NT hodnoty 1:25 downov syndróm

sisky08
31. máj 2019

Dobrý deň , chcela by som sa opýtať ako to je s tými hodnotami NT ... mne vyšli tie testy že riziko downovho syndrómu 1:25 ale nešla som ani na odber plodovej vody ani tie tripple testy lebo aj keď sa to narodi s DS nedám si to zobrať . Len tak pre upokojenie by som chcela vedieť od vás či v tehotenskej knižke máte aj vy namiesto FL čo je stehnová kosť pripísané NT ako to spravila moja doktorka . A teraz neviem či je ta zapísaná hodnota NT alebo FL . Mám tam údaj 3,1 mm a bojím sa že to bude značené to NT a uvádzajú že od 3 mm je už riziko DS. Ďakujem za každú odpoveď 🙂 podotýkam že nosova kostička je prítomná tak som mala aj vo výsledkoch 😊

nikiki29
31. máj 2019

@sisky08 aj keby to bolo NT tá hodnota ešte nemusí nič znamenať…Veľmi záleží na presnosti prístroja, presnosti merania, skúseností doktora... stačí sondou kúsok pohnúť a už sú výsledky iné, skreslené. Okrem toho aj týždeň tehotenstva rozhoduje. Ak si rozhodnutá prijať dieťatko aj s DS, tak sa tým vôbec netráp a užívaj si tehotenstvo 💛

kaia
31. máj 2019

@sisky08, isla by som na morfologicky utz. DS ma vela znakov a ak to bude robit odbornik, tak to vidi.
Ak by to tak bolo, aspon budes na to pripravena. Drzim palce v zdrave babatko 🍀💝

sisky08
autor
31. máj 2019

@nikiki29 ďakujem pekne 😊 užívam si lebo mám super tehotenstvo ani neviem že som keby mi bruško nerástlo 😃

sisky08
autor
31. máj 2019

@kaia mala som ísť do ba na toto sono ale doktor mi povedal že musím podstúpiť buď tripple testy alebo amniocentézu a až potom mi spraví to sono ... choré nevedia už kde zarábať 😂😂😂

nikiki29
31. máj 2019

@sisky08 držím ti palce nech to všetko dobre dopadne 😊 ak by si rozmýšľala nad morfo sonom, ja som bola spokojná s Dr.Grochalom v Martine... stálo to 70€

martinka13
31. máj 2019

Jednoznačne doporučujem p. Mudr. Grochala. Neskutočny prístup. Super odborník. Držím palce.

kaia
31. máj 2019

@sisky08, morfologicky Ti urobi kazdy dobry doktor, staci vymenny listok 😊. Odporucam v BA Dr. Cunderlik alebo Dr. Holan, su TOP 👌

zeytin
31. máj 2019

Prajem vela sily, tieto testy byvaju cssto krat chybne pozitivne aj negativne...

sisky08
autor
31. máj 2019

Ďakujem pekne určite zavolám niektorému z nich 😊 dúfam aj ja že bude všetko v poriadku lebo aj doktorka povedala že si mysli že to je ta falošná pozitivita tak uvidíme 😊

tecko28
31. máj 2019

@sisky08 zrejme si pleties triplle a trisomy, to su dve rozne vysetrenia, triplle sa robia automaticky v cca 16tt, su bezplatne, trisomy sa platia

ukulela
31. máj 2019

@sisky08 tripple test sa uz nerobi. robi sa kombinovany test a ten ti zrejme udal 1:25 pravdepodobnost. nemyslis si trisomy? ja som mala pri starsom NT 2,9, hranicne, ale nosova kosticka bola. DS vysiel menej ako 1:200. pri mladsom mi aj vzhladom na vek vyslo 1:49, ale morfo sono bolo OK a ja som si pri oboch zaplatila aj sono u Grochala, pokoj v dusi za tie prachy stoji. pri mladsom aj trisomy. (vyssi vek) ale bacha, grochal tiez zisti len stav v tom danom tyzdni, resp kontroluje a identifikuje vady, co sa daju rozoznat. kazdopadne ma mozno najlepsie sono v republike, v regione uzcite. skvely pristup a skusenosti.

seva22
31. máj 2019

Niekde som čítala že aj hodnota nad 3,0mm že je tam minimálne riziko...tiež som bola tehotná nedávno tak som sa o to dosť zaujimala

bubli21
31. máj 2019

@sisky08 neboj sa .. ja už ani neviem čomu verit tiež som pred dvomi dňami zakladala podobnú diskusiu na NT.. mne lekárka namerala 1,6 potom další lekár 1,8 a ten meral asi 10 minút a vkuse inak a ešte má aj strašil že to je dosť a pritom som už bola 13tt+1 čiže všade som sa docitala že to je super .. proste ničomu sa nedá verit .. rob ako cítiš 🙂

martinenka886
31. máj 2019

@sisky08 nebooj, hodnota stale nic neznamena, je to len riziko, ale nie je to pravidlo, ze vysledok zvysenej hodnoty aj potvrdzuje DS 🙂

ildiko36
31. máj 2019

@sisky08 to neni o zarabani..zrejme ide o vedomosti lekara..ked ma potvrdenu diagnozu z testy alebo z amniocentezy...lahsie vyhodnoti sono..mne v nemecku doktorka to pozerala ako prve..ci je dieta v poriadku.cez pol hod merala z kazdej strany..na slovensku lekar to iste vysetrenie zbuchal za 8min.

ildiko36
31. máj 2019

@sisky08 inak mám jednu kamaratku ktorej vysli vysledky pozitivne aj z amniocentezi , lekar ju poslal na abortus ale ona si nechala dieta, a sa jej narodilo uplne zdrave babetko

matulienka10
1. jún 2019

@sisky08 ahoj, ja mám dve takéto detičky doma, pri prvom som stresovala, plakala, pri druhom uz len mavla rukou, uz pred odberom som povedala sestricka, ze sa "teším" na ten pozitivny vysledok, ako mi zas nedá v noci spať, obe deti su zdravé ...

queen_mary
1. jún 2019

@ildiko36 prosim ta logicky mi vysvetli ako sa toto mohlo stat. Ze zoberu dna dietata (jeho dna) z ktorého vyjde, ze dieta ma nejaky typ postihnutia (nenapisala si aky) a jeho vlastna dna sa pomyli a vlastne nema. Toto by ma fakt zaujimalo.

evittam
1. jún 2019

@queen_mary No je to zaujímavé. Ale stava sa. Aj ja poznam par zien, ktoré mali pozitívne testy z amnio a deti su uplne zdravé.

zabka1987
1. jún 2019

@queen_mary presne! Ale tie ženy asi ne rozmýšľajú a ďalšia vec, že si pletú tie krvné testy s amnio a co je najhoršie koľko žien im uverí a žije do konca tehu s tým, že určite je zdravé 😪

nini1010
1. jún 2019

Vycestovala by som do Martina za dr.Grochalom.lepsieho prenatalneho diagnostila na Slovensku asi niet.chodia k nemu konzultovat vsetky diagnozy babatiek v tehotenstve.

majkovicaa
1. jún 2019

@sisky08 moja znama mala vsetky hodnoty zvysene a bola pripravena na dieta s DS, dokonca jej radili si dieta vziat 🤦‍♀️ Pravdepodobnost bola 1:5. Ma krasneho zdraveho chlapceka, sibala velkeho, uz bude mat 3 roky.

ildiko36
1. jún 2019

@queen_mary
@queen_mary ked sa stretnem s tou kamaratkou spitam sa ju..a napisem ti..uz to bolo sice par rokov dozadu..ale viem ze bola nahnevana na lekara ze chceli ju poslat na potrat a dietatu nakonec nic nebolo

lucia147852
1. jún 2019

Kamoske vyslo 1:7 downik. Narodil sa zdravy chlapcek. Tieto testy o nicom nie su. Zbytocne stresovanie. Drzim palce 😉 ak chces ako baby radili chod na morfo

sisaka
1. jún 2019

@queen_mary nikto ti to nevysvetli. Takýto blud sa vyskytuje v každej téme, pritom je to samozrejme nemožné, jedine žeby sa zamenili vzorky či nastal iný problém so vzorkou. Presnosť je 99,4 % pri testovaní na Down syndrom, ak tam je extra chromozóm tak tam je a ani v priebehu zvyšných 20. týždňov tehotenstva nezmizne
Ja tieto bludy automaticky preskakujem a už nereagujem, lebo niektorým ľuďom nevysvetlíš a nejaké DNA testovanie je nad ich chápanie

mamcotka
2. jún 2019

Ja som mala hodnotu NT 5.2 a výsledok zo skríningu na downov syndróm 1:11 . Bola som na odbere choriových klkov v 12 týždni a zistili že babo má Edwardsov syndróm. Takže sice nemalo downov syndróm co ukazovali hodnoty ale z odberov Trizomiu 18 Edwardsov syndróm. Ja neviem čo sa toľko ženy boja amnio..

hope87
3. jún 2019

Moj maly mal NT 4,0 a je uplne zdravy 🙂...samozrejme vtedy mi to jedno nebolo a preplakala som si svoje a aj preto som sla na morfo ku Grochalovi.

sisky08
autor
3. jún 2019

Ďakujem Vám všetkým ja som si povedala že nebudem stresovať bábätko vyzerá byť na sono zdravé tak už len počkať kým sa vypýta na svet 🙂

babls5
3. jún 2019

@sisky08 mne to meral len tak od brucha môj gyn a bolo to vysoké číslo poslal ma k odborníkovi len ten to môže merať!!! Ide o milimetre a samozrejme doktor potvrdil ze babo je zdravé a hodnota NT bol a oveľa menšia!

mojitka13
3. jún 2019

Mne pri jednom dieťati vyšiel DS 1:36 a pri druhom 1:35.Tiez som nešla na odber plodovej vody ale na morfologicky ultrazvuk do Martina k Mudr.Grochalovi.Detibs DS mávajú totiž často aj iné komplikácie a práve na morfologicky utz sa dajú odhaliť.Deticky sú obe zdravé a v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre