Celibát počas celého tehotenstva

24. nov 2023

Zdravim, som v 19tt . Tehotenstvo po IVF . Prvy mesiac bol velmi naročny krvacanie a podobne. Ale nastastie bez hematonu a vsetko v poriadku . Maličke to zvladlo . Krasne rastieme . Od zaciatku IVF sme mali zakazany ex . Lekarka povedala ze do toho 15tt pockat. No ja som uz v 19tt a stale mam velke obavy mat ex. Velmi sa bojim ze ublizime babätku. Velmi sme bojovali za tento zazrak . Manžel je v tomto velmi ustretovy a chape to .Sam povie ze aj on na strach. Nechceme nic podcenit.
Je tu niekto kto ozaj mal celibat cele tehu?Alebo sa niekomu stalo ze pri potratil? Dakujem za odp.

amelia89
24. nov 2023

Su ženy ktore nemozu mat sex (inak toto je normalne slovo-sex😂) cele tehotenstvo. Ak to mas robit s pocitom velkeho strachu tak to asi nema zmysel…Mozete s manzelom robit aj ine mecheche 🙃 Hlavne aby si bola psychicky v pohode…

anjelicek26
24. nov 2023

My mame tiez celibat... lekar zakazal, sme po potrate, picham injekcie na riedenie krvi, krcok nie je nic moc, deti sa vsetky narodili skor, nejdem to riskovat... nijakovsky...

michala_1990
24. nov 2023

Jooj určite nebudete jedini ver tomu 😊 kopec nás je takých len veľa ľudí sa s tým nechvali

veronikaszabova
24. nov 2023

Mali sme 6m celibat kvoli zdr.problemom. Prezili sme. Pokial je chlap normalny, pochopi.

martaatram
24. nov 2023

Od zaciatku mame ..v 8 tt krvacanie zakaz ...od 24 tt serklaz zakaz ... nevravim ze chut nieje je a riadna ale ani by nas nenapadlo po tolkych rokoch ...muz sam povedal ze kolko si ja vytrpim tak pre neho je toto nic co moze spravit ...takze po 6 nedelí sme sa smiali ze budeme ako tenkrát poprve😂

simona1306
24. nov 2023

My sme sex nemali pocas tehotenstva .... lekar nam to nezakazal, ale, o dietatko sme sa dlho snazili, a nechceli sme nic riskovat . Dokonca, bol to navrh mojho muza. Po sestonedeli sme si vsetko vynahradili, a vynajradzujeme si to az doteraz 🙂

domka222
24. nov 2023

Ak už čakáte spolu dieťa, nemal by tam byť už ex 😀 však ak sa na to necítite obaja,tak nemajte.

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
24. nov 2023

My sme mali tiež asi 1x, prežili sme aj bez toho, dokonca ešte aj viac ako 6 týždňov po porode.... Sú aj iné spôsoby intimity a uspokojenia ako penetrácia a je len na vás dvoch aby ste našli spôsob ktorý bude vyhovovať vám obom

angeli121212
24. nov 2023

Ja som mala hematóm a tiež zákaz do polky tehotenstva ale potom som už mohla no tiež som mala obavy ale už posledný týždeň keď to nevyzeralo na pôrod sme uz využili 😊 aj tak sa mi nespustil a prenášala som 😂

romi2706
24. nov 2023

Veď ho aspoň preblafni trošku

ivangeline
24. nov 2023

Urcite su. Poznam tiez jednu mamku. Ak ste s tym obaja ok,preco to vesias su a zistujes? ;D

vkatush
24. nov 2023

Pamätám si jeden rozhovor s učiteľom náboženstva, ktorý vravel, že celibát pred manželstvom je aj skúškou na manželstvo a jemu sa to úplne vyplnilo.
Lebo po svadbe, keď žena otehotnela, mala rizikové a nesmeli nič 9m. Pôrod mala veľmi komplikovaný a komplikácie pretrvávali naďalej, stále nemohli. Nejaké 2 roky boli bez sexu. Bola to skúška ich manželstva (z tej fyzickej stránky), ale utužilo ich to viac a hlavné pre nich bolo zdravie.

To mi len tak napadlo k téme.
K otázke, riešila by som to s lekárom, čo si o tom myslí, najlepšie pozná tvoj stav a hlavne aby ste obaja, najmä ty, boli psychicky s tým v pohode.

3petka
24. nov 2023

opýtaj sa dr. Mne nik nič nezakazoval, tiež som začala krvácať okolo 10tt takže sme to stopli asi do 20tt sami od seba. Potom som sa cítila ok znova sme sex mávali a potom zase prišli nejaké problémy tak znova sme prestali v 30tt.

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzi0911
24. nov 2023

Aj my sme mali cele tehu ....a plus aj ceke 600nedelie

vanilka83
24. nov 2023

Celé 2 tehu sme mali celibát a vôbec som to neriešila ved sme mali rizikové krvácanie 1. Po inseminacii a preeklampsia u oboch. Na čo riskovať?aj keď ti tu rádia iné druhy sexu orgazmus tak isto nič moc pri rizikovom a krvacani akurát muža môžeš obstastnit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre