Je toto normálne začínajúci menzes u 11 ročnej?

Zodpovedané
7. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať. Moja dcéra (bude mať 11 rokov) začala v marci tmavšie špiniť. Nebolo to moc, trvalo to asi 3 dni. Myslela som si, že jej začína menzes, tak som nič neriešila. Potom 4 mesiace nič a v auguste keď sme boli na dovolenke začala slabučko krvácať. Tiež to bolo 3 dni. A teraz zase nič. Niekedy mi povie, že ju bolí brucho dole.

Je to normálne, že jej takto začína menzes, alebo by som to mala riešiť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

je to úplne normálne a prirodzené. Menzes zo začiatku nemusí byť silnej intenzity a ani pravidelný. Do dvoch rokov sa to postupne ustáli.

Samozrejme, ak by sa Vám čokoľvek nepozdávalo, vyhľadajte špecialistu so zameraním na detskú gynekológiu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník