Bolesť v podbrušku v 34. týždni tehotenstva

slavkakap
7. dec 2022

Ahojte mamičky možno ste sa s tým stretli a možno nie. Idem si k vám pre radu a aj vase skúsenosti .
Dnes som bola na gyn. poradni / výsledok všetko v poriadku /
Asi cca 2 hodky po príchode domov som mala celkom dosť silne bolesti v podbrušku niečo podobne ako menštruačné kŕče. Sem-tam ma aj pichlo zo spodu. Pichanie zo spodu mávam hocikedy vraj to spôsobuje babatko. Otvorená niesom, ani skrátený krčok nemám .
Magnezium beriem 2 -3 krát denne od začiatku tehu.
Po užite magnezia bolesti prešli, v tom čase som si všimla že babatko sa dosť aj hýbe . Od tých kŕčov bolesť sa neopakovala.
Samozrejme že som si čítala už hocičo na nete a kvôli tomu tu aj píšem 🤣
Vzťahy maternice som už pociťovala aj v nižššom týždni tehotenstva pripisujeme ich rastu maternice. Ale také som ešte nemala.
Je to normálne? Mala to niektorá z vás? Šli by ste ešte raz za svojim gynekológom? Ďakujem, budem rada za vase skúsenosti počas tahotenstva ❤️

bienennest
7. dec 2022

Tvoje telo sa pripravuje na porod, taketo skusobne kontrakcie su v tom tyzdni co pises uplne normalne a mozu byt aj relativne silne (niekedy aj bolestive). Avsak pokial niesu pravidelne a ich odstup sa neskracuje, tak su to len takzvany poslickovia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre