V 30. týždni necítim pohyby aj dva dni. Je to v poriadku?

Zodpovedané
31. aug 2020

Dobrý deň,

som v 30. týždni a necítim pohyby aj dva dni a potom sa bábo pohne. Pýtala som sa svojej gynekologičky a vraj je to v poriadku. No niekto vraví, že keď sa bábo nepohne za 24 hodín, tak treba ísť na pohotovosť. Mám strach, lebo zase mám tu odchýlku. Od včera bábo necítim a placentu mám vpredu.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

placenta na prednej stene, môže tlmiť pohyby bábätka. V 30. týždni je ešte malé, ale pravidelné pohyby by ste cítiť mala.

Skúste si každý deň nájsť hodinu, kedy si ľahnete, dáte si niečo sladkého, vyskúšate zmeny polohy - ľavý, pravý bok, polosed. Môžete si pustiť nejakú hudbu. Behom hodiny či dvoch by ste mali cítiť aspoň pár pohybov.

Ak by ste vôbec necítila pohyby viac ako 24 hodín, tak je na mieste navštíviť lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com