Fraxiparine do stehna

24petra24
8. mar 2024

Ahojte baby vo štvrtok som mala laparoskopiu+hysteroskopiu.v stredu večer som si pichla fraxiparin do stehna a aj včera večer a dnes červený fľak okolo v pichu a horúce...dr mi dala miesto toho clexan ,môžem to tiež pichať do stehna ? A je jedno do ktorého? Ďakujem

anjelicek26
8. mar 2024

Mohla si si to aj blbo pichnut,ja som si na začiatku porobila kopu modrin... dodnes picham do brucha,spravim riasu a pichnem. Bez riziká,ze napichnem nejaký sval.

24petra24
autor
8. mar 2024

@anjelicek26 ja nemám práveže modriny ,len horúce to mám

danielinda
8. mar 2024

Aj mne sa na stehnach robili taketo flaky, picham teda do brucha, tam sa mi nerobi nic

suzitok
8. mar 2024

prides na to, ako pichnut...po prvych troch som mala cervene, opuchy, aj horuce, modre, vselijake..dalsie som si uz tak pichala, ze nebolo vidno nic...davala som si do brucha

24petra24
autor
8. mar 2024

Ženy do brucha to nedám ,som deň po operácii ,a ledva sa postavím z postele ,a brucho ubolené,takže žiadnu riasu by som neurobila..takže môžem ten clexan aj do pravého stehna z boku ako som fraxiparin pichala?

noemi155
8. mar 2024

@24petra24 áno môžeš pichat
Hento máš reakciu na fraxiparin
Mala som to iste
Červene okolo vpichu a horúce
Bola to reakcia a zmenené na clexan a v pohode
Ale clexan sa pichá rovno ihla a môžeš do stehná
Ja som iba do nôh pichala

24petra24
autor
8. mar 2024

@noemi155 takže žiadny uhol ,len rovno pichnúť ,áno ? A žiadny vzduch sa nevytláca?

zuzuliennka1
8. mar 2024

@24petra24 a nevysvetlili ti to v nemocnici? nie je to neobvykle mat taku reakciu po fraxiparine.

24petra24
autor
8. mar 2024

@zuzuliennka1 v nemocnici mi nepichali nič,doma som si..kedysi som si do brucha a nebol žiadny problém

huxy
8. mar 2024

@24petra24 pichnúť kolmo, žiaden vzduch, nich nevytlacas.

24petra24
autor
8. mar 2024

@huxy prosím ťa kolmo aj pri clexane?

huxy
8. mar 2024

@24petra24 áno, kolmo. Keď otvoris, je tam len taká malá ihla podobne ako pri fraxiparine.

24petra24
autor
8. mar 2024

@huxy ďakujem ,lebo už sa bojím ,keď po Tom fraxiparine to mám horúce stále a opuchnuté

24petra24
autor
9. mar 2024

@huxy takéto to mám po fraxiparine,od včera clexane picham

huxy
9. mar 2024

@24petra24 tak pichaj ten clexane a snaž sa mimo toho začervenania, na iné miesto

janka95
9. mar 2024

Ahoj. My v nemocnici pichame do vonkajsej strany ramena, mozes do stehna aj brucha. Pravdepodobne si mala reakciu na fraxi tak ti dali clexane. U nás ho majú ženy co majú na fraxik alergiu 🙂
A samozrejme najlepšie je striedať miesta vpichu. Veľa ľudí robí chybu ze zvyknú stale okolo jedného miesta pichať

24petra24
autor
9. mar 2024

@janka95 nechápem,lebo dva roky dozadu fraxiparin som ho pichala a nič a takéto to mám od štvrtku ,clexane picham do druhého stehna od včera

huxy
9. mar 2024

@janka95 ak si pichá sama, tak do ramena to nedá 🤷🏼‍♀️

janka95
9. mar 2024

@huxy áno to by jej musel niekto druhý 🙂

monikafaltynkova
26. apr 2024

Prosím vás som 3 dní po operacii zlcnika robili mi v súkromnej klinike a nič mi nepredpisali....dnes má začala boliet noha od kolená hore a dočítala som sa ze ja by som vlastne mala brat fraxiparin....viete mi poradiť či môžem začať užívať po 4 dňoch alebo ako