Alergia na Clexan a už asi aj na Fraxiparine

simonkato
23. okt 2023

Ahojte mali ste dáka podobnú skúsenosť? Najskôr po 2tyzdnoch pichania clexane alergia veľké červené fľaky ktoré hrozne svrbenie. Hematologicka vymenila za fraxiparin a po 3tyzdnoch pichania ako kedy zihlavka a tiež hrozne svrbí. Zajtra volám hematologicke. Ma mi ich ešte začo vymeniť?Injekcie na riedenie krvy si musím pichať celé tehotenstvo plus šestonedelie . Zistili mi po 3potratoch na genetike mutáciu a problém s krvou Homozygot. Strašne sa bojím aby mali injekcie účinok keď vždy alergicka reakcia. Už začínam byť zúfalá. Uvidím čo zajtra hematologicka.

macekovam
23. okt 2023

@simonkato môže ti dat Xarelto tabletky...

macekovam
23. okt 2023

@simonkato a nemôžeš to mat skôr na dezinfekciu co používaš pred aplikáciou?

simonkato
autor
23. okt 2023

@macekovam nemyslím si lebo je to vždy v oblasti vpichu a dezinfikujem väčšiu časť kože.Su na to aj lieky som nevedela to by bolo fajn
Uvidím ako zajtra pochodim u nej.

sss777
23. okt 2023

@macekovam
Xarelto a aj ostatné priame orálne antikoagulancia sú v tehotenstve kontraindikované

sss777
23. okt 2023

@simonkato
A ako si to picháš? Je tam taká bublinka v tej tekutine. Tú bublinku pred vypichnutím vypustíš alebo pichneš aj s ňou?

macekovam
23. okt 2023

@sss777 a
@sss777 tak už nech zváži.. Ja som písala na otázku či je možné predpísať niečo iné.. A toto viem ze áno.. Ale teda tehotenstvo musí posúdiť lekár..

simonkato
autor
23. okt 2023

@sss777 pichá mi to suseda sestrička takže neviem ti odpovedať nevšimla som si ani že tam dáka bublinka je. Ani keď mi sestrička na hematologii ukazovala ako pichať žiadnu bublinku nespomínala.

lelelienka
23. okt 2023

Presne toto som mala ale na fraxiparine, pichala som si najprv kvoli operacii, nie tehotenstvu, po par tyzdnoch vzdy po aplikacii cervene flaky a strasne svrbenie. Lenze mne to zostalo aj potom co som si prestala fraxik pichat, obcas z nicoho nic presne na tych miestach na bruchu som sa proste vyhadzala, doteraz netusim preco. Neriesila som u doktorky. Aj 5 rokov to trvalo, potom som otehotnela a cele tehu som si pichala clexane, stalo sa mi to tiez, ale len parkrat. Po porode vysadene a zatial ok.

simonkato
autor
24. okt 2023

@lelelienka
@macekovam
@sss777 dostala som nové injekcie Fragmin verím že tieto už budem mať až do konca.

sss777
24. okt 2023

@simonkato
Veľmi veľmi držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre