Placenta praevia - marginalis a Fraxiparin

spisanka
19. aug 2016

Ahojte,mate prosím niekto skúsenosti s touto kombináciou.Dost sa bojím,Od začiatku si picham fraxiparin a včera mi na ultrazvuku povedali že mám nízko placentu.Vraj môže ísť hore ale aj ešte nižšie.Lekarovi som na sone zabudla povedať že beriem fraxik.Poradnu mám v stredu a dovtedy vôbec neviem na čom som.Vraj môžem aj krvácať,len si neviem predstaviť ako by to pri tom fraxiku na riedenie krvi mohlo dopadnúť.

evitka83
19. aug 2016

@spisanka nemam skusenost s fraxi, ale v tvojom tt moze sa vytiahnut placenta este hore s rastom maternice, tiez som to tak mala, bola som preistotu tyzden v nemocke, ale podla mna zbytocne.

spisanka
autor
19. aug 2016

@evitka83 ďakujem pekne.

veroremi22
19. aug 2016

@spisanka inak mne injekcie vysadili koli tomu že možem krvacať.A to by nedopadlo dobre.Ja som mala fragmin 5000

spisanka
autor
19. aug 2016

@veroremi22 Ja mám fraxik iba 0,3.Hadam sa ukludnim a vydržím do stredy😞

veroremi22
19. aug 2016

@spisanka určite hej neboj sa hlavne žiaden stres 🙂

juriva
19. aug 2016

Ja mala vcestne lôžko ,začala som krvácať v 14 tt a picham si fraxiparine už od 7 tt.
Placenta sa okolo 17 tt už nenachádza v porod.cestach.lezala som a stále kľud.rezim.placent mám furt nízko a vpredu.nic si z toho nerob....

vydrnik
19. aug 2016

@juriva mne zistili placenta praevia az vo vyssom tt,uz nesla hore,maly sa dost vrtel v brusku a to bolo najhorsie bolesti.krvacanie,pobyty v nemocnici,mala som akutnu v 37tt ked mi placenta praskla a silno som krvacala,stalo sa to doma

vydrnik
19. aug 2016
spisanka
autor
19. aug 2016

@juriva Ahoj,takze ti nakazali kludovy režim?Lebo mne len zakazal dvíhať ťažké a žiaden sex.Samozrejme sa nepremahala,ale normálne zehlim varím vysavam..asi aj s tým prestanem.

spisanka
autor
19. aug 2016

@vydrnik tak to ste si užili svoje..ach jaj.Dufam,ze nakoniec všetko dobre dopadlo .

vydrnik
19. aug 2016

@spisanka nic ta,ke som nedvihala a nepomohl ani kludovy rezim Rz dlho trvalo nez prisli,I ked bolo hladene co je za problem a exte mna aj chceli vysetrit doma na posteli a I ked videlo kolko je na zemi krvi aj vo vedre,priatel nextihal upratat krve ako pri zabijaccke v sanite mi nevedeli napichnut infuzku az na moje upozornenie ze prestavam citit pohyby sa hnuli a rychlo do nemocnice,maly hned po porode nedychal mal celkovu zastavu srdca ozivovali ho 10min.a davali mu kyslik,v inkubatore bol jeden den a celkom 9 dni v nemocnici ale nastadtie je zdravy nieje postihnuty

veroremi22
19. aug 2016

@spisanka vysavanie a umyvanie podlah je vraj nebezpečne ja to nerobim odkedy mi to zistili,musi manžel.Vraj sa vyvyja velky tlak na brucho.Neviem či to je pravda ale radšej som to nechala.Mužovi to problem nerobi a ja sa ešte navysavam,naumyvam dosť 🙂

spisanka
autor
19. aug 2016

@vydrnik tak hlavne že ste v poriadku.

spisanka
autor
19. aug 2016

@veroremi22 tak to som ani nevedela..No budem si dávať bacha.Dakujem za upozornenie.

vydrnik
19. aug 2016

@spisanka to je dolezite,je to nas pokladik

spisanka
autor
19. aug 2016

@juriva Aha,takze fraxik nemôže spôsobiť nejaké krvácanie ?J sa len toho bojím,ze to je zlá kombinácia.

juriva
19. aug 2016

@spisanka jasné že nemá.oddychuj.nevysavaj.lez.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre