Malá pohyblivosť spermií a horšie výsledky spermiogramu

teleranka
4. jún 2010

Ahojte vsetky snazilky. Verim, ze tato tema Vas zaujme a budeme si v nej vediet odovzdat svoje skusenosti.
S manzelom sa pokusame o babatko skoro dva roky. Po neuspechoch sme to zacali tuto jar riesit. Po zakladnyych vysetreniach nas lekar poslal do centra asistovanej reprodukcie.
Manzelovi zistili malu pohiblivost spermii. Bral potom par mesiacov PROVIRON. Po jeho dobrati siel na kontrolny spermiogram a vysledky sa vobec nezlepsili, dokonca su mozno aj horsie. Jeho spermie su vraj velmi velmi pomale, miestami sa vraj vobec nehybu. Lekar nam preto odporucil ICSI.
Sme vsak obaja dost mladi, budeme mat 26. Myslim, ze je to este skoro. A na druhej strane, ak je to neriesitelne, sla by som do toho. Myslite, ze excistuje nadej, existuje sposob, ako zlepsit stav spermii? Ako zvysit ich pohyblivost? O vsetkych vitaminoch som pocula, manzel nefajci, pije minimalne, aktivne sportuje. Je mlady a zdravy, o to viac ma jeho problem prekvapil a zarmutil, uz len kvoli nemu samemu. Velmi sa kvoli tomu trapim a neustale na to myslim. Okolie mi stale vravi, nechodte este na umele oplodnenie, ste taki mladi!!! Aôe ja neviem, co robit.....ci existuje realna moznost zlepsenia stavu, ci zaberie zmena stravy, ci.....ci. Vopred Vam vsetkym dakujem za odpovede 😉

cukotka
4. jún 2010

ahoj teleranka, neviem či je dobré čakať, my sme mali problém s počtom spermií, a doporučili nám nečakať, a dokonca sme si preventívne dali aj zmraziť nejaké dávky, ak by sa stav ešte zhoršil. A v novom čísle mama a ja, je uvedené, čo je dobré na pohyblivosť spermii. Pozriem Ti to?

teleranka
autor
4. jún 2010

ahoj cukotka,
to by som ti bola velmi vdacna. Hm, mne srdce puka z toho, ze sme taki mladi a hned na uvod nam lekar povedal, ze nic nepomoze, len umele oplodnenie. ja by som aj rada pockala, aj 5rokov, ale tuzba po babatku je omnoho silnejsia a cakanie, ked naokolo je tolko krasnych babatiek, je velmi tazke...dakujem za tip z casopisu. vidim, ze cakate, vyslo vam to na prvy pokus?

camelco
4. jún 2010

ahojte .............. u mojho mm tiez posledny spg bol velmi zly ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ cukotka ......... mohla by si nieco z toho clanku vypisat, aj ked priblizne viem ktore vitaminy su na spermijky dobre 🙂 ............ teleranka .......... je to tiez pisane v teme line spermie 😀

camelco
4. jún 2010

teleranka ............... urcite spermijkam pomozu vitaminiky a to s ICSI a IVF vam odporucili v CARe? Kde ste boli?

teleranka
autor
4. jún 2010

camelco - dakujeeeem
a co teda planujete vy? chcete cakat a brat vitaminky a tabletky urcene na zlepsenie spermiogramu, alebo?

teleranka
autor
4. jún 2010

ano, chodime do SPLNu v Košiciach. Vlaste nam povedal len tri vety: vy , pani, ste v poriadku, manzel ma zle spermie, niektore sa skoro nehybu, tabletky vam nepomozu, keby pomahali, neexistovali by sme my, odporucam vam ICSI. a ja ze ako? on: premyslite si to a pridite buduci tyzden. toť vsjo :(((((((

kveta
4. jún 2010

Teleranka, buď rada, že ste nato prišli takí mladí... Ak by manžel súhlasil, nahnala by som ho k andrológovi na vyšetrenie genitálií, hormonálneho profilu, celkovú zdravotnú prehliadku,... a ak by sa do pol roka nič nezmenilo, utekala by som na IVF+ICSI. Samozrejme naprosto súhlasím s tým pre istotu okamžite zmraziť aj tie spermie, čo máte, aby ste časom nezistili, že už nemáte ani len spermie...

Na nepoučené okolie moc nehľaď... že ste mladí na IVF a podobne... oni sa bezdetnosťou trápiť nebudú... Časom si určite vypočujete aj to, že na to nemáte myslieť a podobne... proste toto sú rady, ktoré pri astenozoospermii nezaberajú.

Takže nestrácajte čas... IVF môžeš v ideálnom prípade /a to sa fakt stáva málokedy, lebo zväčša to komplikujú čakacie doby v CARoch, nevybavené papiere v poisťovniach, zdravotné komplikácie u budúcich rodičov.../ absolvovať 4 krát do roka... a čas pri tom veľmi rýchlo letí...

camelco
4. jún 2010

teleranka ......... priklonila by som sa k odpovedi kvetky ......... nam v CARe dr vysvetlil aj to ze v dnesnej dobe sa viac ako 60% deti rodi IVF alebo inou pomocou ICSI ........... moj mm ide kvoli spermiam na urologiu a uvidime ake vysledky budu potom ...... znova vyskusame IUI ked bude spg v poriadku .... ak nie tak nam lekar odporucil ICSI, zamrazenie spermii ......... tak uvidime ....... je lepsie to zistit skor ako neskor 😉

teleranka
autor
4. jún 2010

kvetka
takze ho poslat k andrologovi? to ma obec nenapadlo, musim zistit, kde taky lekar u nas je...odporucenie ma mat od svojho obvodneho lekara?
camelco - co je to IUI? Ja matne viem, co je to icsi, ale neviem ani, aky je rozdiel medzi inymi technikami umeleho oplodnenia...nejak nam to lekar nevysvetlil... :(

cukotka
4. jún 2010

tie vitamíny sú: selén, zinok, koenzým Q10, a vitamín E

camelco
4. jún 2010

teleranka ....... IUI - vnútromaternicová inseminácia 🙂 🙂 🙂

.................................................. vycuc z clanku ...... www.zdravie.sk ........... Partner sa ráno (hodina sa vopred určí) dostaví na odber ejakulátu, ktorý sa následne spracuje v andrologickom laboratóriu. Inými slovami, spermie sa "prečistia" a stanovia sa aktuálne hodnoty spermiogramu.

Takto pripravené spermie sa pacientke aplikujú pomocou tenkého katétra priamo do dutiny maternice.

camelco
4. jún 2010

inac teleranka .............. to ste mali uvodnu konzultaciu v tom CARr? myslim, ze ten lekar by ma takym pristupom nepresvedcil ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ .......... no neviem, nam doky v PN vsetko vysvetlil, dokonca aj cely priebeh menstruacneho cyklu manzelovi ......... na com som sa dobre pobavila 🙂

teleranka
autor
4. jún 2010

camelco - no bola to druha konzultacia, prva po vysledkoch vysetreni....takze ta IUI sa robi tak, ze priamo do tela matky sa zavadza ejakulat? bez narkozy? bez odobratia vajicok?
inak dnes som citala, ze od septembra bude v bratislave fungovat prve statne CAR.....v petrzalke.....vyznacujuce sa vysokou kvalitou a odbornostou,,,tak zvazujem, ci neist tam.... :(((

camelco
4. jún 2010

teleranka .......... pozri sa na tuto stranku ............... je tam aj obrazok, spermie sa zavadzaju takym katetrom, je to neprijemne ale neboli to .................

http://www.zdravie.sk/sz/content/461-23142/nepl...

camelco
4. jún 2010

a o tom statnom CARe som nieco pocula, len neviem ci tam pary nebudu brat ako "kus" 😒 a mam taky pocit ze poistovne pri IVF budu chciet aby to bolo vykonavane tam .......... no uvidime co nam to prinesie, mozno to bude fakt bude spickove CAR 😨

camelco
4. jún 2010

teleranka ............ ja som si teraz vyhladala info o tom novom CARe

http://www.zzz.sk/?clanok=8439
http://www.webnoviny.sk/zdravotnictvo/otvorili-...

teleranka
autor
21. jún 2010

co si myslite o tom, ze liecitelia dokazu zlepsit stav spermii? sice neviem ako, ale kazdy ma teraz posiela len za liecitelmi.....
uz mi to trosku brnka na nervy, ze pocuvam len o tom, ze naco ist na ivf, urcite sa spermijkam da pomoct nejako inak...hmm , hlavna vec, ze dva roky nevieme otehotniet :(((((((

camelco
22. jún 2010

@teleranka ......... u vas je tiez problem zo spg?

teleranka
autor
22. jún 2010

@camelco
ahojky,
ano....su malo pohyblive :((( takze ideme na icsi.pozerala som dnes, ze v novom cisle casopisu zdravie sa pise o zlepseni spermii.....

camelco
22. jún 2010

@teleranka ........... uz je nove cislo? som si ani nestihla vsimnut, musim si zajtra kupit a prestudovat 😉 ........ uvidime aky bude kontrolny spg v july a ako budeme dalej pokracovat ......... ak to bude ako naposledy tak podstupime icsi aj my ......... odporucil nam to lekar 😒 ......... a kedy by ste mali podstupit icsi?

kamilkka
22. jún 2010

@camelco to sa mi nezda že by sa viac ako 60% detí splodilo umelo....
nie je to pravda

camelco
23. jún 2010

@kamilkka ................

asi som to zle napisala 🙂 🙂 🙂 .......... nie ze sa rodi viac ako 60% deti umelim oplodnenim, ale ze v sucasnej dobe maju pary problemy s otehotnenim 🙂 .............. ale to bude najskor tou hektickou dobou v ktorej zijeme 😒

bbtina
23. jún 2010

Ahojte kočky, neviete či už má to nové centrum UPRM nejakú webku? Bude fungovať na inej báze ako CAR, či rozdiel je len v tom, že to bude tzv. full servis, od oplodnenia a ž po pôrod? Viete niekto bližšie info?

teleranka
autor
23. jún 2010

@bbtina
ahojky, ja som zatial pocula len to, ze bude lepsie v tom, ze vsetko bude na jednom mieste.....tzn, ze ak ta v sucasnosti v inom CAR posielaju na vysetrenia niekam inam, tak v tom novom to budes mat od prveho vysetrenia az po koniec na jednom mieste.....neviem, kto tu spominal, ze tam bude chodit iste velmi vela ludi.....
ja som skusala hladat na nete nejaky kontakt, no nenasla som... ty si odkial?

teleranka
autor
23. jún 2010

@camelco
daj potom pls vediet, ako dopadol vas kontrolny spg....
mm sa tiez este snazi nejako pozitivne vplyvat na spermie, tak uvidime...no planujeme ist na samotny zakrok niekedy zrejme na jesen, v zime....dovtedy s ab budem modlit, aby sa to podarilo spontanne...
Vám v CAR povedali, že mozte prist este na kontrolny spermiogram? lebo nám nie...rovno nám povedal, že sme zrelí na IVF :(((

bbtina
23. jún 2010

ja som z BB, veď to že aj ja som hladala a nič, našla som len na tú 1fakultnu nemocnicu v BA, kde majú vlastné sídlo, a to,že sa to má rozbehnúť napriek otvoreniu až v septembri, takže asi až potom zverejnia nejaké info, teraz to zrejem len dolaďujú. Ale zrejme s financovaním to bude tak isto ako ostatné CAR?
@teleranka

teleranka
autor
23. jún 2010

@bbtina
to netusim, ale zrejme ano.....co myslis?

bbtina
24. jún 2010

@teleranka myslím, že to bude to isté, všetky majú zhruba rovnaké podmienky a rovnaké ceny+-. Jedine, čo som zazanamenala ma FErty centrum v BA ICSI ako normálnu doplnkovú službu, ktorá nieje platená

teleranka
autor
24. jún 2010

@bbtina
mna bude ICSI stáť dokopy nejakých 800eur...ani neviem, ci je to veľa, či tak normálne....

bbtina
25. jún 2010

@teleranka to je dosť, ale to je aj s liekmi predpokladám. Mne to bez liekov vychádza 465, stým, že nejdeme mraziť, len ICSI a predĺžená kultivácia, no a lieky okolo tých 300 eur počítam. No sú to pálky, musíme prišetriť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre