Mali ste bolesti v podbrušku v 22 týždni tehotenstva?

janus141
9. mar 2012

ahojte tehulky mali ste niektora v 22tt bolesti v podbrusku moj gynekolog mi dal 3krat dene magnezium ale stale nic bolesti neustupuju uz ich beriem skoro tyzden a ze vraj je vsetko v poriadku som z doli uzatvorena a robil mi aj ultrazvuk a vsetko je ok co ste robili vy ak niekto mal podobny problem dakujem vopred za odpovede 🙂 🙂 🙂 🙂

baramborka
9. mar 2012

ahoj no jasom 23 tt a tiež mam tie mierne bolesti b podbrušku ...ja som u gynekologa ani nebola sama som si zvyšila magnezium a je to ok 🙂
mne hlavne začalo tvrdnut, nie moc . tak 5x denne mi stvrdne .. ale to je udajne v poriadku ..maličky mi kopka , o dva tyždne mam poradnu tak potom pojdem a oboznamim ho s tym ...
hlavn e mysli nato , že sa ti roztahuje maternica preboha mysliš si že to ani neucitiš ? neak sa to musi prejavit , ked ti lekar povedal že jevsetko ok, skus porozmyšlat, že si este len v polke a bruško bude aspon niekolkokrat take ako je teraz.....

aredhel
5. apr 2012

ahoj 🙂 ja som mala bolesti a tuhnutie podbruska v 21tt...moj gynekolog mi tiez predpisal magnezium 3-krat denne po dve tabletky no nepomohlo mi to tak som sla na pohotovost a tam mi diagnostikovali hroziaci potrat...ostala som tyzden v nemocnici kde mi podali 2dcl magnezia a sla som domov...odvtedy stale beriem magne a je zatial vsetko v poriadku 🙂 teraz som v 29tt 🙂 na vysetreni pred hospitalizaciou mi vsak vraveli ze mam skrateny krcok o 1 cm a babätko je otocene hlavickou dolu a tlaci sa vonku...ak tebe vraveli ze je vsetko v poriadku tak sa nemas coho bat no stale ber to magnezium...urcite ti to neuskodi 🙂 len pomoze...drzim prsteky aby bolo vsetko ok 🙂

tehulka26
10. jún 2013

ahojky baby ja som od dnes v 22tt ale vcera v noci az do rana ma bolel lavy vajecnik .a uz zo 2 tyzdne ma dost bolia krize ,na poradnu idem az 24.6,ak by ma bolel ten vajecnik stale tak by som asi mala ist co najskor ze?a je normalne ked v noci chodim skoro kazde 2 hodky na zachod?

sudabe
12. jún 2013

nechcem strasit ale ked su bolesti v podbruzku treba ist k dr nech sa pozrie o Co ide. ja som mala bolesti cely pondelok a v utorok som isla k dr a poslal mä do nemocnice lebo sa mi skracuje krcok. tu mi pichaju magnezium ale bolesti este mam.

pegicko
20. jún 2013

Ahojte.Ja som v 23tt a mam tak isto stale bolesti v podbrusku.Gynekolog mi predpisal magnezium,ale bolesti mam stale.Bola som na ultrazvuk a vsetko je v poriadku....

kajuska9999
21. jún 2013

Ahoj, aj ja som mávala bolesti v podbrušku a hlavne také bodavé, vždy keď som bola u doktorky tak vraj všetko v poriadku, ja som si sama nahodila magnezium v šumivých tabletách a denne to pijem tak mi je aj lepšie , ale o tomto som čítala už viac.. Je to hlavne o nízkej hladine magnézia v tele a môže to aj vyvolať potrat. Ja sa tiež bojím kvôli tým bolestiam... Ale behám furt ku doktorke a tá mi tvrdí že je to v poriadku, tak potom neviem, ale hlavne mi to vravelo už pár žien že mali tiež takéto problémy a v nemocniciach im tvrdili že mali nábeh na potrat. Ale hlavne ťa nechcem strašiť, ale ja osobne by som na tvojom mieste šla s tým hneď ku doktorke 🙂

tuto27
25. jún 2013

ahojky ja som v 24.tyzdni a tiez mam bolesti od nedele v podbrusku a po bokoch ma picha. Vcera som bola u dokiho vraj je vsetkookey maly lezi krizom cez brusko a nohami mi kope do mechura vraj z toho su tie bolesti dal mi magnezium a pre istotu vypisal na PNku. Kupila som si magneB6 ale v lekarni mi povedali ze mam brat asi len 1tabletku vy tu pisete ze beirete aj 3denne viete mi poradit kolko mam brat? Pri dcerke som taketo bolesti nemala tak neviem. Dakujem za vsetky rady.

ppetinka
6. júl 2013

Mňa občas pobolieva podbruško, ale potom to prejde ... a ráno, keď vstávam, tak ma tak bolí brucho, akokeby som mala svalovku na bruchu .. cítite to aj vy ? Je to normálne ? Kamoška vraví, že ju brucho bolelo skoro počas celého tehu alebo pichalo ... tak neviem 😒

jankako
6. júl 2013

Od 20tt mi tvrdne bruch.Magnesko nezaberá.Tiež sa z toho neotváram,ale šak ja to už dáko dobojujem kedže som už v 36tt 🙂

ivanashaggy
4. aug 2013

...vždy, keď si nie som istá, idem k doktorovi aj mimo termín, ale zatiaľ mám podobné bolesti len v súvislosti s tehotenskou zápchou a týmito ťažkosťami - máva to veľa žien, keď črevá nemajú toľko priestoru ako kedysi, tak sa často na niektorom mieste "zapchajú", kým sa zase bábo nejako nepoposúva a nedá im väčšiu priechodnosť - to vyvoláva všelijaké bolesti raz v podbrušku, raz na boku, raz vzadu pri krížoch... je to rôzne. Prajem Ti, nech je to len tento problém. Ale choď k doktorovi, lebo tuto dievčatá už majú skúsenosti s vážnejším i problémami... držkaj sa

d_i_c
18. aug 2013

Ahojte ja mám tiež otázku ... som v 22.tt a nemám bolesti podbruška, ale bolesti "tam dole" (sex nebol) je to normálka alebo čo ??? ...

mita13
21. aug 2013

Ahojte, no ja mavam bolesti v podbrusku uz od 13 tt a pritom je vsetko v poriadku. Citim velmi intenzivne pohyby a zhorsili sa tie bolesti od 22tt. Mne vyhovuje ked lezim a chodim len na WC a najest sa hned sup do postele. Mne zacala sem tam aj tvrdnut spodna cast bruska a bud ma v tom brusku picha alebo mam aj tie bolesti vyraznejsie ak ma babo kope do mechura. Oblast vajecnikov ma tiez neustale pobolieva. Bola som uz 2 x v nemocnici kde mi davali magneziove infuzie na chvilku to pomohlo ale ja teraz len lezim doma a beriem aj 8 tabletiek magnezia na den. Len to mi pomaha zmiernit tie bolesti + beriem 3x1 tabletu guajakuranu.

svadba2107
21. aug 2013

ahojte, ja som v 22tt, bolesti (nie veľmi silné) som cítila často (teraz už nie) a lekárka mi povedala, že to je normálne hlavne u prvorodičiek, že sa rozťahuje maternica a panva, tak preto

lucky0348
16. jún 2014

ahojte,som v 22tt a zacala som mat hrozne bolesti akokeby v pravom vajecniku...dokina mi povedala ze su to bolesti zo zrastov po operacii vajecnika a neda sa s tym nic robit...ledva chodim,lezim,sedim....treba to len vydrzat :(

pepka123
28. júl 2014

lucky0348 a prešlo ti to? Ako dlho ťa to držalo? Lebo ja to mám také bolesti od včera a ráno keď som vstala tak to bolelo riadne ☹ hlavne na tej pravej strane...neviem či mám čakať alebo ísť k lekárovi...31.7 mám sono tak asi počkám, mg si dávam každý deň 2x ...Bojim sa :-/

janica25
31. júl 2014

ahojte toto je moje tretie tehotenstvo a teda fakt najhorsie co sa tyka problemov.Druhe bolo cisarskym a neviem ci to spravilo svoje asi vzrasty alebo co lebo od 13tyzdna mam stale bolesti v podbrusku ktore trvaju pocas celeho dna.Stale sa na to stazujem aj u svojho gynekologa ale vraj vsetko ok krcok dlhy 4,3cm zavrety.V 18tyzdni zacalo pravidelne tvrdnut brucho tak som si odlezala v nemocnici 10dni pomohlo no tvrdnutie este mavam picas dna respektive kolko krat uz neviem ci to stvrdne alebo dietstko sa tak hore vypuci a citim len take tl
aky.Beriem magnezium 3x2 a guajavuran 3x1no bolesti v podbrusku mavam stale uz od toho 13tyzdna a teraz som v 21tyzdni.Vcera poradna vraj vsetko ok tak ja uz neviem ale len lezim co mi je len neprijemne chodit lebo citim zrazu taky tlak v brusku ked vstanem a je to take neprijemne.No neviem snad vydrzim co najdlhsie lebo dve dve porody boli predym predcasne v 36tyzdni a 30tyzdni.

sybo5
6. aug 2014
https://www.youtube.com/watch?v=T3oJ02hJ5l4


tvrdnutie brucha preberá od 12 minuty.

mizu89
13. aug 2014

Ahojte mam bolesti ani nie v podbrusku ale na pravom boku nizsie.Ked lezim alebo sedim je to v pohode ale ked vstanem a chodim tak ma ako keby pichalo.V pondelok som bola na kontrole a povedal ze vsetko ok sono nerobil len rukou pokontroloval tam dole a takym malym strojom popocuval ci bije a ako rychlo srdiecko.Neotvaram sa nekrvacam nespinim...Bolest mam od dnes rana ako som vstala na budik.Predpisal mi kys.listovu a magnezium.Priznam sa niesom nejaka na lieky tak ich berem ako pride (cize aj pozabudam).Poradte mi.Mohla som prechladnut alebo ako tu pisu ze sa maternica roztahuje alebo plod tlaci na maternicu...Mam pockat este den dva a ak to neprejde tak na pohotovost??? ☹

evita123
13. aug 2014

ahojte, ja mavam bolesti pomerne casto, dnes som sa na to pytala, ked som bola na 3D, ci je vsetko okay a do kedy je normalne, aby podbrusko bolelo... a dr povedala, ze bolesti mozu byt az do porodu, ze to nie je nic vynimocne...

2721993martina
3. okt 2014

Prosim vas chcela by som sa opytat ci je normalne ked citim v podbrusku taky mierny tlak je to raz za cas a sem tam aj pichanie.dakujem vopred za odpovede

timi1012
21. okt 2014

Ahojte maminky. Ja som od dnes v 20tt. A tiež ma 2 deň pobolieva v podbrušku. Cítim také pichanie akoby vo vaječníkoch a aj ked sa postavím je to akoby svalovka. Poradňu mám na budúci týždeň pondelok neviem či čakať alebo utekať, beriem 1tbl magnezia denne. Myslíte že si dávku môžem aj sama zvýšiť? Dobrá správa je že žiadny výtok ani krv nemám. Teda dúfam že je to dovtedy ok.

kopkosmaly
24. mar 2015

Ahojte teraz som v 22 týždni a dnes som mala.strašne bolestj v podbrusku ....sprevádzané pichanim bojím sa som prvorodicka a som.momentálne v zahraničí vie mi niekto.povedat prosím čím to.je a čo mám robiť ďakujem

panettone
24. mar 2015

Ja mám dnes večer tiež bolesť na oboch stranách úplne dole. Zajtra mám našťastie sono, tak jej to spomeniem. Dodnes som nemala žiadny problém. Možno je to fakt tým, ze sa roztahuje maternica. Som 20tt

zuzanka3381
10. apr 2015

Ahojte, ja som v 19. tt. A asi týždeň ma tiež trápili bolesti v podbrušku. Teda bolesti, mala som pocit, že akoby šli na mňa moje dni. Magnézium mi môj lekár predpísal od začiatku tehotenstva, asi preto, že som prvé dvojičky potratila. v 16. tt mi lekár povedal, že pokiaľ nemám kŕče v brušku, tak už ich nemusím brať.
keď som mu spomenula, že niekedy mám pocit, že ide na mňa mrcha, tak vravel, že je to tým, že maternica sa rozťahuje a všetky orgány musia trochu bábatku ustúpiť, že je to normálne. Pokiaľ nemám špinenie, krvácanie a tie bolesti nie sú intenzívne, tak je všetko ok. A dnes som už pocítila prvý kopanček nášho malého drobca, takže viem, že je všetko ok. Držím vám všetkým prsty.

pipinka12
15. sep 2015

čakam tretie babo..ale s tvrdnutim brucha som sa nestretla tak teraz neviem ako to je ked sa mi malý tlači a mam to brusko tvrdšie ako obyčajne som 21TT..jedno som potratila v 16 tt..boli dvojvaječne...toto sa zatial drži a som po serklaži,,pre istotu..no dufam že už bude všetko ok...

miminka1988
21. okt 2015

ahojte baby som v 22tt a dnes ma začalo bolieť trošku podbruško a akoby sa do panvy rozširovalo v pondelok som bola na 3D vyšetrení a všetko bolo v poriadku a dieťa mam na ľavom boku otočené, tak dúfam že to nie je kontrakcia beriem magne už dlho dr mi povedal že pre istotu mám brať , tak dôfam, že to nie nič vážne

simca06022011
21. okt 2015

ja som ich mala furt :D aj ked som brala magnezium, proste asi som citlivka 🙂

chiaragiovana24
24. feb 2016

ahojte,no ja som teraz cca v 24 tt a od dnesneho rana citim take velmi slabulinke ako keby pobolievanie v podbrusku,neviem ci to poznate ako keby vam mali dojst kramy v prvy den,uz som to mala raz uz neviem v ktorom tyzdni ale pripisovala som si to roztahovaniu maternice,zajtra mam poradnu tak dufam ze to neznamena ze som sa pootvorila ☹ ......hlavne kvoli 2,5 rocnej dcerke nerada by som ju nechala samu a este sme aj v novom byte a do porodu ktory mam urceny 8 juna som chcela tolko este stihnut ☹

stefanie1989
26. feb 2016

Ja som v 22tt a uz tri dni mam tiez taketo bolesti akokeby mala prist menstruacia a este k tomu aj krize bolia ...hadam to bude len to roztahovanie maternice..na poradni som bola v pondelok tak ze vsetko o.k brusko mam este male tak asi teraz sa to zacina roztahovat.

stanka_s
17. sep 2017

Od vcera rana mam tiez bolesti v podbrusku, hlavne ked chodim alebo stojim. Su to take "tlaky", obcas akoby pichanie. Som v 22 tt. Citala som, ze pomaha Magnezium, ja som do teraz problemy nemala. Neviem ci staci si nasadit Magnezium alebo mam zajtra zajst radsej k dr. ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre