Bolesti v podbrušku v 33. týždni

nikolet_89
4. jan 2012

Ahojte tehulky a maminy, uz druhy den ma stale boli v podbrusku, beriem aj magnezium, ale nezabera...tvrdne mi brusko sem tam nic zvlastne, ale tie bolesti.......citim ich hlavne, ked chodim, lezim na chrbte neviete mi poradit ako sa to da utlmit ? a ci je to vobec v poriadku ?

slavkajackova
4. jan 2012

ahoj naskusila si nospu?mne ju predpisala gynekologička pri bolesti brucha ,ale najlepsie je isť k lekarovy 😉

bianca
4. jan 2012

@nikolet_89 a naco cakas?Preco si nesla uz behom dna ku dr.? Chod teraz na pohostovost.Radsej byt hystericka tehulka ako nieco zanedbat.Aj ked sa nic nedeje tak tam ti aspon nieco vhodne pichnu od bolesti

milkab
4. jan 2012

Nechcem strasit, ale treba utekat na pohotovost. Ja som bola v nemocnici v 34tt a dali mi na tvrdnutie magnezium infuzky. netreba to podcenovat, ide predsa o babo. nebojky 😉

anieli_1
4. jan 2012

@nikolet_89 utekaj rychlo na pohotovost nech aspon vies ze je to vsetko v poriadku ...............

muca1212
4. jan 2012

Určite bez na pohotovosť, necakaj a chod...

nikolet_89
autor
4. jan 2012

dala som si teply kupel a preslo to ak sa to vrati tak urcite nastartujeme auto...

zuzikiss
4. jan 2012

ahoj chcem ti len povedat ze mne brusko tvrdlo uz od 4mesiaca a tahalo sa to az ku koncu a to ma nechali prenasat este 11dni ja som nemohla spavat a chodit som chodila ledva vzdy som si musela drzat pod bruskom a ked sa blizil vecer bolo to este horsie to som mala brusko ako kamen preto si ja myslim ze kazda zena to ma inak a je to indyvidualne a tom som jedla magnezium drzim palce 🙂

michlisinova
4. jan 2012

Mne ked tvrdlo brucho porodila som dvakrat predcasne a bohuzial mladsia dcerka ma DMO. Netreba to podcenovat

anjelicek26
4. jan 2012

@nikolet_89 - mne tvrdlo dost od 30.tyzdna a maly sa aj narodil tri tyzdne pred terminom, ku koncu uz fakt , tie bolesti, ako maly klesal dolu boli neprijemne. Nepodcenila by som to, fakt ti moze klesat brusko. Zbalila by som si tasku, sla "omrknut" gyndu a pripravila sa, ze to moze byt dost skor, ako koncom februara 😖

nikolet_89
autor
4. jan 2012

@anjelicek26 ahoj anjelicek ja si myslim od asi takeho 6 mesiaca ani neviem preco, ze sa malinka narodi skor...tiez mam pocit, ze zaciatkom februara a tak uvidim no...tazku este nemam zbalenu cakam na vyplatu, aby som dokupila zbytok veci, ktore mi chybaju a uz budem len cakat...teraz v pondelok idem do poradne a potom uz do nemocnice takze dufam, ze dovtedy bude vsetko ok

nikolet_89
autor
4. jan 2012

@anjelicek26 a este mozno ta bolest aj preto, ze som dva dni sedela skoro vkuse za notebookom, lebo sa ucim na posledne skusky a potom vecer si samozrejme necitim krize...ale mam uz len dve a chcem to stihnut kym porodim, aj tak budem musiet pri malinkej napisat bakalarku tak dufam, ze to zvladneme

anieli_1
4. jan 2012

@nikolet_89 neboj sa keby nieco v kazdej porodke maju plienky aj vsetko mne tak mm behal po hypermarkete s mamou a kupovali veci bo sa mi tiez vypytal o vyse tri tyzdne skorej a pri tom som mala v pohode tehu ziadne tvrdnutie nic.....a pri malej bolesti a tvrdnutie uz od 20tt a v 34 som bola na udrziavacke fakt to netreba podcenovat mozu to byt poslicky alebo naznaky uz porodu drzim palceky nech je to ok ...........ak pridu zas bolesti utekaj 😉

nikolet_89
autor
4. jan 2012

@anieli_1 urcite uz budem ak sa to vrati...mozno som sa fakt, len vysilila za posledne dni a toto bola dan...ale od kupela je zatial vsetko v poriadku a malinka si spokojne kopka tak dufam, ze to tak aj ostane...

lenkaa222
4. jan 2012

ja som kvôli tvrdnutiu bruška a bolestiam ležala s infuzkami a dvihnutými nohami už od 29tt...vydržali sme iba do 32tt...tak tiež radšej by som išla na pohotovosť...nemala som absolutne nič kupene ani pre babo ani mna do nemocky..mne doniesli naši veci a malemu som kupila kym bol v nemocnici...aa teply kupel môže vyvolať predčasny pôrod...a pri tvojich bolestiach by som neriskovala ešte aj kupel

anjelicek26
4. jan 2012

@nikolet_89 - mne mala par rokov dozadu pockala, poslednu skusku ten semester som mala na termin porodu xixi, malinka slusacky pockala este tri dni 😀 Hadam nejako vydrzite, ale fakt to nepodcenuj.

moni
4. jan 2012

@nikolet_89
Je mozne ze sa ti roztahuje panva, pomaly sa telo pripravuje 🙂 mozno ti uz zacali poslickovia kedze kupel pomohol. je vela moznosti....pokial nemas pravidelne kontrakcie, tak sa netreba plasit (aspon ja by som sa nie).
A btw, na chrbte by si uz nemala lezat v tomto stadiu

nikolet_89
autor
4. jan 2012

@lenkaa222 teple kupele si robim od zaciatku tehotenstva az v niakom 6 mesiaci som sa dopocula, ze sa to nema, ze moze prist porod...tak som sa pytala lekara a povedal, ze pokial mi to nerobi zle, tak sme si z malinkou zrejme zvykli 🙂 takze tohto sa nebojim...

@anjelicek26 aj my hadam vydrzime posledne dve skusky mam teraz behom 2 tyzdnou takze snad malinka vycka uz tu chvilku 🙂 a ked nie tak z toho nestrielam je pre mna dolezitejsia a v skole by to pochopili...a neboj nebudem to podcenovat jak sa to vrati uzaj aj letim, mame auto takze som schopna byt za 10min. tam 🙂

lenkaa222
4. jan 2012

@nikolet_89 noo neviem 😉 ale tak držím pršteky, aby ste vydržali aspon do 36tt..alebo najlepšie do konca 🙂

nikolet_89
autor
4. jan 2012

@moni hej viem, zeby som nemala...niekedy sa ale v noci zobudim a pristihnem sa pri tom, ze lezim na chrbte ani o tom neviem, kedy sa tak preticim...ale davam si na to pozor snazim sa co najmenej a cez den sa niekedy opriem o konstrukciu postele a tak lezim, lebo ked lezim cela tak citim ako ma to taha...

nikolet_89
autor
4. jan 2012

@lenkaa222 dakujem 🙂 snad ano a aj keby nie tak dufam, ze malinka bude v poriadku, doteraz som ziadny problem nemala...az na teraz mam cholesterol a beriem zelezo koli anemii...ale zevraj je to uz dnes bezne tak dufam, ze nekecaju...

lenkaa222
4. jan 2012

@nikolet_89 noo to som aj ja brala...aa maly teraz tiež berie železo 🙂

nikolet_89
autor
4. jan 2012

@nikolet_89 poslickovia ?? myslim kontrakcie ?? zeby to mohlo byt ono ?

nikolet_89
autor
4. jan 2012

@moni poslickovia ?? myslim kontrakcie ?? zeby to mohlo byt ono ?

nikolet_89
autor
4. jan 2012

@lenkaa222 ja idem teraz v pondelok aj do poradne aj k hematologicke tak dufam, ze to bude ok

moni
4. jan 2012

@nikolet_89
Ja takisto 🙂 zaspavam na bruchu a zobudim sa na chrbate. lekarka mi povedala ze si mam trochu podlozit vankus ale to je super nepohodlne 😝 este ma napadlo ci ma dobry pitny rezim, pri dehydratacii su castejsie krce
neboj, do februaru casu dost! 🙂

nikolet_89
autor
4. jan 2012

@moni kks vzivote som tolko nepila ako teraz :D aj v noci sa budim na to, ze som smadna takze pravidelne padne pol litrovi pohar vody...a cez den pijem tiez len z neho :D

moni
4. jan 2012

@nikolet_89
Ja takisto 🙂 zaspavam na bruchu a zobudim sa na chrbate. lekarka mi povedala ze si mam trochu podlozit vankus ale to je super nepohodlne 😝 este ma napadlo ci ma dobry pitny rezim, pri dehydratacii su castejsie krce
neboj, do februaru casu dost! 🙂
Poslickovia/falosne kontrakcie zvyknu prestat po kupeli, mozno je to to 🙂

lenkaa222
4. jan 2012

@nikolet_89 tak potom sa ozvy ako ste dopadli 😉

nikolet_89
autor
4. jan 2012

@lenkaa222 ok ozvem sa 🙂

nikolet_89
autor
4. jan 2012

@moni fiiha no to by som aj svojim sposobom bola rada, aspon by som vedela, ze je to normal 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre