Preplatenie úkonov u zubára poisťovňou

22. jún 2023

Ahojte. Prosím vás, keď mám zubára ktorý neni zazmluvnený s poisťovňami ale je súkromník, prečo nemám nárok na žiadny benefit? Na preplatenie nejakého úkonu? To je čo za kravinu ? 🤦‍♂️..veď tam človek zaplatí nemalé peniaze a nepreplatia ani cent? Prečo sa ten zubár nezazmluvní nech majú jeho pacienti nejaké výhody? Nechápem tomu ako to funguje 🙄.

viestta
22. jún 2023

Spytaj sa zubara, preco nema zmluvu so ZP.

nikuska412
22. jún 2023

Pretože pre lekára sú to len zbytočne opletačky. je to preňho jednoduchšie a nemusí sa pól dňa venovať birokracii.. kopu výkonov zamietnu, cely mesiac v strese, či to bude v poriadku, či to uhradia a kedy, potom opravné faktúry, neustále zmeny vo vykazovaní, v zmluvách, kontroly.
Zubni lekári sú v prvom rade lekári, ale sú aj väčšinou podnikatelia, manažéri, zamestnávatelia a kopu dalších funkcii v jednej osobe. Takto si to pripočítajú k cene, čo by bol doplatok k vykonu a majú pokoj aspoň s tým. 🙂

neli26
22. jún 2023

Poisťovne majú aj príspevok na ošetrenie u nezmluvného lekára, len každá má iné podmienky...

rude_baby
22. jún 2023

Pretože takto ho nikto neodkontroluje, za co a koľko si vypýta, čistý cash 🙈a ZP preplácaju aj nezmluvnych zubárov, ale asi nie každá ZP

lukbe
22. jún 2023

Je to tak,ako to je. Ak sa ti nepáči,vždy si môžeš vyhľadať takého,ktorý má zmluvu s tvojou poisťovňou.

simsalabim
22. jún 2023

Anonym - tiez ma to hneva. A kedze moj zubar je moj dobry znamy, viem presne, ake opletacky mal s poistovnami a preco uz 10 rokov zmluvy nema. Povazujem naozaj za nefer, ze od skoncenia skoly pracujem, odvadzam a na prispevok narok nemam. Zohnat v BA zmluvneho zubara je nadludsky vykon - aj keby som ho chcela vymenit, co nechcem, lebo moj zubar je skvely odbornik. A podobne to je aj u ocnej lekarky - tiez mam nezmluvnu, lebo inu sme nezohnali a poistovna mi nepreplati ani sproste kvapky do oci, co mi predpise, nehovoriac o vysetreni. V normalnom state by som poslala ucet do poistovne a zaplatili by mi ciastku, ktoru by inak hradili z mojho poistenia (co by bolo naviac, samozrejme nie). Ale oni sa radsej hraju s penazenkou zdravia a podobnymi sprostostami a preplacaju ludom, ktori mozno nikdy neodviedli toho tolko, co ja.

kkatka22
22. jún 2023

Dôvera preplaca aj nezmluvnych zubarov

erikavesela
22. jún 2023

Mne to bolo vysvetleme zo syrany zubara presne tak ako pisu kocky vyssie...a zo strany poistove, ze predsa nebudu "doyovat" lekara, kt.s nimi nema zmluvu...wtf???...tiez ma ti vytaca, platim ako sprosta zdravotku a aj u lekarov...tento.system je postaveny na hlavu...

zmrzlinka2021
23. jún 2023

@simsalabim skús MUDr Janicek

simsalabim
23. jún 2023

@zmrzlinka2021 dakujem za tip. Zatial to zvladam platit a hlavne - nemam dovod hladat ineho zubara - moj je citlivy, trpezlivy, precizny, velmi ludsky, odbornik. Vie uvazovat roznymi smermi, nielen jednostranne. Asi je to lekar, s ktorym som najviac momentalne spokojna. Ak by som sa ale ocitla v zlej financnej situacii, urcite by som musela hladat niekoho, kto je zmluvny lekar. I ked, nedavno moj manzel a jeho kamarat porovnavali ceny za rovnake osetrenie (zubne kanaliky) a zistili, ze v podstate platia rovnako, hoci jeho kamarat chodi k zmluvnemu - no samozrejme, potom si kamarat moze poziadat o nejaky prispevok od poistovne.
Zato pri ocnej lekarke by som sa nebranila vymene, hoci aj ona je super.

zmrzlinka2021
23. jún 2023

@simsalabim veľmi dobrá očná je v poliklinike Mlynská dolina

autor
23. jún 2023

@kkatka22 a neviete prosím vás bližšie info ako to funguje? Treba nahlásiť úkon u nezazmluvneneho zubára vopred alebo môžem po úkone požiadať o preplatenie? Lebo v aplikácii mi ukazovalo že preplácajú len zazmluvnenych 🙆. Ďakujem za každú radu.

kkatka22
23. jún 2023

Ja to robim cez elektronicku pobocku len tam nahram fakturu od zubarky do 30 dni od ukonu.Ziadost som nedavala nikdy ale posledny krat som citala ze treba tak teraz neviem na isto ci treba alebo nie asi su tam nejake zmeny.Ale teraz sa neviem prihlasit do el. pobocky lebo mi vypisuje technicku chybu takze neviem ako to je presne teraz ci to zmenili alebo nie

kkatka22
23. jún 2023

Teraz som to pozrela a u nezmluvneho zubara netreba dopredu ziadost.Ziadost treba podat len pred vysetrenim u odborneho nezmluvneho lekara

autor
23. jún 2023

@kkatka22 ďakujem veľmi pekne. Pozriem sa na to ešte raz, poprípade v pondelok zavolám do dôvery a popýtam sa na bližšie info.