne, ked ludia chodia na preventivku kvoli 150eur rocne( aj to v dovere 5 krat 30 eur), kazdemu jednemu z nas ludi by malo zalezat na zdravi a na tu preventivnu prehliadku ist, ci uz dostanem za to odmenu alebo nie...hlavne, ked sa za nu neplati( zatial)
@viestta

@alenamihal nemyslim si, ze toto akurat ovplyvni, ci niekto pojde k zubarovi abo nie..kto je zodpovedny, na prehliadku pojde, je bezplatna..a koho boli zub, tiez pojde, ci mu to preplatia, ci nie..
Jedine, co ludia obmedzia je dentalna hygiena podla mna..

ivka21
16. apr 2024

Tak tym zrusenim benefitu teda nahnevali aj mna

alenamihal
16. apr 2024

@slavomira236 jasne,ze chodim pravidelne vsade na preventivky..ale ludia okolo mna uz inac rozmyslaju,ze nebudu mat na to,kedze maju aj 2-3 deti a bude to pre nich financne narocne...a tak si aspon trocha pomohli..

viestta
16. apr 2024

mne vyznam preventivok vysvetlovat nemusis, ale pre mnohych prave toto bola motivacia. Dalsia vec je ta, ze na preventivky lekari ani nemaju kapacity. Takych urologov je zalostne malo a pritom na preventivku by mal ist kazdy muz 50+, na preventivne vysetrenia prsnikov ti daju termin na svateho Dindy...

erikavesela
17. apr 2024

Nie vsade je preventivka bezplatna...spravnejsie je napisat, nie u kazdeho zubara ju poistovne preplacaju

erikavesela
17. apr 2024

Mozno sa na to pozeras z tvojho pohladu, ale aj u pocetnych rodin s dobrym prijmom, to bola pomoc...si zober 70-80€x6 (4 deti) za hygienu je 420- 480€...co nie je malo..

autor
17. apr 2024

@erikavesela pokial he to zubny lekar, ktory ma zmluvu s poistovnou, musi poisťovňa preventivku preplatit! Ak ma niekto lekara, ktory nema zmluvy s poisťovnami, tak zrejme nepotrebuje na prezitie tych 30eur od poistovne, lebo tam sa platia ine palky

autor
17. apr 2024

@erikavesela a ktora poistovna vedela preplatit 480 eur rocne? Lebo vsetky tam mali limity, najlepsie to vychadzalo vo vseobecnej,ale tam to bolo tiez tusim 150 eur iba

viestta
17. apr 2024

Kazda poistovna. Ak je viac poistencov, tak bolo aj viac benefitov. Za 3 ludi v Unione boli celkove benefity 360€ (ak sa namylim) co nie je malo

erikavesela
17. apr 2024

Na rodinu to bolo viac...my sme mali 4 clenovia 400€

fido69
17. apr 2024

@viestta Už vidím tu tlačenicu chlapov pred ordináciou urológa na preventivku. 😂

viestta
17. apr 2024

@fido69 pozri ca, to je jedno, ze tam ti chlapi nechodia, ale aj ti co chodit chcu dostanu termin niekde na aleluja.
O tom, ze "silni" chlapi su zbabelci a nenaberu odvahu tam ist (nie kvoli strachu z diagnozy ale kvoli technickej stranke vysetrenia) by sme mohli zacat inu debatu, vsak?

fido69
17. apr 2024

@viestta Mohli. Ale dufam vieš, že ja som to hrdinsky zvládol. 😂

viestta
17. apr 2024

@fido69 dakujem za oznamenie, ale naozaj si mi to doteraz nemal prilezitost oznamit. Alebo sa mylim a zdoveroval si sa prave mne s tymto?

fido69
17. apr 2024

@viestta Riešili sme to v inej téme. No vystrelili mi oči ako animákovi, ale prežil som. Nie som hrdina, ale uvedomujem si, ze spôsob vysetrenia hodne muzov odradí. 😂

viestta
17. apr 2024

@fido69 no chudacikovia ste, to fakt. To na preveńtivke u gynekologa by ste poumierali. A to pisem len preventivka...