Pohlavie bábätka v 20. týždni

8. feb 2024

ahojte, stalo sa vam niektorej ze by sa doktor pomylil v pohlavi na morflogickom ultrazvuku?
Alebo to co nam povedal s tym uz mam ratat na 100%?
Vnutorne som odzaciatku bola nastavena na opacne pohlavie ako nam povedal , cize som bola dost prekvapena a stale tomu nemozem uverit.
Ale samozrejme to ze je zdrave je hlavne a za to som velmi vdacna. Ja len ci sa mohlo stat ze by doktor mohol povedat opacne predsa je to len 20tt.

luckajozko21
8. feb 2024

Moj pripad: 16tt mi dr. ukazala na utz pipika s komentarom "na dalsej kontrole (20tt) si to finalne potvrdime 🙂". Ak spravne citam, tak 20tt je priblizne tyzden kedy konci vyvoj pohl. org (Male and female sex differentiation is complete. Typical timing for anatomy ultrasound exam, when your baby's genitals can be seen....).
Cize ak sa babo nemrvilo a dr jasne nieco videl, tak to uz s najvacsou pravdepodobnostou bude final.

cookie29
8. feb 2024

zalezi ake pohlavie oznamil, ak chlapceka tak je sanca ze ok. Ak dievcatko, zazila som pripady, ze sa zmenilo na chlapceka... Ale je to zriedkave

anjelicek26
8. feb 2024

Keby islo len o sono, tak nas maly v brusku je do 25.tyzdna dievcatko, tak krasne sa schovaval... potom ukazal vajcia cez pol obrazovky 😂 Ale tak my sme to vedeli aj s krvi...

autor
8. feb 2024

@cookie29 ano povedal chlapceka

babushkaem
8. feb 2024

Aj ja som mala byt chlapec 🙂 vsetko som mala modro zelene, lekar asi videl pupocnu snuru 🤷🏻‍♀️

rm8
8. feb 2024

Ja som si do 20. tyzdna myslela, ze cakam dievcatko, na morfologickom sone sa zjavili gulky a odvtedy uz to je jasne, ze to je chalan.🤣

autor
8. feb 2024

@rm8 no ja to iste, ...akoze ja som na tom ultrazvuku nevidela to pohlavie aj som cely cas pozerala ale neviem ako to mohol tak rychlo pozret ze som si to nevsimla lebo mi to detailne neukazoval ze co je co....len oznamil ze bude chlapcek.

rm8
8. feb 2024

Kazdopadne s vybavickou postupuj pomalsie do dalsej kontroly, pripadne radsej vok neutralne farby😊 to je divne, nam zase pekne poukazoval, ze kde ma babo pohlavne organy. 100% istotu budeme mat ale az po porode, ja som potom rozmyslala aj o tom krvnom teste, ale uz som to nechala tak🙂

lucia13022023
8. feb 2024

Viem ako sa cítiš, mne dr povedala dievčatko. Bolo mi to na začiatku v podstate jedno, ale keď to bolo dievčatko, tešila som sa. Mali sme aj meno, oslovovali sme babo menom.. V 20tt na morfologickom ultrazvuku mi doktor ukázal pipika🤣 bolo to troska sklamanie, nebudem klamať no prešlo to a mame doma malé chlapiatko ktoré by som nevymenila ani za 100 dievčat 😁

maryetta
8. feb 2024

Chlapcov som vzdy videla aj na beznom utz.
Pri dievcatku aj ked dr ukazoval “kavove” zrno som tam nic nevidela 😂😂😂
Kazdopadne morfologicky utz nam 4x vysiel uplne presne.

lauriik
8. feb 2024

Je divne, ze ti to neukazal. Mne ukazovali kavove zrno ale bohuzial ja som to na obrazovke nerozoznala. Ale pipik sa da rozoznat velmi pekne.

autor
8. feb 2024

No dalsia kontrola az zaciatok marca🤣 takze uvidime ci chlapcek ostane chlapcekom 😂ale teda myslim ze ano, ze ked tam uz nieco videl asi to nedopadne😃

autor
8. feb 2024

*neodpadne

autor
8. feb 2024

@lauriik mozno aj ukazal ale ja som tam nic nevidela...lebo to ukazoval len na 2D

autor
8. feb 2024

@lauriik hlavne organy, mozog , srdiecko to ano to mi popisal dopodrobna ale pohlavie len tak rychlo odbil😂

selena_luna
9. feb 2024

Morfo v 20tom tt je uz velmi presne. Ano, istotu masbud len z krvi, alebo ked sa narodi, ale uz s tym rataj tak na 98-99 percent. A jasne ze pohlavie odflakol a sustredil sa na organy, ved prave pre ne sa morfo robi - odhalit vyvojove vady.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre