Necítim pohyby

23. mar 2023

Ahojte... Sú dni kedy cítim bábätko priebežne celý deň a potom sú dni kedy ho cítim veľmi málo alebo takmer vôbec. Mám placentu vpredu môže to byť spôsobené aj tým?
Som 29tt

pukina
23. mar 2023

ano moze. nestresuj sa, je to uplne v poriadku, babatko uz zacina mat okrem toho menej miesta v maternici, tak uz nie je take aktivne 🙂

snehulak77
23. mar 2023

Skús spomenúť doktorke na poradni, pošle ťa na prietoky na pásy, aspoň budeš pokojnejšia...

floki1994
23. mar 2023

Tiez to tak mam, raz vystraja a potom je klud..pytala som sa lekarky a ze je to bezne nakolko uz ma menej miesta ale zaroven tiez musi niekedy vraj oddychovat 😅😊

whatever1
23. mar 2023

V 29 tyzdni je babo velke, preto ho musis citit aj ked mas placentu v predu. Mala by si citit pohyby niekolko krat za den. Stikutka sa nerata ako pohyb. Ak mas pocit ze ich je malo a su slabsie alebo naopak prilis silne a caste tak smer pohovost. Necakaj kym ich nebudes citit vobec. Skus si dat nieco sladke, zatlieskaj, pohladkaj si brucho a ak ani potom babo nebude reagovat tak bez na pohotovost. Nikto tam nebude na teba pozerat blbo, spravia sono, pozru prietoky placentou ci sa babatku dostava dostatok kyslika a zivin. Nepocuvaj rady typu- “ je to ok, babo uz nema miesto na pohyb, musi obcas oddychovat, ja som necitila aj tyzden”… to ti radia zeny ktore mali stastie a maju zive a zdrave deti a nemaju tusenia kolko tehotenstiev konci nestastne aj vo vysokom stadiu. Riad sa svojim pocitom. Uz len to ze zakladas diskusiu svedci o tom ze sa ti nieco nezda.

23lenka
23. mar 2023

@whatever1 súhlasím. Lepšie by som to nenapísala. Treba sa dať skontrolovať, keď sa ti niečo nezdá.

pink_lady
23. mar 2023

@whatever1 👏👏👏

Ak sa ti nieco nezdá, radšej 300x zbytocne na pohotovost ako ráz neskoro. Zial tichych porodov je stále vela 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre