19 tt a necítim sa ako tehotná

andula2020
11. jan 2020

Ahojte dievčatá, dnes začínam 19tt, podľa posledného vyšetrenia minulý mesiac bolo všetko ok, problém je v tom že sa necítim ako tehotná, od začiatku žiadne nevoľnosti, ešte necítim pohyby bábätka, brucho mi v prvom trimestri vykuklo ale teraz ako keby ani nerástlo, chute také isté ako pred tehu, nie som náladová..
Myslíte že je všetko ok? Už nech som u lekára, ten mesiac čakania od jednej kontroly po druhú je strašný

gumkac19
11. jan 2020

@andula2020 jasne ja som teraz koniec 20tt a tiez to mam take - trosicku mi vykuklo brusko a citim uz aj pohyby - tak iba preto viem ze som tehotna
inac vsetko ako predtym

andula2020
autor
11. jan 2020

@gumkac19 Vďaka, a kedy si začala cítiť pohyby? Ja som 1x tehotná takže vraj mám ešte čas, ale už by som ich velmi chcela cítiť 🙂

7rebeka11
11. jan 2020

Baby buďte rady! Ja som tiež v 19tt, pohyby už síce cítim, ale zle mi je od začiatku. Najskôr nevoľnosti, teraz iné problémy, bolesti, chrbát. Bruško celkom veľké. Bola by som rada za to, keby som nevedela, že som tehotná
Neboj, určite je všetko ok 😊

deti95060810
11. jan 2020

jasné že môže byť všetko Ok.....tiež som to tak mala pri druhom tehu. Tehotenstvo nebolo ani vidieť, nevolnosti žiadne, priberanie úplne iné ako pri prvom....aj pohlavie bolo iné.😉

elleloup
11. jan 2020

@andula2020 nehľadaj problémy tam, kde nie sú. Ani ja som nemala žiadne nevoľnosti, žiadne brucho, pohyby až po cca 22. týždni. Buď rada, že sa cítiš ako pred tým 🙂

lujza123
11. jan 2020

@andula2020 ahoj pohyby už isto cítiš len to nevieš identifikovať, keď budu silnejšie (a babetko väčšie) zistíš ze si ich cítila už davnejsie

Užívaj si to tak ako to je, ešte si spomenieš na sladký 19 TT keď budeš v9 tom mesiaci fucat ako veľryba a nebudeš si vedieť ani šnúrky na topánkach zaviazat

andula2020
autor
11. jan 2020

@lujza123 ďakujem 🙂 cítim len také škvŕkanie v bruchu ale to si myslím že sú skôr črevá ako bábo.. No a ten 9 mesiac si neviem predstaviť ale teším sa aj naň 🙂

andula2020
autor
11. jan 2020

@7rebeka11 ďakujem 🙂 to ma mrzí ze máš takéto trápenie.. a kedy si začala cítiť pohyby?

ledgerka
11. jan 2020

Ja sa tiez vobec necitim tehotna v 18tt, take jemne pohyby ale citim uz nejake 2 tyzdne. Bud rada ze nam nic nie je 🙂

suzitok
11. jan 2020

Ja som vedela, ze som tehotna iba podla toho, ze mi bolo neskutocne zle....pohyby ziadne, az o 20tt, brucho ako doska do 23tt....ked som isla rodit v 40tt, lekar ma privital tym, ci mam aspon 28tt ukonceny 😂 dieta zdrave, 3500g 😃

evitka83
11. jan 2020

@andula2020 bud rada 😉

lujza123
11. jan 2020

@andula2020 to sú pohyby 🙂 uvidíš neskôr že je to ono

diaalex
11. jan 2020

@andula2020 mozes byt kludna, ja som po 39tt necítila, že som tehotná 😁 v 39.tt ma začala páliť záha, dovtedy úplne žiadne príznaky 😊

7rebeka11
11. jan 2020

@andula2020 pohyby cítim už asi týždeň, ale som druhorodička. Hlavne sa netráp a užívaj si, že ti je fajn. (Viem, že sa mi to ľahko hovorí)

miskakamil
11. jan 2020

Za to buď len a len rada, že máš bezproblémové tehu. Ja som bola v nemocke, počas vracania schudla 12kg a bola 3 týždne PN. Dostať sa do normálu po tomto hypermesis gravidum bola fuška a to som hned nastúpila po 3 t. Do práce a by ako mi zle ešte i potom. Ja som tretorodicka a bruško mi vyslovilo v 16tt. Pohyby som začala cítiť v 22tt.

hrasocek12
11. jan 2020

@andula2020 ja som sa necitila tehotna od 15tt do 30tt 😀 hh kebyze mala nekope ako kon tak ani o tom neviem ze je v brusku ,vsetko ustupilo nevolnosti,bolesti a ostalo len kopkanie a tukanie a ckanie malinkej 😀 ti priznaky sa ti vratia mne sa vratili v 31tt a teda nevraciam ale chytam kolkokrat dych lebo sa mi zle dycha a spat na chrbte nehrozi uz len na lavom alebo pravom boku a strie 🙂 plus cikanie sa zvysilo,castejsie vstavam lebo mala je uz velka 🙂 uzivaj tehulkovanie ku koncu to uz bude troska horsie 🙂 ja som v 33tt 🙂 neboj je vsetko ok a ak sa bojis zbehni na pohotovost oni ta osetria furt 🙂

stanulik33
11. jan 2020

Ja som pohyby cítila zo začiatku akoby bublinky vnútri brucha, jemné šteklenie. Až keď bol väčší tak som cítila ako sa tam hýbe a naťahuje a bolo mi to dosť nepríjemné, aj keď som mala samozrejme radosť.

panda21
11. jan 2020

Ja som 24tt a keby ma malý od rána do rána nekope tak ani neviem že je somnou niečo iné 😂 som prvorodicka, čakala som vracanie, nevolnosti, plus neviem koľko kíl a podobne. Pribrala som snáď iba malého, brucho skoro žiadne, žiadne chute žiadne nevolnosti celý čas 😁 klop klop 🙏 uzivajme si takéto tehu a buďme zaň vďačné, nie vystresovane 🥳

h_petra
11. jan 2020

@andula2020 si stastna zena 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre