Pomalosť spermií

maculka1555
27. nov 2012

ahojte chcela som sa spýtať s priateľom sa už od februára pokúšame o bábetko. dneska sme mali výsledky zo spermogramu a moc nás nepotešili. visledky sú take že pohyblivosť spermií je 35%. Chcela som sa teda spýtať čo je dobre na podporu pohyblivosti jeho malých plavcov. Priateľ je z toho dosť nešťastný pretože doktor mu povedal že kedže je taký mladý, mal by si kúpiť nejaké vitamíny. tak som sa chcela spýtať či neviete o nejakých vitamínoch a ktoré sú v rozumnej cene a či to môže zmeniť aj spôsob stravovania.
Ďakujem vopred.

kveta
27. nov 2012

@maculka1555 Mate pohyb spermii a?

maculka1555
autor
27. nov 2012

@kveta mno ale slabu kedze ma 21 je je to malo nie 30% pohyblivých sprermií.

smiledra
27. nov 2012

Pomozu: Vcelia materska kasicka, aloe s brusnicami, tribulus spolu s maccou, muira puama, catuaba, L-Arginin a pod.
Zmenit sposob obliekania - nenosit napasovane nohavice (aby sa neprehrievali) a nenosit mobil vo vrecku.
Stravovanie? Ak sme desatrocia mali zle navyky, zlu zivotospravu, zle prostredie, stres, tak vysledok sa skor, ci neskor prejavi. Neda sa ocakavat, ze zmenou zivotospravy po tyzdni sa vsetko zmeni, ale urobit to treba vo vlastnom zaujme. 21 je dobry vek na regeneraciu, mate este kopec casu 🙂

alchemilkazltozelena
3. apr 2013

profertil 🙂