Poradíte mi niečo na uľavenie od bolestivej modrina po fraxiparine?

rebelka2014
15. dec 2019

Ahojte, od zaciatku tehotenstva si picham fraxiparin na riedenie krvi. Striedam 2 miesta - stehna a plecia. Muz mi picha do pliec. Za cely cas sa nam "podarilo" spravit minimum modrin. Teda skor vynimocne. No po predvcerajsej injekcii sa mi spravila (na pohlad ani nie tak skareda) ale velmi bolestiva modrina, ktora ma boli stale - aj bez toho, ze by som sa jej dotykala. Samozrejme, na dotyk je este bolestivejsia. V noci sa mi spi zle aj bez nej - stale sa prevalujem z boku na bok.. No teraz som nutena spat len na jednom boku. Na tej strane, kde mam tu modrinu to jednoducho nejde.
Moja otazka: Je nieco, cim by som si mohla ulavit,.. aby to prestalo boliet? Som 29+1tt. Dakujem

katulka1141
15. dec 2019

@rebelka2014 alkoholovy obklad. To by ti dali aj v nemocnici. Kexze je modrina na ramene mozes skusit

maris5
15. dec 2019

Neviem ako si mas ulavit, ale nam hovorili, ze sa miesta po vpichu nesmie nijako dotykat/ masirovat a pod, lebo potom vznikaju modriny.

stanulienkat
15. dec 2019

Heparoid mast

nika82
15. dec 2019

ja som si pichala do brucha a okrem modrin mam aj hrcku, minula mi zmizla az po 3 mesiacoch

nikpa
15. dec 2019

@rebelka2014 mne pichali fraxiparin vyše mesiaca v nemocnici kde som ležala na rizikovom. Banujem že som si neodfotila tie modriny, vyzerala som jak bitá žena a hrce som mala po celých ramenách ešte niekoľko týždňov po pôrode. Keď som si na to niečo pýtala, dali mi heparoid 🙄

rebelka2014
autor
15. dec 2019

Dakujem, skusim najskor ten alkohol.. Chcem sa vyhnut kupovaniu niecoho, co potom nevyuzijem. @katulka1141 dat na gazu napr alpu alebo co ine?

katulka1141
15. dec 2019

@rebelka2014 staci gaza a obvaz na vrch

rebelka2014
autor
16. dec 2019

vcera som sa pytala na to moje bolave rameno kamaratky lekarnicky a povedala, ze mi zrejme nieco muz trafil.. asi to tak bude, lebo takto by modrina nebolela a uz tobioz nie taka nepatrna. Dnes ma to boli uz 3.den.. neviem na tej strane vobec spat... a lezat celu noc na jednom boku sa neda. Snad to uz nebude dlho trvat. Rozmyslam, ze skusim ten heparoid. Co je to za mast? Nejak sa netvarite nadsene, ze vam to niektorym davali. Je draha? Dakujem

rebelka2014
autor
16. dec 2019

Nasla som, toto je asi ona, vsak? https://www.drmax.sk/heparoid-leciva ..len tam pisu: “Počas 3. trimestra tehotenstva sa liek neodporúča, z dôvodu možného ovplyvnenia priebehu pôrodu (krvácanie).”

rokycakova
16. sep 2021

@maris5 tak ja mám úplne opačnú skúsenosť.
Pichám fraxik 7 dní do brucha prvé 2 modriny ale nehorázne.A odvtedy si to rozmasirujem a je pokoj len bodka ostáva

maris5
16. sep 2021

@rokycakova tak nam sestricka v nemocnici hovorila, ze nemasirovat. 🤷🏼‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre