Výsledky z krvi na Downov syndróm 1:38

rybkoava
18. jan 2024

Dobrý deň mám 37, tento týždeň mi vyšli výsledky na Dawnou syndróm 1:38 a zároveň mi prišli výsledky z NIFTY PRO, tie sú všetky úplne v poriadku. Na ultrazvuku v prvom 1 trimestri bola prítomná nosova kostička. Idem na genetiku, tam počítam, že má pošlú na odber plodovej vody. Zvažujem že to odmietnem. Ako Vám vyšli výsledky z odberu plodovej vody?

bolarazjedna
18. jan 2024

Ak máš nifty v poriadku, tak je to v poriadku, ten by odhalil downov syndróm, keďže sa vyšetruje DNA bábätka z krvi matky. Ale na genetiku určite chod, aj oni ta v tom potvrdia.

ankare
18. jan 2024

@rybkoava prajem Ti zdravé a krásne dieťatko! ❤️

dusankomoj
18. jan 2024

@rybkoava 1:38 znamená,že jedno bábo s 38 môže,ale NEMUSÍ mať down.syndróm. Môj syn mat náhodou presne taký výsledok,ako tvoje bábo. A je to zdravý,okresný fešák(ako hovorí môj muž). Ostatné výsledky máš tiež OK,tak sa neboj.

rybkoava
autor
18. jan 2024

@bolarazjedna mne dr povedala, že mi nemusia navrhnúť odber plodovej vody a ak ho aj navrhnú tak ho môžem odmietnuť. Hlavne si mám zobrať aj tie výsledky z NIFTY PRO. Tak si to musím premyslieť skôr ako tam pôjdem. Nikdy som takéto veci neriešila cez koníka. No teraz som už fakt zhrozená. Vytúžené 2 dieťatko.

rybkoava
autor
18. jan 2024

@dusankomoj riadny fešák ❤️, boli ste na odber plodovej vody?

dusankomoj
18. jan 2024

@rybkoava nie a ak 37 je tvoj vek,tak ja som rodila 41r.

basulaak
18. jan 2024

@rybkoava toto je nas 1:45 chlapcek. Moj muz ma sestru s DS ale nie je to geneticke. Vysledky z amnio boli uplne v poriadku. Dnes by som uz nesla na amnio, len na krvne testy. Sam pan doktor co mi ju robil povedal ze vysledky su dnes velmi presne. Ale genetik ma tlacil (na dlhsie vysvetlovanie), tak som sla. Neboj sa, babo bude istotne zdrave. Drz sa

kvadrinkaaa
18. jan 2024

Ja som mala 1:170 a bola som na odber plodovej vody a na morfologickom ultrazvuku. Vylúčilo sa to. O mesiac mam termín.

lilli110
18. jan 2024

@rybkoava U mna vysledky 1:74, vek 40 r., nasledne genetika a odber plodovej vody (bolo to úplne v pohode, nic strasne), vysledky z amnio boli v poriadku. Termin mam zac.aprila.

rybkoava
autor
18. jan 2024

@dusankomoj áno 37.

cookie29
18. jan 2024

nifty je analyza DNA, neviem ci hladali vsetky trizomie alebo len T21, ale ten je na 99.99% presny. tripply je len statisticka analyza.

jaga18
18. jan 2024

Mala som 1:20 dawna, Nifty/trisomi vyšli v poriadku a viac som sa tým nezaoberala. Mala som rovných 40 rokov, kvôli tomu tie štatistiky skresluju. Malý je zdravý fešák, nezastavitelne torpedo 😀❤️

dusankomoj
18. jan 2024

@rybkoava presne! Tripply je štatistická analýza,ktorá je dobrá iba na to, aby budúcim mamičkám zdvihla adrenalín!

rybkoava
autor
18. jan 2024

@jaga18 odporučili Vám odber plodovej vody? Ak áno boli ste.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moneequa
18. jan 2024

Vobec by som neriesila genetiku, ked si mala Nifty v poriadku. Aj v genetickych ambulanciach pri zlych tripple testoch ponukaju tieto krvne testy(nifty, trisomy), tak nerozumiem naco ta tam vobec posielaju.

rybkoava
autor
18. jan 2024

@cookie29 v to Nifty pro T 21, T 13, T 18 , zriedkavé autozomalne trizomie a ďalšie. 102 ochorení sa tam vyšetruje.

rybkoava
autor
18. jan 2024

@stastnamanzelka ja idem tiež ku grochalovi na 2 trimestralny ultrazvuk a tie platené ste boli asi ako ja na Nifty ja som som si dala tie podrobnejšie za 480, aj keď vraj stačia za 350. A vyšli úplne v poriadku.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofia1979
18. jan 2024

@rybkoava ak máš nifty ôk dieťatko určite žiadny do2nov syndróm nemá všetko je v poriadku užívaj tehotenstvo 😘

sofia1979
18. jan 2024

@rybkoava my sme tiež boli na nifty a všetko bolo ok

rybkoava
autor
18. jan 2024

@stastnamanzelka ja som mala akurát to šťastie, že môj gynekológ mi navrhol tie Nifty, kvôli NT 3,2. Aj keď teda vraj ani to není není hodnotené ako zlý výsledok.

jaga18
18. jan 2024

@rybkoava nie, doktorke stačilo, že genetické testy z krvi vyšli v poriadku a aj morfo ultrazvuk, ktorý mi ona robila bol úplne ukážkový. Samozrejme, hovorili sme o možnosti amnio, ale vôbec ma netlacila a akceptovala, že som odmietla. Hovorila, že Nifty sú na 99,8% spoľahlivé a amnio 100%

janinah
18. jan 2024

Štatistický je 1 percento spont.potratov po amniocenteze.Nik to nezavini.len sa to stane.Ja som Amino v 42 r.odmietla.syn je zdravý krásny teraz už dospelý muž.

len_nig
18. jan 2024

Ja som mala 1:90 a amnio som odmietla. Syn je úplne zdravý 😊 myslím že ti to skočilo len kvôli veku, to je fakt iba taká štatistika a keď ti vyšli nifty dobre tak nie je o čom 😊

cookie29
18. jan 2024

@rybkoava no NT 3.2 je zvysene... a je to indikacia na Downa, aj ked zalezi na tom, kedy si bola na USG. v 11tt je okolo 2 max. Takze lekar postupoval spravne ale je logicke vzhladom k Tvojmu veku, ze tripple vyjdu rizikove (vek plus NT)

mamutka
18. jan 2024

@rybkoava netráp sa, ja som mala z krvi 1:9. Samozrejme odporučili odber plodovej vody, to som odmietla. Cele tehotenstvo sa ma každý lekár drsným hlasom pýtal prečo som nešla. Pre nich také niečo, ako “budem ho milovať aj keď bude downik” je asi názor pomätených kráv.
Mám nádherného zdravého chlapca a názor, že by si tie krvné testy mali strčiť niekam.

denden77
18. jan 2024

1:50, Nifty pozitivne, amnio tiez.. v druhom tehotenstve som sla rovno na Trisomy a dalej nic neriesila 🤷‍♀️

1306monika
18. jan 2024

@rybkoava
@rybkoava aj ja som mala také výsledky genetička bola nepríjemná tvrdila nám že jej to tiež vyšlo a trvala že máme ísť na odber plodovej vody...odmietla som .
Išli sme na 3D sono a tam nám povedali že je bábätko zdravé a zdravé sa narodilo

vierka14
18. jan 2024

@rybkoava nedavno som prežívala to, čo vy. Na prvotrimestralnom screeningu lekár nevidel nosovú kostičku, NT nameral 3,2, mám 34 rokov. Povedal, že to vyzerá na nejake genetické ochorenie a že keď tieto údaje skombinujú s výsledkami krvi, tak určite budem mať pozitívny výsledok, už mi spomínali platené testy, amnio, potrat... :( výsledok skríningu bol 1:5. O 3 dni som bola u iného lekára na tomto vyšetrení (má certifikát FMF a aj platný audit) a ten hneď videl nosovú kostičku a NT nameral 2,69. Po skombinovaní s výsledkami krvi u tohto lekára som mala negatívny výsledok 1:1400. Povedal, že amnio nenavrhuje, ale pre hraničné NT si môžem dať spraviť trisomy complete. Ten vyšiel negatívny 🙂 Momentálne som v 25.tyzdni, takže morfologicky USG už mám za sebou (u toho druhého lekára) a povedal, že sa nemám čoho báť, keď trisomy je negatívny a bábätko má takú nosovú kostičku, akú má. Inak tie merania z prvého USG u prvého doktora sa vlečú so mnou - tie výsledky skombinovali s tripple testami a tak mám výsledok integrovaného testu 1:2... Ale nemám strach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre