Blízki mi vravia, že mám veľké bruško

28. mar 2024

Ahojte, som v 5.mesiaci (19tt) a stale mi niekto povie ze ake mam velke brucho..no nebola som ze tintítko pred tehotenstvom, ale normalne zacinam mat z toho mindraky, ked mi niekto okomentuje brucho. Čakáme chlapčiatko.Mamičky, podľa vás je to normálne brucho alebo je fakt extrémne velké? 😪

ivik4
28. mar 2024

Si tehotna takze kasli na hlupe reci, ked je babo v poriadku tes sa😇.
Ja som do 7mesiaca bola zas plocha ako doska a aj na to maju ludia sproste reci. Treba ich vediet odpinkat

gogorkaja
28. mar 2024

A tí blízki sú na to nejaký študovaní odborníci? 🙂 Doktor ti povedal, že je všetko v poriadku? Tak potom je všetko v poriadku 🙂

jesenzima
28. mar 2024

Takéto som mala pred pôrodom 🙂 ALE! To neznamená, že ty ho budeš mať rovnaké! Každá sme iná, na reči sa vykašli a užívaj si tehotenstvo 🙂

h2
28. mar 2024

Keď sa už pýtaš, tak ja osobne by som ťa tipla na viac, než piaty mesiac. Ale to ti píšem len preto, že si sa opýtala. Bez toho by som si nedovolila komentovať veľkosť tvojho brucha, ani keby si bola mne blízka osoba.

pribinak
28. mar 2024

Tvoji blízki sú lekári?

Si tehotná, to brucho ti bude ešte rast. Takze ak zas bude niekto veľmi múdri, oznam mu, že bude ešte väčšie lebo bábätko rastie

ibatanecnica
28. mar 2024

ja som mala tiež takéto pred porodom, ale stretla som ženy, pri ktorých som si myslela že už idú rodiť a oni že veď sú iba v piatom. Toto je individuálne. nerieš reči druhých
Keď si začneš všímať tehotné, tak zistíš, že sú veľké rozdiely vo veľkostiach brucha aj v 9tom mesiaci. Niekto má menšie, niekto väčšie.

stanulienkat
28. mar 2024

Si tehotna, neries. Dolezite je aj z akej vlastnej vahy si isla. Ked si nebola chuda, nemozu chciet, aby si v tehotenstve bola ako prutik. Len si davaj pozor na tempo priberania.

kris_tin257
28. mar 2024

Ak máš pochybnosti rieš ich s lekárom, či prípadne nemáš viac plodovej vody ako by si mala mať lebo to by mohol byť problém. Bruško máš väčšie na 5ty mesiac ale to môže byť úplne normálne, mne v robote tiež hovorili že vyzerám už ako pred rozpadom a to som bola v 8mom mesiaci a pribrala 8 kíl dokopy. Čiže ak máš obavy rieš to radšej s doktorom ale môže to byť úplne ok 😊

amelie2017
28. mar 2024

Tak podla mojho ho mas male 😀 ja som mala termin v polke jula a uz v aprili som hovorila cudzim ludom, ze o mesiac rodim. A aj to achkali, ako to s tym bruchom dovtedy vydrzim. Netrap sa. A s prvou dcerou sa ma pred porodom pytali, ci cakam dvojicky alebo trojicky.

autor
28. mar 2024

podľa doktora som dokonale zdravá a mám všetky krvné hodnoty ideálne, chlapček sa vyvíja ukážkovo, zodpovedá do dňa veľkosťou, všetky testy vyšli negatívne. Začinam byť z toho smutná, ako každý ochká, ako to sa budem trápiť v 9 mesiaci. začinam mať pokrk. Teším sa z prvého tehu a uz ma prestáva baviť toto počuvať.

snugglingduckling
28. mar 2024

keď ti niekto nabudúce také niečo povie povedz mu nech sa stará o vlastné brucho... jasne že baba čo začína na 45kg a baba čo zatína na čo ja viem 80kg nebude mať v 19tt rovnako velké brucho... ja napr viem že budem obrovská tehulka - práve pre moju vahu pred otehotnením plus som nízka a mam tendenciu zadržiavať vodu - ale mať z toho mindráky? čo ja viem - nie som modelka ani teraz a nebudem ani potom :D

amelie2017
28. mar 2024

Toto je uz v marci 😀

amelie2017
28. mar 2024

A v maji 😂🙈

ivuska_3
28. mar 2024

Ja ťa chápem, počúvala som to isté denno denne. Tí ľudia si neuvedomujú, ako ich reči zle padnú tehotnej žene. Dokonca som išla kvôli tomu čo najskôr na materskú, lebo už som to nechcela počúvať. S odstupom času by som ti poradila, kašli na nich, sú to len ich blbé reči nič viac. Inak myslím, že je to aj genetické, ja aj sestra sme mali veľké bruchá, nič s tým nespravíš. Netráp sa a buď rada, že bábo je v poriadku 🙂

autor
28. mar 2024

@amelie2017 ale vy ste krásna 🙂 tu ste bola v akom týždni??

autor
28. mar 2024

@ivuska_3 nonstop nosím veľké pulovre a tričká, dnes som si dala takýto vrch a uz hned kolegyna komentovala ze to bude poriadny chlapec. akoze, mam chuť ist domov :D

lucia147852
28. mar 2024

Malé ho nemáš 😀 ale toto je strašne individuálne. Keď som čakala prvú a boli sme na cukrovych testoch, všetky sme tam boli cca okolo rovnakého týždňa. Niektoré baby nemali žiadne brucho, o niektorých by som si myslela že už idu rodit a niektoré mali take “akurát”. Ak je všetko v poriadku, vôbec hlúpe reči nerieš.

tetapetra
28. mar 2024

Pozdravujeme blízkych, sú naozaj neskutočná podpora.🤦🏻‍♀️

zuzi0911
28. mar 2024

19tt mam nekvalitnu foto...v 23 tt keď som skončila v nemocnici tak.si mysleli dr a vlastne všetci ze uz idem rodit ,nechpalli to velke brusko ..do pôrodu s bola naozáj veľká ale malý bol vpredu natlacemy preto aj to brucho išlo vpred...nerieš

cyberk
28. mar 2024

Si precitlivena len :D
“jeej ty mas uz ake velke brusko” mozno to boli len komplimenty.. ;) nic zle na komentovani brucha v tehotenstve nevidim ;) skor by si mohla byt hrda, ze v tebe rastie novy clovek ;)

natallys
28. mar 2024

Prosím? Že veľké brucho 🙈 Máš normálne tehotenské bruško, to čo máš za rodinu? 😀 To podľa mňa nie sú úplne normálne komentáre. A ako je už spomenuté, je to individuálne, každá máme v tehotenstve inak veľké brucho. Pri mojej Eme som mala také, že veľmi dlho nikto ani netušil, že som tehotná. 😂

diewcatqoo
28. mar 2024

V prvom tehotenstve na mne do siesteho mesiaca vobec nebolo vidiet, ze som tehotna. Potom vykuklo take mini brusko. Tehotenske gate som si kupovala niekedy koncom piateho mesiaca, ale len pre moju pohodlnost - mozno by som to bola zvladla bez nich aj dlhsie. Teraz v tomto tehotenstve som si musela tehotenske gate kupit uz v 10. tyzdni. Za par dni zacinam siedmy mesiac a vyzeram ako tesne pred porodom. Kazdy sa ma pyta, ci uz to mam zachvilu.. ked poviem, ze nie, tak kazdy je zarazeny a hned otazka, ci tam nemam dve. Inak som stihla, ziadna baculka, pribrala som zatial len 3 kila - vyzeram jak hajzlovy pavuk.

sella38
28. mar 2024

@cyberk nemyslim si, ze je precitlivela. Zazivala som presne to iste a boli to vyslovene komentare typu: boze, aka si velka. Je to normalne,ze mas tak velke brucho? Ty mas ale ozaj to brucho obrovske. Ludia su hovada... mala som sto chuti povedat... ja sa toho brucha o par tyzdnov zbavim, ale tebe ten skaredy krivy nos ostane navzdy... lebo presne takto to na tehotnu posobi. Ako ma ovplyvnit tvar a velkost brucha? A ak to pocuva takmer denne, tak ano, ma toho plne zuby...

autor
28. mar 2024

@cyberk nie. Nie som precitilivelá, napriek tomu, že som tehotná, viem rozoznať.. sú to komentáre ako napríklad: ty más obrovské brucho... naozaj si len v tomto a tomto týždni? ja som isla rodiť tak, ze som nemala žiadne... no davaj si pozor pri pôrode ta roztrhne bábo,urcite bude obrovské... Ked máš takéto v 5 mesiaci, aké budes mať v deviatom? to uz ani chodiť nebudes vediet. TOTO su komentare, ktoré su vhodné? lebo podla mna nie.

autor
28. mar 2024

@sella38 áno, presne toto isté mám aj ja. Aj bez toho som na svoje telo citlivá a teraz si zrejme každý myslí, že má právo komentovať.

mamina7070
28. mar 2024

ano su to hlupe komentare chapem ze sa ta to dotyka ja by som vobec nereagovala a islamprec hadam to pochopia

mna tiez rozculovalo pred porodom ked som prenasala a este nic uz si ako veleryba atd ludia su uz taki niektori

autor
28. mar 2024

@mamina7070 bože to mi je luto, ja ich asi budem posielať kade lahšie, rodina nerodina, kolegyna nekolegyna.

cakanka22
28. mar 2024

Nič si z ľudí nerob, niektorí si neodpustia narážky a na seba pri tom nepozrú.. Si tehotná tak sa teš 🥰 mňa tiež komentovali, mala som veľké bruško ako prvorodička, a narodil sa päť kilový chlapík 😁
Komentare to nie su vhodne, normálne ich niekam pošli, ked ti take budu hovorit

len_nig
28. mar 2024

Tieto reči 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ máš normálne tehotenské brucho

snugglingduckling
28. mar 2024

útla baba ti povie že ho máš velké, väčšia baba že ho máš malé :D máš ho proste také aké ho máš mať ty - lebo každá sme iná... a keď je niekto netaktný tak mu to povedz- že proste ti to nie je prijemné také komentáre - ak je aspoň kus normálny uvedomí si to

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre