Sú výsledky Trisomy test u na 100%?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

zo screeningu mi vyšlo zvýšené riziko Downovho syndrómu 1:7. Mám len 24 rokov. Bola som na Trisomy test, tiež som mala pozitívne výsledky. Dnes mi brali plodovú vodu, ale nič nevideli na ultrazvuku. Čakam na výsledky.

Môže byť bábätko ešte v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi ma mrzí čím si prechádzate. Verím, že je to náročné. V prípade, že máte nízky vek a vyšiel Vám aj biochemický skríning aj Trisomy test pozitívne je tu vysoké riziko, že bábätko má naozaj o chromozóm navyše.

Oba tieto testy, ktoré ste zatiaľ absolvovali sú len skríningové. T.j udávajú riziko výskytu v prípade biochemického zo 7 žien, ktoré majú rovnaké výsledky ako Vy čaká v skutočnosti len jedna dieťatko s Downovým syndrómom.

Držím palce.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko