Iné pohlavie ako lekár určil

sejbipi
5. dec 2020

Ahojte. Pár dni dozadu na poradni lekár určil pohlavie bábätka (ale nebol si 100% istý, vraj len nejakých 70%, konkrétne sa vyjadril “zatiaľ je to takto, uvidíme nabudúce”). Samozrejme to ukázal aj mne, takže som to videla na vlastné oči. No odzačiatku tehotenstva mám pocit, že to bude práve to opačné pohlavie než určil, samozrejme aj teraz. Absolútne sa nesnažím presviedčať samú seba o opaku a prehovárať sa alebo niečo podobné.
Stalo sa vám niečo podobné a vyšlo vám to? Možno materinský inštinkt?

ninusa221
5. dec 2020

@sejbipi suseda aj všetci si mysleli že bude chlapec a nakoniec bude dievča 🙂

simsalabim
5. dec 2020

@sejbipi mne nie. Bola som presvedcena, ze budem mat syna, aj sa mi to snivalo...

babatkoo
5. dec 2020

Ja som si bola 100% ista ze cakam dievca. Bolo mi inak ako v prvom tehu so synom. Ake bolo moje prekvapenie ked uz v 16tt bolo vidiet pipika 🙈 kedze som tomu nechcela uverit, museli ma presvedcit morofologicke vysetrenia, na ktorych som uz aj sama bez ,,navigacie,, lekara pipiho videla 🤷🏻‍♀️

deti95060810
5. dec 2020

vždy som sa pomýlila.... takže u mňa žiaden mater. inšt. nezafungoval...

benit
5. dec 2020

Kamoske tak povedal na 100% babu , po prvom chlapcovi. Tesila sa a na dalsej poradni cisty chlap. Odplakala, ale urcite by uz nemenila. 😜v podstate je jedno ci je to chlapcek alebo dievcstko, nech je zdrave, drzim palce.

nini1010
5. dec 2020

Znama.Stale citila ze je to dievca,aj sa jej snivalo s dievcatom.Dr jej povedal v 20tt ze je to chlapec Nuz a narodilo sa dievca.Absolutne som o tom nepochybovala kedze to tak citila.Ja som tiez vedela oba razy ci to bude dievca alebo chlapec aj bez doktora.Aj tak bolo.

miadi
5. dec 2020

Tak ti nemal vraviet kym nemal 💯 istotu. Mne povedali vzdy spravne a vzdy to bolo len ked si boli ozaj isty .Dcera sa ukazala az v 23tt najprv som mala pocit ze to bude baba potom na obrazku z 13tt jej profil sa mi zdal cely mm tak som bola zneistena ci to je chlapec no cely cas ma len jedno meno oslovilo a to aj dostala. Pri synovi som vobec nevracala ani mi Nebolo nic iba zima extra zima az zimnica mala som z toho zly pocit a nedopadlo to dobre , dalsi syn som tušila trochu ze bude chlapec aj utz potvrdil aj z krvy som vedela este skor. Malej som videla uplne take kavpve zrnko na monitore (l)

nini1010
5. dec 2020

Absolutne verim,ze ked si zena odosobni mysel od toho co by ona sama chcela aby cakala,dokaze vycitit co skutocne caka.Neviem ci je to materinsky instinkt,alebo nejake podvedomie prepojene s nasim telom,neviem...To je ako ked som mala MA a mne sa zacalo kazdu noc snivat o potrate a krvi.V tom case uz miminko nezilo ale ja som to zistila az za par dni na poradni.Opakovalo sa mi to 2x pri 2 MA.Aj doktor bol ochotny pripustit ze je mozne ze existuje nejaka rovina podvedomia/nevedomia,ked my este nejakou informaciou nedosponujeme ale telo ju uz vie.Tak isto som vedela aj ake je pohlavie mojich 2 deti.Cez sny a instinkt.

saskia_98
5. dec 2020

Ja som si myslela ze dievca ale babka rovno povedala asi v 8mom tyzdni ze chlapec, bol chlapec. 🤷🏻‍♀

elizita
5. dec 2020

Ja som si v 1.tehu nedala zistit a bolo to uplne najlepsie rozhodnutie. V 2.tehu chcel muz vediet a hoci sme mali potvrdene z morfa ze je to baba a ja som tomu aj verila uz od pocatia 😀 tak ma stale matalo cosi, ze co ked to bude nakoniec chalan, co ked sa pomylili, ako ho prijmem.

sejbipi
autor
5. dec 2020

@miadi ja mám jednu fotečku konkrétne 11+1 čo bolo ešte skoro na určenie. Najskôr som si myslela že bolo na tej fotke vidieť pipík, ale to mi hneď lekár vyhovoril, že by nemohol byť taký gigantický na veľkosť bábätka 😃 čiže buď sa zle lámalo svetlo alebo pupočná šňúra. Ale na druhej strane, keď sme sa viacerí zapozerali medzi nožičky tak tam vidno jemnučké kávove zrnko. Takže som teraz ozaj v koncoch 😃 ja cítim, že to bude dievčatko, len na deuhej strane sa bojím že som len naivná😃

3petka
5. dec 2020

@sejbipi ja som mala tiež taký pocit. Lekár do 7 mesiaca že na 80 percent baba. A nakoniec na ďalšej poradni vybehol pipik a už bol chlapina a nejak som to tušila lebo som kupovala len neutrálne veci... najhoršie bolo zvyknúť si neoslovovat ho dievčenskom menom kým bol ešte v brušku...

breznica
5. dec 2020

Asi od momentu splodenia som vedela, že čakám chlapca,pre dievčatko som nemala ani meno a mala som pravdu😍

oliviakatka
5. dec 2020

Nechcela som vedieť pohlavie, ani mi ho gyn. neprezradila. Ale do pôrodnice som si išla na istotu pre chlapčeka 💙 Keď mi pri cisárskom povedali, že je to chlapec, vôbec som nebola prekvapená

sejbipi
autor
5. dec 2020

@breznica ja momentálne zas naopak, rovnako aj s menami. Tak verím, že mi to vyjde

cecilia29
5. dec 2020

Moja suseda netusila ze som tehu a snivalo sa jej ze som tehotna a.cakam chlapca asi led som bola v 7tt. A ano, bol to chlapec 🙂 aj sama s pru oboch detoch citila čo čakam

vilma7
5. dec 2020

Ja som ani pri jednom tehotenstve.nemala žiaden pocit o pohlaví.

leuchtturm
5. dec 2020

a nie je to jedno, co to bude? Hlavne, ze je zdrave. Lekar ti sam povedal, ze si nie je isty, tak na co sa teraz fixujes na to, co povedal s neurcitostou? Vyckaj casu, kym bude lepsie vidno na ultrazvuku a venuj sa inym temam.

bona69
5. dec 2020

@breznica aj ja detto😁

ajko2011
5. dec 2020

Mne od začiatku tvrdili, že dievčatko (povedali mi to dvaja rôzny gyn) a asi 2 mesiace pred pôrodom, že chlapec. Mám chlapca. 🙂

marvin1234
5. dec 2020

@sejbipi ja som mala dva krát pocit silný čo to bude a dva krát to dopadlo opačne 😄 ale je to úplne jedno či chlapec či dievča.

janedoe
5. dec 2020

Ja som o prvom vedela, ze bude chalan. Pri druhom som si bola na 100% ista, ze to bude dievca, vsetky tie sposoby na urcenie pohlavia ukazovali na 100% babu, doktorka na ukazuje na sone, ze aha ake krasne kavove zrno, to bude exkluzivna baba. A ako ceresnicka na torte, este pred tehotenstvom sa mi snivalo, ze bratrancova zena nam oznami, ze cakaju babo a ja si spravim test a budem tiez tehotna. Ze sa drobec narodi 10.10. a bude to dievca. O 2 mesiace nam naozaj oznamili, ze cakaju babo. Tak som si z prdele urobila test a bol pozitivny 🤣 Termin porodu 10.10. 🤣 Oni maju dievcatko a znasej exkluzivnej baby je chlapisko 🤷‍♀️ Takze som sa sekla totalne na plnej ciare 😁

jeliz59
5. dec 2020

Mojej sesternici dokonca tehu (prvom ) tvrdili chlapec....narodila sa jej dcéra....
Druhé tehu dokonca tvrdili chlapec....narodila sa jej opäť dcéra 🤷🏻‍♀️😄

asia83
6. dec 2020

@sejbipi Keď ste to videli na vlastné oči, tak ten váš "materinský inštinkt" nie je nič iné ako túžba.

xxxzzz
6. dec 2020

@sejbipi a prave preto som to ja vediet nexhcela a nechala sa prekvapit. 😘

zuzki1
6. dec 2020

Ja som bola presvedcena aj pri druhom bábätku že to bude chlapec , doktor nám povedal na 70% dievča a bolo dievča 😉

ivika99
7. dec 2020

Ja som tiež cítila ze to je dievča len v 30tt vybehol pipik 😂😂

nikola545
7. dec 2020

@sejbipi ahoj mne sa toto tiez stalo par dni dozadu moj lekar mi povedal na 70% to bude dievča a morfo ultrazvuk ukazal chlapca

simca06022011
7. dec 2020

ja som cakala "chalana" dlho, lebo to tak vyhlasil lekar.. a nebolo vidno jasne nic ani den pred porodom... a bolo to dievca. Lekar na velkom sone okolo 24-25tt povedal, ze na 70% dievca , ze keby bol chalan urcite aj ked je zle otocene babo by uz daco videl (no nejakych par dni som z toho bola na nervy, lebo som chcela chalana). A nebolo vidno nic ;) a nakoniec mal pravdu. Neskor uz samozrejme vzdy bola chrbtom slecna a neriesila som to. Bola som zmierena s prekvapkom :DD

lenka9g
7. dec 2020

3x tehotná, 3x som vedela čo čakám dávno predtým ako mi to dr potvrdil.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre