Zlá morfológia spermií. Pomôžu nám vitamíny?

nata000
20. sep 2020

Ahojte babule, chcela by som sa s vami poradiť. Boli sme s manželom v centre na kontrole či sme v poriadku lebo sa nám nedari otehotnieť . Ja som v poriadku, manžel má rýchlosť aj kvalitu spermií v poriadku, ale má zlu morfológiu spermií. Iba 1% má v poriadku. Jasne že nám hneď odporučili ísť cestou na umelé oplodnenie .. čítala som že niektorým sa podarilo oplodniť aj napriek zlej morfológii prirodzene. No moja otázka znie, či náhodou Vám nepomohli vitamíny na zlepšenie morfológie.. v centre nám povedali, že jedine morfológia sa nedá zlepšiť. Aké máte prosím skúsenosti vy? Pomohlo Vám niečo? Ďakujem pekne a pekný dnik Vám prajem.

veronika_pb
20. sep 2020

Ahoj, moj manzel ma tiez iba 1% spermii v poriadku, ale doktorka povedala ze nakolko ich ma 4-5x viac oproti norme, tak je to ako keby to iste akoby mal normalny pocet a 4% zdravych, co je vraj norma. Povedala ze umele oplodnenie netreba riesit a jeho spermiogram je v poriadku. Otehotniet sa nam podarilo asi 2 tyzdne po tomto spermiograme (predtym sme sa rok snazili), zatial som len v 7tt takze moze sa este vselico stat, ale kazdopadne podarilo sa. Ano, morfologia sa neda zlepsit, bohuzial, geneticky su tie spermie poskodene (viac hlaviciek, bez bicikov a pod). Ak mas vysledky k dispozicii, pozri sa na pocet, ci ich nahodou tiez nema ovela viac ako je norma. Ohladom vitaminov neviem pomoct, ja som objednala kotvicnik pre oboch a kazdy sme stihli zjest po 1 tabletke ked som nasla // na teste, takze .. 😀 ale urcite su tu zienky co vedia pomoct ohladom zleho spermiogramu, kazdopadne drzim palce aby sa vam co najskor zadarilo a v najlepsom pripade prirodzene 😉

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domig1
20. sep 2020

Aj my mame 1% a plánujeme ísť tento rok na IUI. Skúste sa v centre spýtať na možnosť spraviť u partnera mioxsys test, ak vam vyjde prevaha redukcneho stresu, tak antioxidanty v podobe výživových doplnkov nepomôžu, náš prípad, kedy sa mu po multivitamínoch/multimineraloch spermiogram zhoršil. Ak máte opačný typ stresu, tak vtedy môžu vitamíny pomôcť. Veľa šťastia.

nata000
autor
20. sep 2020

@veronika_pb no veď práve preto som sa chcela s vami babami poradiť, určite nie sme prvý ani posledný párik čo má takýto problém. Ďakujem krásne, dalo mi to nádej a Vám drzim palčeky , nech tehotenstvo dobre dopadne 😊😊

nata000
autor
20. sep 2020

@domig1 super určite sa opýtam. Ďakujem pekne

nata000
autor
20. sep 2020

@sandra151 a v com bol teda problém ? Mali ste aj ostatne kritéria zle ? Alebo tebe niečo našli ? Či len to 1% tak ovplyvnilo tehotenstvo ?

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nata000
autor
20. sep 2020

@sandra151 Jasne chápem,ja mám všetko dobre a môj manžel má všetko dobre len ten tvar je zlý, len 1% dobrého tvaru . Preto som sa chcela aj s vami babami poradiť aké máte vy skúsenosti. Ďakujem pekne pôjdem to určite kúpiť. Za pokus to stoji

bibkapipka
20. sep 2020

@nata000 ahoj, my mame ten isty problem, partner ma morfologiu len 1%, ale teda spermii ma 5 nasobne viac, ako je norma. boli sme na prvej konzultacii v car, zatial o ivf nepadlo ani slovo. mne brali krv na rozne vysetrenia, kedze aj ja budem mat nejaky problem (3 x biochemicke). cakame na vysledkyba snad sa posunieme dalej.

avalonka8
21. sep 2020

@nata000 ahoj, chcem ta povzbudit 🙂 v maji bol manzel tiez na spermiograme (9 mesiacov sa nam nedarilo) a vysledky mal super az na tu morfologiu, tiez 1%. V CAR mu povedali, ze v sucasnoti je to celkom bezne, vraj je iba malo muzov, ktori maju morfo 4%. Odporucili mu, aby si kupil v lekarni nejake vitaminy a ak sa nam po pol roku nepodari otehotniet, mame k nim prist. Tak si manzel kupil uplne obycajne vitaminy Quantum kde je zmes vsetkeho mozneho a po necelom mesiaci sa nam podarilo otehotniet 🙂 . Nepripisujem to vsak vitaminom, nakolko spermie sa "tvoria" az 3 mesiace, neviem, mozno pomohlo aj pozitivnejsie myslenie, ked nas doktorka ubezpecila, ze to je bezny problem s ktorym sa vsak da otehotniet. Ono pri tej zhorsenej morfologii asi treba stale skusat a verit, lebo ta sanca tam vzdy je 😉 Neviem ako dlho sa snazite, silno drzim palce nech to uz cim skor vyjde 🙏🙂

nata000
autor
24. okt 2020

@avalonka8 ahojjj, až teraz som si prečítala tvoju spravu. Ďakujem krásne za radu si zlata 🙂 no my sa snažíme stále, užíva zatiaľ tribulus ale stále nič :( . Volali sme zas s doktorkou a povedala že to percento tam je otehotnenia. Ale keďže má poškodený tvar hlavičky spermie tak strašne ťažko to moje vajíčko rozpozná tu správnu spermiu keďže je len 1% och neviem už čo robiť a strašne nechcem ísť na umelé . Veľmi by som si priala to prirodzenou cestou 😞.. snažíme sa už vyše roka

vendula002
8. apr 2021

Ahojte, prispejem do tejto témy aj ja. Môj partner mal morfolologicky 0 % zdravých spermií. Po 3 mesačnom detoxe - žiadny tvrdý alkohol, žiadna káva, žiadna sauna, horúce kúpele, + vysoké dávky vitamínov a antioxidantov, morfológia sa upravila na 1,5%, okrom toho sa o 20% zlesila fragmentácia DNA. Čiže aj morfológia aj fragmentácia sa upraviť da, aj keď to ide pomaly a vyžaduje to trpedzlivost a precíznosť v užívaní doplnkov.

norita445
8. apr 2021

@avalonka8 ahoj chcela som sa spitať kolko stoja tie vitaminky ďakujem

jujulip
11. dec 2021

Ahojte, môj manželovi zistili o% morfologiu,..doktorka nam odporucila IVF metodu MACS. Je pri takomto vysledku vobec mozne nájst vhodnu spermiu? dakujem za rady askusenosti:(

domig1
12. dec 2021

@jujulip ahoj, aj môj to tak naposledy mal, dali sme tiež ICSI a Macs, zatiaľ sme neboli na vklade, ale mame dve zmrazené 5 dňové blastocysty, tak šanca je 🙂 drzim palce

didi2102
12. dec 2021

@nata000 môj manžel mal len 0.5percent,jemu vitamíny nepomohli,spermiogram mal rovnaký,otehotnela som po iui,lenže aj ja som mala dosť problémy ,druhé tehu bolo na prvý šup prirodzene

jujulip
12. dec 2021

@domig1 naozaj? To znamená ze mate "dva pokusy?"..prwco ste neboli na vklad ak sa môže m opýtať?

domig1
12. dec 2021

@jujulip lebo ešte len pôjdeme

wierocka1
25. júl 2022

@jujulip ahoj zistila si niečo s tou 0 morfológiu? Ja tiež nechápem z čoho výberu spermie keď nie sú dobré.

jujulip
5. aug 2022

@wierocka1 v Car nám robili genetické testy a manželovi vyšla vrodená mutácia, ktorá to pravdepodobne zapricinuje... Dostal na 60 dní hormonálne injekcie o pár dní by mal aj končiť.. Bolo nám alé povedané, že ako náhle ich prestane brat hodnoty znova klesajú.. Takže ak pánbožko dá, skúsime aspoň niečo zmraziť.. Netuším ako to dopadne. Ináč ešte mu zistili úplne dolnú hranicu testosterónu, takže bol už aj na 1.injekciu u urológa. Vy ako?

macinka8
3. nov 2022

@vendula002 ahoj prosím ta mohla bybsi mi poradiť aké vitamíny a antioxidanty si dala mužovi užívať? Môj ma podobný problem

adelleli
22. aug 2023

@jujulip
Síce stará konverzacia...
Podarilo sa Vam mať dieťatko, po takýchto výsledkoch ?
Ďakujem krásne za odpoveď

jujulip
22. aug 2023

@adelleli ahoj momentálne som v 11t😍.. Ale išli sme do ivf s darcovskými spermiami nakoniec, výsledky boli stále horšie a horšie.

adelleli
23. aug 2023

@jujulip
Blahoželám 🩷
No my sme mali v apríli ako tak dobre výsledky...v júli mi cez laparoskopiu zistili nepriechodný vajíčkovod..takže len umelé..a teraz po posledných testoch..ja všetko super a partner má katastrofálny spg...za 4 mesiace sa mu veľmi zhoršil...budúci týždeň máme ďalšiu konzultáciu čo ďalej...partner odmieta darcovské spermie..

jujulip
23. aug 2023

@adelleli aj niečo bral? Genetiku ma urobenu? No my sme to vzdali, už sme nechceli ďalší rok čakať a byť zase sklamaní.

adelleli
23. aug 2023

@jujulip áno bral pred vyšetrením v apríli macu a nejaké vitamíny...teraz posledné 4 mesiace zinok, E, D a selén..
Áno máme aj genetiku...tá je 20%

adelleli
23. aug 2023

@jujulip och tak to Vám verím to sklamanie poznám

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre